دانلود متن کامل پروژه رشته فناوری اطلاعات با موضوع بانکداری الکترونیک

متن کامل پایان نامه رشته : فناوری اطلاعات

با عنوان : بانکداری الکترونیک

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی فناوری اطلاعات

عنوان پروژه:

بانکداری الکترونیک

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده :

رشد و گسترش روز افزون فناوری ارتباطات، انقلابی را در ابعاد مختلف زندگی انسانها و عملکرد سازمانها ایجاد کرده است. این فناوری روشهای کارکرد و نگرش افراد، سازمانها و دولتها را دگرگون ساخته و باعث ایجاد صنایع نوین، مشاغل جدید و خلاقیت در انجام امور شده است. ظهور پدیده‌هایی چون کسب و کار الکترونیک، تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیک از نتایج عمده نفوذ و گسترش فناوری اطلاعات در بعد اقتصادی است. کشور ما در عرصه حضور و به‌کارگیری تجارت و بانکداری الکترونیک، کشوری جوان است و تا رسیدن به وضعیت مطلوب را ه درازی در پیش رو دارد.در این مقاله سعی بر این است که روشهای بانکداری الکترونیکی و شبکه شتاب و پروتکل ها و بانکداری موبایل و زیر ساخت های پیاده سازی بانکداری الکترونیکی و اینترنتی شرح داده شود و لزوم الکترونیکی کردن بانکها بررسی شود.

کلمات کلیدی: بانکداری الکترونیک _ کارت هوشمند_ پرداخت الکترونیک_ پروتک

-1مقدمه‌

با توجه به اینکه مبادلات پولی و مالی جزء لاینفک مبادلات تجاری است . از این رو همگام با گسترش حجم تجارت الکترونیکی جهانی ، نمادهای پولی و مالی نیز به منظور پشتیبانی و تسهیل تجارت الکترونیکی به طور گسترده ای به استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات روی آوردند . در نتیجه طی چند دهه اخیر سیستم های پرداخت الکترونیکی به تدریج در حال جایگزینی با سیستم های پرداخت سنتی می باشد .

در این میان بانک ها نیز با حرکت به سوی بانکداری الکترونیکی و عرضه خدمات مالی جدید ، نقش شایان توجهی در افزایش حجم تجارت الکترونیکی داشته اند . درحقیقت می توان گفت که پیاده سازی تجارت الکترونیکی، نیازمند تحقق بانکداری الکترونکی است .

استفاده از سیستم های الکترونیک در موسسات مالی و اعتباری به سرعت رو به افزایش بوده و تعداد استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیکی روز به روز افزایش هستند . بانکداری اینترنتی به عنوان یکی از مهمترین مدل های بانکداری الکترونیکی  محسوب می شود . در چند سال اخیر تلاش های زیادی از سوی بانک ها برای راه اندازی و توسعه وب سایت های اینترنتی صورت گرفت . ضرورت توجه به وب سایت ها به دلیل اهمیت فوق العاده و کارکردهای فراوان بانکداری اینترنتی است ، در صورتیکه در شرایط حاضر ، این نوع وب سایت ها فاقد استانداردهای لازم برای خدمات رسانی در زمینه ی بانکداری اینترنتی می باشد . نمی توان به طور کامل فعالیت های هر بانک را مبتنی بر بانکداری الکترونیکی دانست چرا که به اعتقاد کارشناسان بانکداری اینترنتی شالوده ی اصلی بانکداری لکترونیکی محسوب می شود.

یکی از مهم‌ترین نتایج و دستاوردهای اساسی اینترنت و IT بانکداری الکترونیک است و به دلیل افزایش روزافزون تعاملات اقتصادی، روز بروز بر اهمیت آن افزوده می‌شود. همچنین به دلیل تمایل بشر به ایجاد راهکارهای ساده تر در انجام امور مالی و اقتصادی، نیازمند بازنگری و نوآوری در نظام بانکی سنتی می باشیم.

پس از پیدایش IT، یکی از نخستین ساختارهایی که به دستاوردهای شبکه و اینترنت پی برد سیستم بانکی بود. سیستم‌های بانکی از این ابزار به عنوان عاملی جهت ایجاد یکپارچگی و افزایش دامنه فعالیت استفاده نمودند. از جمله عوامل اساسی استفاده سیستم‌های بانکی از بانکداری الکترونیک، افزایش ضریب امنیت در تبادلات مالی و به صفر رساندن هزینه سنگین این نقل و انتقالات می باشد.

البته باید به این نکته توجه نمود که بانکداری الکترونیک موضوعی نیست که که بتوان سلیقه‌ای با آن برخورد نمود بلکه اجبار قرن 21 به تمام کشورهایی است که خواهان تعامل با دنیای پیشرفته امروز و رشد اقتصادی می باشند.

همانطور که گفته شد بانکداری الکترونیک برای بانک‌ها نیز بسیار سودمند است چرا که علاوه برکاهش هزینه عملیات بانکی سبب کاهش خطای انسانی در انجام امور مالی نیز می‌گردد. همچنین لزوم نگهداری و استفاده از پول نقد از بین می رود که این موضوع نیز از چند جهت بسیار مهم است؛

اول آنکه استفاده از پول نقد در انجام معاملات روزانه موجب استهلاک پول شده و در نهایت سالانه هزینه هنگفتی به کشور تحمیل می‌ گردد که با استفاده از بانکداری الکترونیک این مبلغ به نفع کشور صرفه‌جویی می‌گردد. دیگر آنکه نگهداری پول نقد، سبب خارج شدن حجم زیادی از اعتبارات و پول از چرخه نظام اقتصادی کشور می‌شود که سبب تورم و نقدینگی است، اما با استفاده از بانکداری الکترونیک، کارهای بانکی به صورت اعتباری انجام می‌شود و پول در چرخه نظام اقتصادی کشور باقی می‌ماند. نتیجه مهم بانکداری الکترونیکی آن خواهد بود که در سال‌های آتی ترکیب تکنولوژی اطلاعات با تجارت سبب ایجاد عصر بازرگانی الکترونیک به صورتی فراگیر خواهد شد.

در حال حاضر با توجه به مزایای بانکداری الکترونیک تعدادی از بانک‌ها خدمات بانکداری خود را از طریق شبکه اینترنت ارائه می‌دهند و سایر بانک‌ها نیز در صدد پیوستن به شبکه بانکداری الکترونیک می باشند.

از جمله دلایل اشتیاق بانکها جهت استفاده از این فنآوری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛ اولین دلیل اینکه بانکداری الکترونیک آنان را قادر می‌سازد روابط خود را با مشتریانشان به نحوی مطلوب حفظ نموده و گسترش دهند. علت دیگر آنکه نیازی به حضور فیزیکی نیست و در نتیجه در وقت و هزینه مشتریان صرفه جویی می‌شود. به هر حال، باید در نظر داشت که سیستم‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته در این زمینه در جایگاه مناسب خود به کار گرفته شوند تا مشتریان بتوانند معاملات خود را با شرکت‌های مختلف در هر نقطه از جهان با استفاده از اینترنت انجام دهند.

مزیت دیگر بانکداری الکترونیک این است که استفاده از ارتباطات بر خط برای فروش محصولات شرکت‌ها افزایش می‌یابد و مشتریان این شرکت‌ها می‌توانند از طریق خدمات بانکداری به راحتی نیازهای خود را برطرف نمایند. بعلاوه ایجاد یک شعبه اینترنتی بسیار کمتر از بنای یک شعبه به صورت فیزیکی برای بانک‌ها هزینه در بر خواهد داشت. تحقیقاتی که در این زمینه به عمل آمده نشان می‌دهد اگر مشتریان قادر باشند انواع عملیات بانکی را با استفاده از تلفن، کامپیوترهای شخصی و دستگاه‌های ATM انجام دهند، محل جغرافیایی اقامت آنان موضوع مهمی نخواهد بود. به عبارت دیگر، مکان‌های جغرافیایی در آینده از اهمیت بسیار اندکی برخوردار خواهند بود.

در این مقاله قصد داریم وضعیت بانکداری الکترونیکی در ایران و همچنین وضعیت بانکداری اینترنتی را در بانک های مختلف کشور مورد تحیلی و بررسی قرار دهیم . اما به عنوان پیش شرط باید یادآور شویم که منظور از یک بانک اینترنتی صرفاً وجود یک سایت که بتواند در یک سری تراکنش های بانکی و ارائه صورت حساب ها را انجام دهد نیست بلکه باید به صورت یک سازمان مجازی در همه ساعات شبانه روز به خدمات رسانی بپردازد.

 

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :209

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  [email protected]

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----

مطالب مشابه

دانلود پایان نامه کارشناسی رشته مهندس فناوری اطلاعات : تاریخ تحلیلی اسلام
دانلود پایان نامه رشته فناوری اطلاعات : بررسی شبکه های حسگر بی سیم د رنقاط انطباق پذیری معماری میان ...
دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر با موضوع الگوریتم های خوشه بندی در شبکه های حسگر بی سیم
دانلود پایان نامه رشته مهندسی فناوری با موضوع کاربرد شبکه های حسگر بی سیم در پزشکی
دانلود متن کامل پایان نامه رشته فناوری اطلاعات : امنیت فناوری اطلاعات
دانلود پایان نامه رشته فناوری اطلاعات : تأثیر استخراج داده‌ها بر CRM