دانلود پایان نامه کارشناسی رشته عمران با موضوع سونامی و امواج لرزه ای دریا

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه

با عنوان : سونامی و امواج لرزه ای دریا

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

 دانشكده فني و مهندسی

 پایان نامه کارشناسی

 مهندسی عمران – عمران

عنوان:

   سونامی و امواج لرزه ای دریا

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده 1

سونامی.. 2

سونامی ها چه هستند و علت پیدایش آنها چیست؟. 3

اطلاعات هشداری: 4

تدبیری برای سونامی: 5

از اموال خود چگونه حفاظت کنیم؟. 6

رسانه و نظریه آموزش عمومی.. 7

بعد از سونامی چه کنیم؟. 9

ناهمواری کف دریا چطور بر ارتفاع امواج سونامی تاثیر میگذارد؟. 12

ارزیابی الگوی موج دریا 13

نظریه موج کشتی: 14

ارزیابی الگوی امواج دریا:.. 27

پیوست: آبخور. 31

استفاده از امواج سرکش:.. 51

نتایج:.. 54

چکیده

مجموعه پیش رو که حاصل زحمات چندین ماهه این دانشجوی مبتدی است، شامل 5 مقاله میباشد که به تایید جناب آقای دکتر ربیعی فر رسیده است،میباشد.این پنج مقاله به ترتیب درباره سونامی،تاثیر بستر دریا بر ارتفاع امواج سونامی،مشخصه های مکانیکی امواج دریا وارزیابی الگوی موج دریا در 2 قسمت میباشد.

سونامی:

چرا راجع به سونامی صحبت میکنیم؟

بیست و چهار سونامی مخرب در دویست و چهار سال اخیر در ایالات متحده وقلمروهایش اتفاق افتاده است.منحصراً از سال 1946 ،شش سونامی بیش از 350 کشته وبیش از نیم بیلیون دلار خسارت مالی،در هاوایی،آلاسکا،ساحل غربی، به بار آورده است. هنگامی که یک سونامی نزدیک خط ساحلی میشود،ممکن است چندین فوت یا در موارد نادر، ده ها فوت ارتفاع بگیرد که میتواند باعث از بین رفتن جان های زیاد وخسارت های مالی فراوان در کرانه ی دریا شود.سونامی میتواند در خلاف جهت ساحل رودخانه هاو مصب ها با گسترش موجهای مخرب در ساحل دریا تا سواحل نزدیک بالا برود.سونامی در هر فصلی از سال ودر هر زمانی از شبانه روز میتواند رخ دهد.

سونامی ها چه هستند و علت پیدایش آنها چیست؟

سونامی ها امواج اقیانوسی هستند که به وسیله ی زمین لرزه ها یا رانش های زیر آب ایجاد میشوند.سونامی یک کلمه ژاپنی و به معنای امواج بندر گاهی است.به دلیل اثرات مخرب این امواج

گاهی به طور غلط سونامی ها را به امواج جزر ومدی ربط میدهند،اما در واقع یک سونامی مجموعه ای از امواج است که میتواند در سرعت متوسطی حدود 450 الی 600 مایل در ساعت در دریاهای آزادجابجا شود،به دلیل اینکه طول امواج تا صد ها مایل با دامنه چند فوت کشیده میشود، سونامی به وسیله کشتی ها احساس نمیشوند. فاصله

هنگامی که امواج به ساحل بخورد میکنند،سرعت آنها کاسته میشود و دامنه ی آنها افزایش میابد.ارتفاع امواج غیر عادی بیش از 100 فوت ثبت شده است،اما امواجی که ارتفاعی برابر 10 الی 20 فوت دارند،میتوانند بسیار مخرب باشند و باعث کشته و زخمی شدن عده زیادی شوند.سونامی ها غالباً به وسیله زمین لرزه های همراه با جابجایی بستر اقیانو سها حاصل میشوند.رانش ها،انفجار های ولکانیکی،فرود شهاب سنگها میتواند باعث سونامی شود.اگر یک زلزله عظیم اتفاق بیفتد،یک سونامی طرف چند دقیقه،قبل هر گنه اعلام هشداری میتواند به ساحل برسد.مناطقی که ارتفاع آنها از سطح آب دریا در آن ها زیر 25 فوت باشد،و به میزان یک مایل در مرز ساحلی دچار خطر سونامی هستد.اکثر کشته های یک سونامی غرق میشوند.مجموعه ی خطرات شامل سیل،آلودگی آب آشامیدنی،اتش سوزی های ناشی از ترکیدگی لوله های خط گاز ونبود نیاز های اولیه اجتماعی(پلیس،آتش نشانی و مرکز درمانی)است.

منشاء اولیه پیدایش یک سونامی ،امواج همه جانبه ای است که به دلیل افتادن یک صخره در آب به وجود میاید.هنگامی که این امواج به نواحی ساحلی میرسند،زمان توالی اوجشان بین 5 تا 90 دقیقه است. معمولاً،اولین موج از سری امواج قابل توجه نیست.

اطلاعات هشداری:

مرکز هشدار سونامی سواحل غربی/الاسکا،مسئول هشدار سونامی به ایالات کالیفرنیا،اورگان، واشنگتن،بریتیش کلمبیا و آلاسکا است.

مرکز هشدار سونامی پاسیفیک،مسئول هشدار به حوض ی بین المللیبه اولیای امور و هاوایی و مرزهای ایالات متحده در حوزه ی پاسیفیک است.این دو مرکز اطلاعات به دست امده را برای هماهنگی به هم ارسال میکنند.

همه ی سونامی ها به صورت بالقوه خطرناک هستند،اما همه ی آنها در برخورد با ساحل خسارت ایجاد نمیکنند.سونامی های مخرب بسیار کم هستند.نواحی ساحلی ما بسیار آسیب پذیرند،اما سونامی ها بسیار کمند.از خطرات سونامی آگاه باشید و یاد بگیریری که گونه خود را ر برابر آن محافظت کنید،امااجازه ندهید که سونامی لذت شما را در کنار ساحل تهدید به تباهی کند.

سازمان های مذکور ممکن است به صورت بیانیه مساله ها را مطرح کنند.:

.هشدار:زلزله ای بود که مکن است ایجاد سونامی با آسیب کند.بنابر این مردمی که در مناطق خطر هستند،سریعاً منطقه را تخلیه کنند.

.مراقبت: :زلزله ای بود که مکن است ایجاد سونامی با آسیب کند،بنابر این حدود دوساعت،منطقه در حالت هشدار است.ادارات محلی ،در صورتتبدیل به وضعیت هشدار باید برای تخلیه کردن آماده شوند.

.مشورت:یک زلزله در نواحی پاشییک اتفاق افتد که ممکن است موجب تولید سونامی شود. ……

اطلاع:پیامی است که حاوی اطلااتی درباره ی یک زمین لرزه بدوناکحتمال رخداد سونامی است،که معمولاًبا یک بیانیه عمومی میشود.

باید با علائم خطر سونامی آشنا شوید.زمین لرزه های قوی پایای 20 ثانیه ای یا بیشتر ،در نزدیکی سواحل ،ممکن است تبدیل به سونامی شود.موجی که به سرعت بلند شود و بر ساحل فرود بیاید،نشانه ای برای نزدیک بودن سونامی است.

سونامی ها خیلی اوقات،به صورت امواجی مرتفع همراه با جریان شدید خاک وشن ونه به صورت وی شیپ یا گرداب یا جزر ومد رو به ساحل میایند.

سونامی ها ممکن است هم به صورت محلی وهم به صورت با فاصله از منبع به وجود آیند.در سال 1992 ،در زلزلهی دماغه ی مندوکینوی کالیفرنیا،یک سونامی تشکیل شد،که ظرف 20 دقیقه به اییوریکا و ظرف 50 دقیقه به کرسنت سیتی رسید.

هر چند این سونامی امواجی به ارتفاع یک فوت داشت و مخرب نبود،ام این مثالی برای توضیح سرعت رسیدن امواج وخطر به ساحل است.

در سال 1957 یک سونامی با منبع دور به وسیله ی زلزله در جزایرآلئوتیان در آلاسکا تولید شد،که بر اثر آن هاوایی در 2100 مایل دورتر،حدود 5 میلون دلار خسارت دید.

تعداد صفحه :57

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----