دانلود متن کامل پروژه رشته فناوری اطلاعات با موضوع بانكداري الكترونيك

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : فناوری اطلاعات

با عنوان : بانكداري الكترونيك

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسي فناوری اطلاعات

عنوان پروژه:

بانكداري الكترونيك

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده :

رشد و گسترش روز افزون فناوري ارتباطات، انقلابي را در ابعاد مختلف زندگي انسانها و عملكرد سازمانها ايجاد كرده است. اين فناوري روشهاي كاركرد و نگرش افراد، سازمانها و دولتها را دگرگون ساخته و باعث ايجاد صنايع نوين، مشاغل جديد و خلاقيت در انجام امور شده است. ظهور پديده‌هايي چون كسب و كار الكترونيك، تجارت الكترونيك و بانكداري الكترونيك از نتايج عمده نفوذ و گسترش فناوري اطلاعات در بعد اقتصادي است. كشور ما در عرصه حضور و به‌كارگيري تجارت و بانكداري الكترونيك، كشوري جوان است و تا رسيدن به وضعيت مطلوب را ه درازي در پيش رو دارد.در این مقاله سعی بر این است که روشهای بانکداری الکترونیکی و شبکه شتاب و پروتکل ها و بانکداری موبایل و زیر ساخت های پیاده سازی بانکداری الکترونیکی و اینترنتی شرح داده شود و لزوم الکترونیکی کردن بانکها بررسی شود.

کلمات کلیدی: بانكداري الكترونيك _ كارت هوشمند_ پرداخت الكترونيك_ پروتک

-1مقدمه‌

با توجه به اینکه مبادلات پولی و مالی جزء لاینفک مبادلات تجاری است . از این رو همگام با گسترش حجم تجارت الکترونیکی جهانی ، نمادهای پولی و مالی نیز به منظور پشتیبانی و تسهیل تجارت الکترونیکی به طور گسترده ای به استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات روی آوردند . در نتیجه طی چند دهه اخیر سیستم های پرداخت الکترونیکی به تدریج در حال جایگزینی با سیستم های پرداخت سنتی می باشد .

در این میان بانک ها نیز با حرکت به سوی بانکداری الکترونیکی و عرضه خدمات مالی جدید ، نقش شایان توجهی در افزایش حجم تجارت الکترونیکی داشته اند . درحقیقت می توان گفت که پیاده سازی تجارت الکترونیکی، نیازمند تحقق بانکداری الکترونکی است .

استفاده از سیستم های الکترونیک در موسسات مالی و اعتباری به سرعت رو به افزایش بوده و تعداد استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیکی روز به روز افزایش هستند . بانکداری اینترنتی به عنوان یکی از مهمترین مدل های بانکداری الکترونیکی  محسوب می شود . در چند سال اخیر تلاش های زیادی از سوی بانک ها برای راه اندازی و توسعه وب سایت های اینترنتی صورت گرفت . ضرورت توجه به وب سایت ها به دلیل اهمیت فوق العاده و کارکردهای فراوان بانکداری اینترنتی است ، در صورتیکه در شرایط حاضر ، این نوع وب سایت ها فاقد استانداردهای لازم برای خدمات رسانی در زمینه ی بانکداری اینترنتی می باشد . نمی توان به طور کامل فعالیت های هر بانک را مبتنی بر بانکداری الکترونیکی دانست چرا که به اعتقاد کارشناسان بانکداری اینترنتی شالوده ی اصلی بانکداری لکترونیکی محسوب می شود.

يكي از مهم‌ترين نتايج و دستاوردهاي اساسي اينترنت و IT بانكداري الكترونيك است و به دليل افزايش روزافزون تعاملات اقتصادي، روز بروز بر اهميت آن افزوده مي‌شود. همچنين به دليل تمايل بشر به ايجاد راهكارهاي ساده تر در انجام امور مالي و اقتصادي، نيازمند بازنگري و نوآوري در نظام بانكي سنتي مي باشيم.

پس از پيدايش IT، يكي از نخستين ساختارهايي كه به دستاوردهاي شبكه و اينترنت پي برد سيستم بانكي بود. سيستم‌هاي بانكي از اين ابزار به عنوان عاملي جهت ايجاد يكپارچگي و افزايش دامنه فعاليت استفاده نمودند. از جمله عوامل اساسي استفاده سيستم‌هاي بانكي از بانكداري الكترونيك، افزايش ضريب امنيت در تبادلات مالي و به صفر رساندن هزينه سنگين اين نقل و انتقالات مي باشد.

البته بايد به اين نكته توجه نمود كه بانكداري الكترونيك موضوعي نيست كه كه بتوان سليقه‌اي با آن برخورد نمود بلكه اجبار قرن 21 به تمام كشورهايي است كه خواهان تعامل با دنياي پيشرفته امروز و رشد اقتصادي مي باشند.

همانطور كه گفته شد بانكداري الكترونيك براي بانك‌ها نيز بسيار سودمند است چرا كه علاوه بركاهش هزينه عمليات بانكي سبب كاهش خطاي انساني در انجام امور مالي نيز مي‌گردد. همچنين لزوم نگهداري و استفاده از پول نقد از بين مي رود كه اين موضوع نيز از چند جهت بسيار مهم است؛

اول آنكه استفاده از پول نقد در انجام معاملات روزانه موجب استهلاك پول شده و در نهايت سالانه هزينه هنگفتي به كشور تحميل مي‌ گردد كه با استفاده از بانكداري الكترونيك اين مبلغ به نفع كشور صرفه‌جويي مي‌گردد. ديگر آنكه نگهداري پول نقد، سبب خارج شدن حجم زيادي از اعتبارات و پول از چرخه نظام اقتصادي كشور مي‌شود كه سبب تورم و نقدينگي است، اما با استفاده از بانكداري الكترونيك، كارهاي بانكي به صورت اعتباري انجام مي‌شود و پول در چرخه نظام اقتصادي كشور باقي مي‌ماند. نتيجه مهم بانكداري الكترونيكي آن خواهد بود كه در سال‌هاي آتي تركيب تكنولوژي اطلاعات با تجارت سبب ايجاد عصر بازرگاني الكترونيك به صورتي فراگير خواهد شد.

در حال حاضر با توجه به مزاياي بانكداري الكترونيك تعدادي از بانك‌ها خدمات بانكداري خود را از طريق شبكه اينترنت ارائه مي‌دهند و ساير بانك‌ها نيز در صدد پيوستن به شبكه بانكداري الكترونيك مي باشند.

از جمله دلايل اشتياق بانكها جهت استفاده از اين فنآوري مي‌توان به موارد زير اشاره كرد؛ اولين دليل اينكه بانكداري الكترونيك آنان را قادر مي‌سازد روابط خود را با مشتريانشان به نحوي مطلوب حفظ نموده و گسترش دهند. علت ديگر آنكه نيازي به حضور فيزيكي نيست و در نتيجه در وقت و هزينه مشتريان صرفه جويي مي‌شود. به هر حال، بايد در نظر داشت كه سيستم‌ها و تكنولوژي‌هاي پيشرفته در اين زمينه در جايگاه مناسب خود به كار گرفته شوند تا مشتريان بتوانند معاملات خود را با شركت‌هاي مختلف در هر نقطه از جهان با استفاده از اينترنت انجام دهند.

مزيت ديگر بانكداري الكترونيك اين است كه استفاده از ارتباطات بر خط براي فروش محصولات شركت‌ها افزايش مي‌يابد و مشتريان اين شركت‌ها مي‌توانند از طريق خدمات بانكداري به راحتي نيازهاي خود را برطرف نمايند. بعلاوه ايجاد يك شعبه اينترنتي بسيار كمتر از بناي يك شعبه به صورت فيزيكي براي بانك‌ها هزينه در بر خواهد داشت. تحقيقاتي كه در اين زمينه به عمل آمده نشان مي‌دهد اگر مشتريان قادر باشند انواع عمليات بانكي را با استفاده از تلفن، كامپيوترهاي شخصي و دستگاه‌هاي ATM انجام دهند، محل جغرافيايي اقامت آنان موضوع مهمي نخواهد بود. به عبارت ديگر، مكان‌هاي جغرافيايي در آينده از اهميت بسيار اندكي برخوردار خواهند بود.

در این مقاله قصد داریم وضعیت بانکداری الکترونیکی در ایران و همچنین وضعیت بانکداری اینترنتی را در بانک های مختلف کشور مورد تحیلی و بررسی قرار دهیم . اما به عنوان پیش شرط باید یادآور شویم که منظور از یک بانک اینترنتی صرفاً وجود یک سایت که بتواند در یک سری تراکنش های بانکی و ارائه صورت حساب ها را انجام دهد نیست بلکه باید به صورت یک سازمان مجازی در همه ساعات شبانه روز به خدمات رسانی بپردازد.

 

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :209

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----