دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر با موضوع مكانيزاسيون فعاليت هاي مطب پزشكي تحت وب

متن کامل پایان نامه رشته : کامپیوتر – نرم افزار

با عنوان : مكانيزاسيون فعاليت هاي مطب پزشكي تحت وب

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی کامپیوتر- نرم افزار

عنوان پروژه:

مكانيزاسيون فعاليت هاي مطب پزشكي تحت وب

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چكيده:

از آنجا كه سيستم هاي دستي براي انجام عمليات بايگاني و انجام اعمال محاسباتي مستلزم صرف هزينه هاي زماني و مكاني و اختصاص چندين فرد براي انجام پيگيري امور است ، لذا احتياج به يك سيستم مكانيزه با قابليت هاي بايگاني اطلاعات و پردازش اطلاعات و همچنين ارائه گزارشات مستمر امري انكارناپذير مي نمايد.

در مورد اداره امور مطب پزشك نيز به علت مراجعه روز افزون بيماران و به خاطر افزايش تعداد پرونده ها ، بي نظمي و عدم رعايت نوبت ، محاسبات مالي به صورت دستي موجب نارضايتي بيماران و گرفتن حداقل چند ساعت از وقت مطب خواهد بود. لذا طراحي يك سيستم مكانيزه موجب صرفه جويي در فضاي لازم براي نگهداري پرونده ها ، مراجعه بيماران به مطب بر اساس ساعت تعيين شده ، امكان نظارت و كنترل بيشتر بر روي محاسبات و… خواهد شد.

با ايجاد يك سيستم مكانيزه و سازمان دهي شده ، انجام امور مالي و بايگاني و… با سرعت بالا و كاملآ بدون اشتباه و با حداقل پرسنل امكان پذير خواهد شد كه اين خود باعث صرفه جويي در هزينه هاي مالي و زماني مي شود.

در اين پروژه سعي شده است در فصل اول ابتدا توضيح مختصري در رابطه با نحوه پياده سازي طراحي و تجزيه و تحليل سيستم مطب آن ، كه در واقع نحوه كاركرد سيستم مكانيزه مطب است ، پرداخته شود . در فصل دوم آشنايي كلي با زبان و پايگاه داده سيستم گنجانده شده است. سعي گرديده در اين پايان نامه تمام مراحل جمع آوري اطلاعات لازم جهت طراحي و تجزيه و تحليل سيستم ، نحوه پياده سازي سيستم و همچنين فاز برنامه نويسي و توضيح برنامه آماده شده پرداخته شود.              

مقدمه:

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند

پروژه حاضر در مورد مكانيزاسيون مطب پزشكان مي باشد. اين پروژه در جهت تسهيل در دسترسي به پرونده هاي بيماران براي پزشك معالج و براي تعيين وقت قبلي و امور منشي گري مطب طراحي شده است. بسياري از پزشكان در رابطه با سابقه بيماران خود تشكيل پرونده مي دهند كه براي تعيين نوع درمان بيماران بسيار حائز اهميت مي باشد ولي اين سيستم نياز به مديريت و فضاي بسيار مي باشد.

سيستم منشي گري در مطب پزشكان روش هاي خاص خود را دارا مي باشد كه داراي پيچيدگي هاي مخصوص به خود است كه براي مكانيزاسيون اين دو سيستم در قالب يك سيستم واحد برنامه اي تحت زبان برنامه نويسي ASP.NET و C#.Net و پایگاه داده Microsoft SQL Server با استفاده از متدولوژی RUP و ابزار مدل سازی UML طراحي شده است. سيستم تهيه گزارشات مطب نيز با استفاده از نرم افزار Crystal report ، طراحي شده است. اين برنامه طوري طراحي شده است كه قابليت فراخواني سوابق قبلي بيماران را به پزشك معالج نمايش مي دهد. اين برنامه داراي گزارشات متعددي است كه پزشك مي تواند برنامه كاري خود را تعيين و برنامه ريزي كند.

تحلیل ، طراحی و پیاده سازی سیستم مکانیزه مطب پزشکان

آشنایی با طراحي سيستم مطب:

برای آشنایی با طراحي سيستم ، قسمت های مختلف برنامه به صورت موضوعی در ذیل ذکر شده است :                         اطلاعات بیماران                                            اطلاعات پزشک و مطب                                    گزارشات روزانه                                            بیمه های طرف قرارداد                                        ….             

اطلاعات بیماران:                           اکثر کارهای مرتبط با بیماران در این قسمت از برنامه انجام می گیرد که در ذیل آورده شده است :

اضافه کردن بیمار جدید:

با مراجعه یک بیمار به کلینیک، مشخصات فردی او از قبیل: نام، نام خانوادگی، سن، جنسیت و… در این قسمت ثبت می شود .                                

در این برنامه به هر بیمار یک شماره پرونده منحصر به فرد اختصاص داده می شود که از این پس با این شماره شناخته خواهد شد.

حذف بیمار از سیستم:

در صورت نیاز می توان بیمار را از سیستم حذف نمود.

   ویرایش اطلاعات بیمار:

در این قسمت می توان مراجعات مختلف یک بیمار به کلینیک را ثبت نمود. یعنی مراجعات بیمار در تاریخ های مختلف و با بیماری های مختلف، همگی در این قسمت لیست شده اند و می توان این مراجعات را در اثر مرور زمان ویرایش کرد و یا تکمیل نمود.                                    

جستجوی بیمار :

در این قسمت می توان بیماری را بر اساس فیلدهای مختلف از قبیل: شماره پرونده، نام و نام خانوادگی جستجو کرد. این قسمت در زمانی که تعداد بیماران کلینیک زیاد شود، بسیار سودمند است.

وقت دهی:

در این قسمت می توان به بیماران وقت داد. این بخش به دو قسمت تقسیم می شود:

بیماران دارای پرونده:

یعنی بیماری که قبلآ به کلینیک مراجعه کرده و برای او پرونده تشکیل شده است . رزرو کردن وقت برای این گونه بیماران بسیار ساده می باشد و نیاز به تایپ کردن نام بیمار ندارد، بلکه بیمار از لیست مربوطه انتخاب می شود.                          

بیماران بدون پرونده:

برای اینگونه بیماران، با تایپ کردن نام بیمار، می توان برای او وقت رزرو کرد. که با اولین مراجعه این بیمار به کلینیک، برای او پرونده تشکیل خواهد شد.

وقت های رزرو شده:

در این قسمت می توان کلیه ی وقت های رزروشده برای کلیه بیماران (دارای پرونده و بدون پرونده) را مشاهده نمود. ویا می توان وقت های رزروشده را بازه ی زمانی خاص یا روز خاصی مشاهده کرد. همچنین در این قسمت می توان وقت های رزرو شده را ویرایش یا در صورت نیاز حذف نمود.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :94
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی