دانلود پایان نامه رشته عمران با موضوع میرایی سازه ها

متن کامل پایان نامه رشته : عمران

با عنوان :  میرایی سازه ها

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی عمران – عمران

عنوان:

میرایی سازه ها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده

هدف این متن دستیابی به صحت روش پهنای باند نیم توان برای تخمین نسبت های میرایی در سازه های با یک یا چند درجه ی آزادی با میرایی و سیکوزیته می باشد یعنی سازه هایی که دارای مود های نرمال کلاسیک نمی باشد. این روش توسط برخی از آزمایش های عددی که سازه های با یک و یا چند درجه ی آزادی را شامل می شود انجام می گیرد. می توان دریافت که ممکن است استفاده از روش های پهنای باند نیم توان در شکل کلاسیک خطاهای ملاحضه ای را ایجاد کندهنگامی که یک اصلاح سه قسمتی برای این شکل کلاسیک فراهم شود نتایج مطمئن تر و محافظه کارانه تری حاصل می شوند همچنین در ارتباط با این اصلاح فهمیده می شود که از روش پهنای باند نیم توان  می بایست برای ایجاد تابع پاسخ انتقالی افزایش بسامد سازه از یک مود به مود مبنا(پایه) استفاده شود و این که همیشه تخمین نسبت میرایی برای مود های بالا تر می بایست با آگاهی انجام شود.

مقدمه:

در این فصل مسائل و موضوعات متفاوتی در مورد تعریف (توصیف) ویژگی های (خواص) میرایی سازه ها مورد بحث قرار می گیرد. تعیین ضرایب ماتریس میرایی مستقیماً از ابعاد سازه، اندازه اعضای سازه و خواص میرایی مصالح به کار برده شده در سازه غیر عملی است.

بنابراین میرایی عموماً به وسیله مقادیر عددی مشخص شده به واسطه (از)، نسبت های میرایی کیفی تعیین می شوند و ای مقادیر برای تحلیل سیستم خطی با میرایی کلاسیک کافی می باشند. اطلاعات (داده های) تجربی (آزمایشگاهی) که یک مبنا برای تخمین این نسبت های میرایی فراهم می کنند در بخش (الف) از این فصل مورد بحث قرار می گیرند که با مقادیر پیشنهادی از نسبت های میرایی کیفی پایان می یابند. ماتریس میرایی هم برابر تحلیل سیستم های خطی با میرایی غیر کلاسیک و هم برای تحلیل سازه های غیر خطی مورد نیاز می باشند. هر دو روند برای ایجاد ماتریس میرایی (حاصل از نسبت های میرایی کیفی) برای یک سازه در بخش B بیان می شود. سیستم های میرایی کلاسیک و همچنین غیر کلاسیک در این بخش (بخش B) مورد توجه قرار می گیرد.

بخش A: داده های آزمایشگاهی (تجربی) و نسبت های میرایی کیفی پیشنهاد شده:

۱-۱۱) ویژگی های ارزش کتاب خانه میلیکان:

گزارش A- کتاب خانه میلیکان یک ساختمان بتن مسلح ۹ طبقه ای است که در سال های ۱۹۶۷-۱۹۶۶ در پردیس (محوطه دانشکده) موسسه فنی کالیفرنیا در پاسارنای کالیفرنیا احداث شد. شکل (۱-۱-۱۱) یک تصویر از کتاب خانه است.

متن زیر شکل (۱-۱-۱۱) تاب خانه میلیکان، موسسه تکنولوژی کالیفرنیا، پاسارنا (courtesy of G.W. Housner).

ابعاد پلان کتاب خانه ft (75×۶۹) می باشد و تا ft144 بالای سطح طبقه اول (پایه) و ft158 بالای سطح پی (زیرزمین) گسترش یافته است. این ساختمان دارای یک سقف می باشد که به سیستم تهویه هوا مجهز می باشد. نیروهای جانبی در راستای شمال و جنوب عمدتاً توسط دیوارهای برشی بتن مسلح ۱۱۲ اینچی قرار گرفته در انتهای غرب و شرق ساختمان مقاومت می شوند.

در راستای غرب- شرق دیوارهای بتن مسلح ۱۱۲ اینچی هسته مرکزی چاپی که آسانسور و راه پله های اضطراری قرار دارند اکثر مقاومت جانبی ساختمان را فراهم می کنند.

پانل های پنجره های دیواره بتنی پیش ساخته در دیوارهای شمالی و جنوبی پیچ شده اند.

این ها (پازل ها یا قاب ها) به لحاظ معماری در ساختمان طراحی شده اند اما سختی سازه را در راستای غرب- شرق برای لرزش های سطح پایین (ضعیف) فراهم می کنند.

ویژگی های ارتعاش- زمان تناوب های طبیعی، مودهای طبیعی و نسبت های میرایی کیفی کتاب خانه میلیکان توسط آزمایش های ارتعاش همساز اجباری که در آن از دینام ارتعاشی استفاده می شود تعیین شده است. (نشان داده شده در شکل ۱-۳-۳)

این چنین یک آزمایش منحنی فرکانس پاسخ را که نشان دهنده یک قله تشدید شده برای هر فرکانس طبیعی سازه می باشد به دست می دهد. (منحنی ارتعاش- پاسخ مانند ارتعاش طبیعی پایه ای (اصلی) ارتعاش در راستای غرب- شرق در شکل (۲-۱-۱۱) نشان داده شده است.) از چنین داده هایی ارتعاش طبیعی و نسبت میرایی برای مود طبیعی اصلی (بنیادی) به وسیله روش های بخش (۲-۴-۳) و نتایج نشان داده شده در جدول (۱-۱-۱۱) قابل تعیین می باشند.

متن زیر شکل ۲-۱-۱۱: منحنی پاسخ ارتعاش برای کتاب خانه میلیکان نزدیک ارتعاش طبیعی پایه ای (اصلی). (برگرفته از kuroiwa& jennins (1968)).

زمان تناوب طبیعی برای این مواد از ارتعاش در راستای غرب- شرق s 66/0 بود. این مقدار تقریباً تا ۳% بیش از دامنه تغییرات نوسان تشدید شده ی آزمایش افزایش می یابد. شتاب  تا  در سقف (کف) شکل مود مربوط به این مود از اندازه گیری های حاصل از طبقات مختلف ساختمان به دست می آید اما در این جا نشان داده نشده است. در آزمایش ارتعاش نسبت میرایی در مود اصلی غرب- شرق (مود اول) بین ۷/۰ و ۵/۱% تغییر می کند که با دامنه نوسان (بزرگی) پاسخ تغییر می کند. در راستای جنوب- شمال زمان تناوب طبیعی مود اصلی  بود که تقریباً ۴% نسبت به دامنه تغییرات نوسان تشدید شده آزمایش افزایش یافته است.

کتاب خانه میلیکان تقریباً در ۱۹ مایلی از مرکز ؟؟؟ سن فرنادوی ۹ فوریه سال ۱۹۷۱ به بزرگی ۴/۶ قرار داشت.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :۵۳

قیمت : ۴۸۰۰ تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----

آدرس : تهران – خیابان انقلاب – بین چهار راه ولیعصر و دانشگاه تهران – خیابان ابوریحان – پلاک ۹۳ – تیم برنامه نویسی فناوران ایده پرداز

مطالب مشابه

پایان نامه کارشناسی رشته عمران با موضوع تعیین درز لرزه‌ای در ساختمان‌های فلزی با سیستم جداگر لرزه‌ای
دانلود پایان نامه کارشناسی رشته عمران با موضوع بهسازی سازه های بتنی
پایان نامه کارشناسی رشته عمران : سختی و مقاومت بتن اسفنجی و اتوکلاو در مقابل ترک خوردگی
پایان نامه رشته عمران با موضوع میرایی نیمه فعال اصطکاک در سازه های خرپایی فضایی بزرگ
دانلود پایان نامه رشته عمران : كاربرد كامپوزيت‌هاي FRP در سازه‌هاي بتن آرمه
پایان نامه رشته عمران : بررسي عوامل موثر در سيستم هاي مقاوم در برابر بارهاي جانبي
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *