دانلود متن کامل پروژه رشته کامپیوتر با موضوع کتابخانه الکترونیکی

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی کامپیوتر – نرم افزار

با عنوان : کتابخانه الکترونیکی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی کامپیوتر – نرم افزار
عنوان پروژه:

کتابخانه الکترونیکی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده

با توجه به اینکه برآورده کردن تمامی نیازهای مشتریان کتاب در یک کتابخانه کار دشواری است و به علاوه انبار کردن کتاب ها در طبقه هاو موضوعات مختلف هر یک نیازمند لیستی از اسنادو شماره های دستی و در نتیجه بایگانی کردن هر یک از این دسته ها به صورت دستی مشکلاتی چون خدشه دار شدن آنها در طیف وسیع و گم شدن واز بین رفتن آن در طول زمان است.

چرا که در کتابخانه ای که تنها به اعضأ کتاب را قرض میدهد،نیاز به بروزرسانی دارد و نمی توان در یک کتابخانه به راحتی تعاملی با بایگانی های دیگر داشته باشد.

یکی از مهمترین مسائل که نیاز مبرم به ایجاد فضای الکترونیکی و نرم افزاری فرضا تحت وب را داراست، روند رو به رشد کتابهای الکترونیکی و همچنین مقالات در امروزه است که فایل هایی قابل اجرا در کامپیوتر می باشند ومی توان گفت بسیاری از کتاب هایی که در کتابخانه ها به صورت دستی به اعضأ اجاره داده میشود تبدیل به فرمتهای الکترونیکی از قبیلE_BOOK ها و فایلهای PDF شده که نه تنها سهم بزرگی از کاهش فضای بایگانی را داراست بلکه امکان خرید را به کاربرانی میدهد که الزاما عضو کتابخانه نیستند.

حال با توجه به پیچیدگی و توسعه سیستم مورد بحث در صورت عدم وجود یک متدولوژی مناسب برای آنالیز و طراحی سیستم امکان پذیر نمی باشد. این عمل باید به صورت ابزاری به کار گرفته شود که برای دو طرف قابل لمس و مشاهده باشد که در این فاز ما با توجه به اطلاعات جمع آوری شده به ارزیابی سیستم و بررسی و سنجش قابل اجرا بودن پروژه می پردازیم.  

شرح مساله:

به دلیل ایجاد گستردگی در خدمات کتابخانه و تعامل با سایر کتابخانه ها مشغله درکتابخانه افزایش یافته است و اکثر فعالیت های کتابخانه ها به صورت دستی وبر روی کاغذ انجام می شده است،مشکلاتی همچون گم شدن اسناد،ازبین رفتن در اثر فرسودگی و یا عوامل طبیعی و… وجود داشته است.

حال که دایره تقاضا افزایش یافته است و با توجه به مشکلاتی که در کار با اسناد داشته ایم ، نیاز خود را به برنامه ی کامپیوتری در تسریع کار و پیشرفت موثر در ارتباطات خوداحساس میکنیم.

خلاصه ای در مورد اداره امور و ساختار داخلی کتابخانه:
مسئول کتابخانه:

فردی است که اداره امور کارکنان یک کتابخانه را به عهده دارد و با استفاده از منابع انسانی ومادی آنرا به طرز مطلوبی اداره می نماید، وی مطلع از علم کتابداری و شمای مدیریتی می باشد، این شخص می بایست نیازهای کتابخانه را با در نظر گرفتن کیفیت و کمیت از لحاظ عرضه و تقاضا و نیز امکان مالی تأمین نماید.

 کتاب دار:

وظایف کلی کتابدار را می توان به بخشهای زیر تقسیم بندی کرد:

1-            سازماندهی داخلی:

اساسا کتابدار می بایست با توجه به امکاناتی که مسئول کتابخانه در اخیارش قرار میدهد نبازهای داخلی کتابخانه را تأمین کند و بروز رسانی کند، در واقع این شخص دارای آگاهی بالا و عالم بر خواسته های مراجعین به کتابخانه میباشد که میتواند این بخش را سازماندهی کند.

    2- ارتباطات خارجی:

   وظیفه مهمی که کتابدار در این قسمت دارد این است که با در نظر گرفتن امکانات و شرایط موجود و نیز حیطه ای که مسئول کتابخانه علی الخصوص امکان مالی که برایش مشخص میکند نیازهای بیرون از کتابخانه و در واقع سطح روز جامعه چه از لحاظ بروز شدن و چه سمت و سوی حرکت آن از طریق تعامل با نشریات و مراجع مختلف را بررسی کند.
–      کارمند:

فردی است که وظایف کلی و جزئی مربوط به داخل کتابخانه را دارد که می بایست مدیریت رفت و آمدها، ثبت نام افراد، کتب قرض گرفته شده و… را در دست داشته باشد.

این شخص در واقع متصدی امور داخلی کتابخانه می باشد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :21
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----