پایان نامه رشته کامپیوتر با موضوع طراحی کتابخانه با استفاده از ابزار Rational Rose

متن کامل پایان نامه رشته : کامپبوتر – نرم افزار

با عنوان : طراحی کتابخانه با استفاده از ابزار Rational Rose

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی کامپیوتر- نرم افزار

عنوان:

طراحی کتابخانه با استفاده از ابزار Rational Rose

 

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده:

در این پروژه سعی بر آن بوده است که با استفاده از یکی از ابزارهای مهندسی نرم افزار به نام Select یک پروژه واقعی و فنی را پیاده سازی کنیم.

در ابتدا لازم بوده است که به بررسی محتوای قضیه پرداخته شود تا خواننده و کاربر براحتی بتوانند با سیستم مزبور رابطه برقرار کنند.

برای شروع کار مطالبی راجب مهندسی نرم افزار و علت پیدایش آن پس از دوران بحران نرم افزار را بیان میکنیم. سپس الگوها و روش های جاری و مزایا و معایب هر یک مورد بررسی قرار گرفته است. در انتهای مبحث مهندسی نرم افزار تعریفی از متدولوژی و لزوم استفاده از آن بیان شده است.

پس از مبحث مهندسی نرم افزار به مبحث آنالیز و طراحی می پردازیم. در این مبحث نحوه مدل سازی سیستم از دیدگاه های موجود و نکات اصلی بیان میشود.

سپس به اصل موضوع یعنی Case Tools Select میرسیم. برای آشنایی بیشتر ابتدا یک آموزش کلی داده میشود و ارتباط هر یک از اجزا را با مسائل و مباحث مهندسی نرم افزار و مبحث آنالیز و طراحی سیستم را متوجه می شوید.

در انتها به بیان پروژه که مکانیزه کردن یک کتابخانه می باشد می پردازیم. در این پروژه نمودار های DFD,LDS به همراه سطوح شکسته شده ان و نمودار ELH استفاده شده است. هر کدام از این نمودارها سیستم را از دیدگاهای مختلف ( مدلسازی از دیدگاه داده، مدلسازی از دیدگاه پردازشی و مدلسازی از دیدگاه رفتاری-زمانی ) تجزیه، تحلیل و بررسی قرار میدهند.

مقدمه                                                                                                                              

پس ازپيدايش ورشد فراگير اطلاعات، براي بسياري از جوامع اين امكان فراهم شده كه با بهره گيري از بسياري از امكانات وپتانسيلهاي موجود در اين فناوري، بخش قابل توجهي از مشكلات به ظاهر لاينحل خود را مرتفع كرده و در عمل، بحرانهاي حاد اجتماعي واقتصادي را پشت سر بگذارند.تجربه كشورهاي در حال توسعهاي كه از لحاظ جايگاه جهاني در رديف كشور ما قرار دارند،( يا شايد بهتر است بگوييم قرار داشتند!) نشان مي دهد كه آنها با استفاده هوشمندانه از (( IT: Information Technology )) توانسته اند برمسائل ومشكلات مبتلا به جامعه خود فائق آيند.

از اين رو ميتوان گفت: بحث بر سر اثبات كارآمدي و فناوري اطلاعات براي ايجاد رشد و جهشي در جوامع، به ويژه جوامع جهان سوم، تكرار مكررات بوده و در حكم اثبات روشني روز است.

با این پروژه سعی داریم گذری به Case Tools یا ابزارهای مهندسی نرم افزار و مسائل پیش روی آنها بپردازیم و یک پروژه واقعی را توسط آن پیاده سازی کنیم.

Case Tools یا ابزارهای مهندسی نرم افزار توانسته اند با دادن ساختار کلی به پروژه و مدیریت آن به نحو احسن یک ابزار قدرتمند و متداول در بحث مهندسی نرم افزار شوند، که روز به روز در حال پیشرفت می باشند.

فصل اول: کلیات
در ابتدا با هماهنگي به آشنايي با محيط كار و مشخص كردن وظايف می پردازیم كار ما در اينجا مكانيزه كردن ساختار يك كتابخانه مي باشد. براي بررسي محيط كاري ، با كتابخانه تماس حاصل شد و طي جلساتي به بحث و گفتگو در رابطه با روند كاري كتابخانه پرداختيم كه شامل سوالاتي در مورد قوانين ، روابط و ضوابط حاكم درون كتابخانه بودند.

كتابخانه مورد نظر شامل كتاب و مجلات مي باشد و براي ارائه سرويس به مشتركين ، يك سري قوانين وضع شده است كه در جهت ارائه سرويس بهتر به مشتركين مي باشد.

مبحث آنالیز به دوقسمت کلی تبدیل می شود:

1- STRUCTURAL ANALYSIS

2- OBJECT ORIENTED ANALYSIS

اولي قديمي تر است و خيلي از سيستم هاي فعلي به اين طريق است. ولي كم كم مورد دوم در حال گسترش است.

نمونه هایی از structural  :

, IE (information engineering)  Yourdon , SSADM, JACKSON , COM

  نمونه هایی از Object oriented:

BOOCH, OMT, RUP, USDP

از ديدگاه تكنيكال مهندسي نرم افزار با يك سري از MODELING TASK ها شروع مي شود كه به ما كمك مي كند تا تعريف كاملي از نيازمنديهاي سيستم داشته باشيم و همچنين شرح دقيقي از سيستم نرم افزاري كه هدف توليد ان است بدست آوريم.

DEMARCO در سال 1979 STRUCTURAL ANALYSIS, را به اين گونه در مقاله خود تعريف كرد:
بررسي مشكلات تجربه شده و شكست هايي كه در فاز تجزيه و تحليل رخ داده است وي پيشنهاد كرد كه موارد زير به اهداف ANALYSIS ما اضافه شود:

  1. محصول توليد شده بايد قابل پشتيباني باشد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :143

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی