دانلود پروژه مهندسی برق با موضوع تحلیل هارمونیک در مبدل های قدرت

متن کامل پایان نامه

با عنوان : تحلیل هارمونیک در مبدل های قدرت

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی برق -قدرت

عنوان پروژه:

تحلیل هارمونیک در مبدل های قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده

در این پروژه به بررسی انواع هارمونیک های ناشی از عناصر غیر خطی همچون مبدل های الکترونیک قدرت،راه اندازها و درایورهای تنظیم سرعت در پروژه های قدرت و بررسی علل آنها و همچنین روش های کاهش و حذف این هارمونیک ها پرداخته شده است.

 مقدمه

استفاده از مبدل های الکترونيک قدرت در اواخر دهه 1970 معمول گرديد. بسياری از مهندسان برق در مورد توانايی پذيرش اعوجاج هارمونيکی توسط سيستم های قدرت به بحث و تبادل نظر پرداختند

پيش بينی های نگران کننده ای از سرنوشت سيستم های قدرت در صورت اجازه استفاده از اين تجهيزات انجام گرفت . در حالی که بعضی از اين پيش بينی ها بيش از حد قلمداد می شد ، ولی بررسی مفهوم کيفيت برق مديون آنها ، بدليل پيگيری درباره اين مسئله نوظهور می باشد . بروز هارمونيک ها در سيستم های قدرت ناشی از استفاده عناصر غيرخطی در شبکه می باشد . عناصر غير خطی در سيستمهای برق ، مانند :

راه اندازها ، درايورهای تنظيم سرعت ، مبدل های الکترونيک قدرت و غيره مقدار هارمونيک شکل موج جريان و ولتاژ بطور چشمگيری افزايش يافته که در نتيجه منجر به تحقيقاتی شد که نتايج آن نقطه نظرات متعددی در مورد کيفيت برق بود .

به نظر برخی از محققان ، اعواج هارمونيکی هنوز مهم ترين مسئله کيفيت برق می باشد. مسائل هارمونيکی با بسياری از قوانين معمولی طراحی سيستم های قدرت و عملکرد آن تحت فرکانس اصلی مغاير است . بنابراين مهندسين برق با پديده های نا آشنايی روبرو می شوند که لازمه دانستن رياضی خاص و نياز به ابزار پيچيده و تجهيزات پيشرفته برای حل مشکلات و تجزيه تحليل آنها دارد . اگر چه تحليل مسائل هارمونيکی می تواند دشوار باشد اما درصد کمی از فيدرهاي مربوط به سيستمهای توزيع تحت تاثير عوامل ناشی از هارمونيک ها قرار می گيرند.

مصرف کننده های برق خود هم می توانند توليد کننده هارمونيك باشند و هم در صورت وجود هارمونيك مشكلات زيادتري از توليد كننده هاي برق تحمل می کنند . اعوجاج هارمونيکی در بسياری از دوره ها در سيستم های قدرت جريان متناوب وجود داشته و دنبال شده است .

جستجوی کتب و منابع و مطالب تکنيکی دهه های قبل و اخير نشان می دهد که مقالات مختلفی در رابطه با اين موضوع انتشار يافته است . اولين منابع هارمونيکی ترانسفورماتورها بودند و نخستين مشکل نيز در سيستم های تلفن پديد آمد.

استفاده از لامپ های قوس الکتريکی بدليل مولفه های خاص هارمونيکی توجهات خاصی را برانگيخت ولی اين مسائل به اندازه اهميت مسئله مبدل های الکترونيک قدرت درسالهای اخير نبوده است. با پيشرفت تکنولوژی در سالهای اخير استفاده از مبدل های الکترونيک قدرت نيز افزايش چشمگيری داشته است. در طی سالهای اخير پژوهشگران متوجه شده اند که اگر سيستم انتقال به نحو مناسبی طراحی شود به نحوی که بتواند مقدار توان مورد نياز بارها را به راحتی تامين کند ، احتمال ايجاد مشکل ناشی از هارمونيک ها برای سيستم های قدرت بسيار کم خواهد بود ، گرچه اين هارمونيک ها موجب مسائلی در سيستم های مخابراتی می شوند . اغلب در سيستم های قدرت مشکلات زمانی بروز می کنند که خازنهای موجود در سيستم باعث ايجاد تشديد در يک فرکانس هارمونيکی شوند . در اين شرايط اغتشاشات و اعوجاج ها ، بسيار بيشتر از مقادير معمول می گردند امکان ايجاد اين مشکلات در مورد مراکز کوچک مصرف وجود دارد ولی شرايط بدتر در سيستم های صنعتی بدليل درجه زيادی از تشديد رخ می دهد .

تعداد صفحه :153

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی