دانلود متن کامل پایان نامه رشته کامپیوتر با موضوع خانه هوشمند

متن کامل پایان نامه رشته : کامپیوتر – سخت افزار

با عنوان :  خانه هوشمند

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

 واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی کامپیوتر – سخت افزار

عنوان  :

خانه هوشمند

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده :

این پروژه در دو بخش کلی مدار فرستنده و مدار گیرنده طراحی شده است . در بخش فرستنده مدار ما شامل سنسورهای نور (Photocell) و دود (MQ2) و همچنین دو Stepper Motor و یک LCD است که در ادامه مقاله به تفصیل به آنها اشاره خواهیم کرد و توضیحات مربوطه را ارائه خواهیم داد . اطلاعات کنترلی از طریق ماژول بیسیم با فرکانس MHz915 برای گیرنده ارسال میشودو پس از دریافت و اعمال دستورات لازم ومحاسبات نتیجه روی نمایشگر نشان داده میشود.

ولی بطور کلی اگر بخواهیم به عملکرد و وظیفه این پروژه بطور خلاصه اشاره کنیم باید از اینجا شروع کنیم که در ابتدا زمانی که مدار را روشن می کنیم سنسورهایی که از قبل کالیبره شده اند شروع به کار می کنند به این صورت که برای هر سنسور یک رنجی در نظر گرفته شده که بر اساس آن مقدار ، موتورها شروع به چرخش می کنند و همان میزان در LCD موجود در مدار گیرنده نمایش داده می شود.

مقدمه:

هر سیستم مبتنی بر پردازنده برای ارتباط با دنیای خارج ،به انتقال داده احتیاج دارد.انتقال داده به دو روش سریال و موازی صورت می گیرد.

در روش موازی ،در هر واحد زمانی یک بیت ،منتقل می شود .و در روش سریال ،در هر واحد زمانی 8 بیت اطلاعات ،منتقل می شود.تبادل داده سریال در اغلب میکروکنترولر ها گنجانده شده است.نحوه انتقال سریال به صورت دوطرفه است .بدین معنی که،در عین حال که یک طرف داده ی خودش را می فرستد ؛طرف دیگر هم بتواند داده خودش را ارسال کند بدون اینکه تداخلی پیش بیاید.

برنامه هایی که برای میکرو کنترولر می نویسند را باید پس از کامپایل کردن ، توسط یک پرو گرامر در میکرو کنترولر بارگذاری می کنند.حافظه  فلش میکرو کنترولر های AVR ،امکان برنامه ریزی تراشه و تغییر کد را در چند ثانیه فراهم می آورد.علاوه بر این ،تراشه های AVR،دارای قابلیت “برنامه ریزی درون مدار” هستند .بدین معنا که می توان بدون خارج کردن میکرو کنترولر از مدار آن را به صورت سریال برنامه ریزی نمود.

مدار پروگرامر از طریق پایه های SCK،MOSI،MISO با میکرو کنترولر ارتباط برقرار می کند.و کد hex برنامه را در آن بار گذاری می کند ویا از آن می خواند.

در این فصل ضمن بیان هدف و  انگیزه از این پژوهش پیشینه کار و تحقیق و روشی که برای  تحقیق و در نهایت پیاده‌سازی خانه هوشمند به کار برده شده، به طور مختصر توضیح داده می‌شود.

1-1)پیشینه کار و تحقیق:

از حیث منابع علمی برای تحقیق در این زمینه، به دلیل اینکه میکروکنترلر ها در اثر امروز بسیار رایج شده و کاربرد وسیعی دارند، منابع علمی متعدد اعم از منابع مکتوب و اینترنتی در رابطه با آن ها در  دسترس می باشد. به علاوه کاربرد وسیع میکروکنترلرها موجب شده پروژه های علمی بسیاری در رابطه با آن ها موجود باشد که امکان استفاده از تجربیات آن ها نیز فراهم شد.

 از جمله این پروژه ها دماسنج دیجیتال، برنامه ساعت، تابلو روان توسط صفحه نمایش کریستال مایع، فرکانس‌متر دیجیتال و … می توان اشاره کرد.

بنابراین با مطالعه و بررسی این منابع اصول کار مشخص شد.

1-2)روش کار و تحقیق:

با بررسی کتب جامع در رابطه با موضوع و در کنار آن ها، رجوع به سایت های تخصص الکترونیک و کامپیوتر شناخت کافی از موضوع حاصل شد.

با این شناخت از میان طیف وسیع میکروکنترلر های موجود در بازار، میکروکنترلری منطبق با نیازهای پروژه برگزیده و به تفصیل به مطالعه و بررسی ساختار و معماری آن پرداخته شد.

برای انجام این پروژه فرآیند چند مرحله ای باید صورت گیرد که نیازمند مهیا کردن امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قبل از انجام آن است.

امکانات نرم افزاری شامل نرم افزار کامپایلر، نرم افزار شبیه‌ساز و نرم افزار برنامه ریز می‌باشد وامکانات سخت‌افزاری شامل برنامه ریز و محیط پیاده سازی سخت‌افزاری پروگرامر و محیط پیاده سازی سخت افزاری پروژه است. بنابراین قبل از پیاده سازی کامل پروژه باید این فرآیند آماده شده و از عملکرد  صحیح آن اطمینان حاصل شود. چرا که در هر بخش از روند اجرای این فرآیند ممکن است اختلالاتی رخ دهد که باعث به نتیجه نرسیدن پیاده سازی نهایی پروژه شود.

( اختلالاتی در تنظیمات کامپایلر که باعث ایجاد فایل باینری نامعتبر می شود، اختلالاتی در برنامه ریز و نرم افزار درایور آن که باعث عدم برنامه ریزی صحیح میکرو و در نتیجه عدم کارکرد صحیح آن می شود و … ) بنابراین ابتدا باید نگارشی معتبر از کامپایلر مورد نظر (CodeVision) را تهیه نموده و روی کامپیوتر شخصی نصب شود. سپس سعی بر این است که برنامه ای ساده برای میکرو مورد نظر نوشته، کامپایل شود. چنان چه با خطایی و هشداری مواجه نشد به مرحله بعد رفته در این مرحله سخت افزار مورد نظر را با استفاده از یک برنامه شبیه ساز مانند Proteus شبیه‌سازی نموده، سپس کد باینری حاصل از کامپایل برنامه نوشته شده را به درون میکرو موجود در محیط شبیه سازی بارگذاری کرده و از عملکرد صحیح مدار در محیط شبیه سازی اطمینان

حاصل شود. در مرحله بعد نوبت به برنامه ریزی کردن میکروکنترلر واقعی‌می‌رسد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با استفاده از نرم افزار برنامه ریز فایل باینری تولید شده در کامپایل برنامه را بارگذاری کرده، به درون حافظه فلش میکروکنترلر نوشته و سپس میکروکنترلر را در مدار قرار داده، چنان که از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل شد و این روند با موفقیت انجام شد، فرآیند برای انجام پروژه اصلی آماده است و در غیر این صورت باید آن را مرحله به مرحله عیب یابی کرده تا نقایض آن برطرف شود.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :89

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی