دانلود پایان نامه رشته مهندسی معدن با موضوع اصلاح روشهاي استخراج و آتشباری در معدن سیمان تهران

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی معدن – استخراج

با عنوان : اصلاح روشهاي استخراج و آتشباری در معدن سیمان تهران

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده فني مهندسي

پايان نامه كارشناسي

  مهندسي معدن – استخراج

عنوان پروژه:

اصلاح روشهاي استخراج و آتشباری در معدن سیمان تهران

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکيده:

در این پروژه که تحت عنوان اصلاح و روشهاي استخراج و آتشباری معدن سیمان تهران ضمن بررسی چندین و چند انفجار عملی در معدن و مطالعه بر روی آتشكاری به صورت عملی و آتشكاری به صورت نظری با استفاده از فرمولهای تئوریک و روش‌های ریاضی آرایش بهینه الگوی حفاری را برای معدن سیمان تهران به دست آورده‌ایم که در این راه تنها برای محاسبه بار سنگ از حدود 10 فرمول مختلف استفاده شده است در ادامه با تقسیم فرمولها به دو دسته مختلف بعضی از فرمول‌هایی که از خواص ژئوفیزیک سنگ استفاده کرده‌اند و سایر فرمولها برای طراحی الگوی حفاری آتشكاری به دو دسته نتایج روشهای تئوری و با فرض ثابت نگه داشتن میزان خرج مصرفی هر چال ابعاد شبکه حفاری باید برای دستیابی بهینه ترین الگوی موجود با توجه به قطرهای مختلف چال و ارتفاع پله انیموم ارائه شده است .
مقدمه :

یکی از مواردی که از آغاز آتشكاری در معادن مورد توجه بسیاری قرار گرفته و بر روی آن سرمایه گذاری بیشتری شده است استفاده از روشی است که علاوه بر برطرف نمودن نیازهای معدن ، قابل کنترل باشد و از نظر اقتصادی ارزان باشد با توجه به اینکه عمده ترین هدفها از استخراج کسب بیشترین سود ماکزیموم استخراج ماده معدنی است . بنابراین کاهش حجم عملیات معدنی به ازای استخراج تناژ مشخص از کانسنگ از ویژگیهای هر طرح بهینه استخراجی به شمار می‌رود و یکی از اهداف عمده طرحهای معدنی جستجویروشهای کاهش حجم عملیات و افزایش بازیابی کاسنگ است .

لزوم مطالعات ژئو مکانیکی و لزوم طبقه بندی بلوک و اهمیت این کار و کنترل چالزنی و انفجار و در نتیجه تولید بالا با ایمنی بالا ارزش کنترل چالزنی و انفجار را نشان می‌دهد باید با مطالعه دقیق و مطالعات تجربی و نظری دقیق معایب روشهای قبلی را حذف و انجام عملیات چالزنی و انفجار به طور دقیق بیندیشیم و با روش سعی و خطا روشهای ویژه ای برای این کار تدارک ببینیم تا عقب زدگی و احتمال ریزشهای ناگهانی را کاهش داده و ایجاد سطوحی صاف را تضمین نمود و ایمنی و اقتصاد را بهینه و بالا در نظر بگیریم و در واقع آتشکاری‌های کنترل شده ای برای معدن طراحی و تدارک ببینیم .

تاريخچه معدن سيمان تهران

کارخانه سیمان تهران در جنوب شرقی تهران (غنی آباد ) و در دامنه جنوب شرقی کوه بی بی شهربانو قرار گرفته است . موافقت با احداث کارخانه با ظرفیت 300 تن در روز در سال 1332 صادر شد که اولین واحد سیمان تهران در آبان 1335 به بهره برداری رسید .

در سال 1336 مقدمات احداث یک کارخانه 300 تنی دیگر فراهم شد که در سال 1337 بهره برداری از آن آغاز شد . در سال 1345 واحد سوم سیمانه تهران با ظرفیت 600 تن در روز به تولید رسید . در سال 1347 مقدمات احداث یک واحد 2100تنی فراهم شد که در سال 1351 بهره برداری از آن آغاز شد . کوره‌های 1،2،3،4 سیمان تهران از کمپانی F.L.Smith دانمارک خریداری شد به دنبال رشد شدید و سرعت بالای کارهای عمرانی و محسوس بودن نیاز به سیمان بیشتر مجوز احداث یک واحد 4000 تنی در جوار واحدهای موجود سیمان تهران صادر شده اند که امور ساختمانی، نصب و راه اندازی آزمایشی آن تا سال 1357 ادامه یافت و عملاٌ در سال 1358 بهره‌برداری رسمی‌آز آن آغاز شد . مواد اولیه واحدهای هفت گانه سیمان تهران سنگ آهک خام ، خاک رس است که از اطراف کارخانه شماره 8 تأمین می‌شود و سایر مواد او.لیه مورد نیاز نظیر سنگ گچ و سنگ آهک از فواصل دورتری نظیر سمنان تهیه می‌شوند. این معدن از 3 قسمت عمده تشکیل یافته است که مواد مورد نیاز کارخانه را تهیه می‌کند .

  1. منطقه بی بی شهربانو
  2. منطقه مسگر آباد
  3. منطقه صفائیه

که بخش اول یعنی بی بی شهربانو که قلب معدن نیز محسوب می‌شود از نظر ذخیره تقریباٌ تمام شده است و مواد پر عیار را از جای دیگری تأمین می‌کنند و با مخلوط کردن مواد مسگر آباد و صفائیه مواد مورد نیاز کارخانه را تأمین می‌کنند .

زمين‌شناسي منطقه بي‌بي شهر بانو

كلاً كوه بي‌بي شهربانو يك سازند رسوبي بوده كه در دوران دوم زمين‌شناسي تشكيل شده و در اوايل دوران سوم براثر پس‌روي دريا از آب خارج شده است و پس از آن پيشروي آب انجام نشده و منطقه به صورت فعلي درآمده است. لايه‌هايي كه اين كوه را تشكيل مي‌دهند مربوط به دوره‌هاي زمين‌شناسي دونيت، كربونيفر، پرمن و ترياس مي‌باشد. شيب لايه‌ها به سمت شمال مي‌باشد و امتداد شرقي- غربي دارد. قديمي‌ترين لايه‌اي كه در منقطه وجود دارد مربوط به دونين است و كوارتزيت مي‌باشند. اين لايه‌ها كه در پائين كوه و جبهه جنوبي ان قرار گرفته‌اند داراي منشاء رسوبي بوده كه به دليل عمق كم دريا و پسروي دريا در زمان دونين به وجود آمده‌است.

لايه‌ بعدي كه در منطقه قرار دارد مربوط به زمان كربونيفر مي‌باشد و لايه‌هاي آهكي سياه‌رنگ با رگه‌هاي سفيد كلسيت مي‌باشد اين لاية آهكي كربونيفر كه روي كوارتزيت‌ها قرار دارند،‌داراي قطر زياد بوده كه به تدريج كم مي‌شوند. اين آهك‌ها فسيل‌دار بوده و فسيل آن از نوع orthoceras مي‌باشد. لايه بعدي كه روي آهك سياه رنگ كربونيفر قرار گرفته است لايه نسوز پرمين مي‌باشد سنگ اين لايه غني از آهن و آلومينيوم مي‌باشد و معمولاً‌ از نوع نهشته‌هاي كارستي مي‌باشد. يكي از مواردي كه تذكر آن ضروري است مسئله تكتونيك منطقه و فعال بودن آن از نظر فعاليت‌هاي ماگمايي در گذشته بوده كه باعث شده لايه‌ها دچار شكستگي شوند و نسبت به هم جابه جا شوند و يا در بين لايه‌هاي آهكي مادايك داشته باشند.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :78
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی