دانلود پایان نامه کارشناسی رشته مهندسی برق با موضوع شبکه های توزیع هوشمند برق

متن کامل پایان نامه

با عنوان : شبکه های توزیع هوشمند برق

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی برق -قدرت

عنوان:

شبکه های توزیع هوشمند برق

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده

دولت­ها، قانون­گذاران و سازمان­های صنعتی به منظور بالا بردن حق خرید مصرف کنندگان، حمایت از خلاقیت­ها در تغییرات آب و هوایی و افزایش قابلیت اطمینان نیروگاه بزرگ آمریکای شمالی، یک “شبکه هوشمند” را پیشنهاد کرده­اند. البته برای تغییرات مهم در برنامه ریزی، طراحی و عملیات نیروگاه بزرگ به یکپارچه سازی این شبکه هوشمند احتیاج است. در این گزارش، شبکه هوشمند و قابلیت اطمینان نیروگاه بزرگ تعریف می­شود و یک ارزیابی مقدماتی از یکپارچه سازی موفق شبکه هوشمند ارائه می­شود.

سیستم قدرت انبوه آمریکای شمالی بزرگ­ترین سیستم الکتریکی بهم متصل در جهان است. عملکرد معتبر آن بستگی به بکارگیری گسترده­ای ارتباطات زمان واقعی، نظارت و سیستم­های کنترل دارد. به هنگام تکامل سیستم قدرت انبوه، بسیاری از تکنولوژی­های هوشمند برای چندین دهه بکار می­رود.

ابتکارات در سیاست اخیر فدرال، دولتی و کشور باعث توسعه­ی تصور شبکه­ی هوشمند می­گردد که دارای فعل و انفعال، همکاری، کارایی، اعتبار و استحکام بیشتری است. در اصل، ویژگی­های شبکه­ی هوشمند شامل تجهیزات هماهنگ است که به موجب پیشرفت­ها در ارتباطات، سیستم­های هوشمند و تکنولوژی اطلاعت (IT) مهیا شده است که با سیستم­های موجود و جدید کنترل دارای سطح مشترک می­باشد. پروتکل­های ارتباطی انبوه هماهنگ در سیستم وسیع ابزارهایی برای حفظ سیستم پویاتری است که مزایایی را برای کاربران نهایی دارد و بصورت کارآمد از قابلیت اعتبار سیستم ارسال توسعه یافته مطابق با دریافت و تشخیص­های راحت استفاده می­کند. با توجه به پیشرفت­هایی در تکنولوژی شبکه­ی هوشمند، تکامل بی نظیر سطوح کنترل و اندازه گیری سیستم بسیار وسیع و گسترده است. تلاش­های زیادی در دهه­ی گذشته به منظور توسعه و پیشرفت دادن این زیرساخت شبکه­ی هوشمند صورت گرفته است که بخش مدیریت سهامدار نیز تشویق به انجام این کار شده است.

سیستم قدرت انبوه امروزی به منظور فراهم کردن سطح مناسب و کافی­ای از قابلیت اطمینان طراحی و بکار گرفته شده است. شبکه­ی هوشمند می­تواند از سطح مناسب و کارآمد قابلیت اطمینان حمایت کند حتی در هنگامی که صنعت با چالش بر عهده برآمدن از سیاست هیئت و رهنمودهای قانونگذاری که ویژگی­های سیستم قدرت انبوه ایالات متحده­ی آمریکا را تحت تأثیر قرار می­دهد و تغییر می­نماید روبرو باشد. موفقیت یکپارچه سازی و مجتمع سازی مفاهیم و تکنولوژی شبکه­ی هوشمند بسیار بستگی به قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه موجود در طی تکامل خود دارد. این مثاله تمرکز خود را بر روی جنبه­های مختلف این موضوع اساسی جلب کرده است.

تأثیر کلی شبکه­ی هوشمند بر روی قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه همچنان قابل مشاهده می­باشد. در حالی که وظیفه­ی شبکه­ی هوشمند افزایش نسبی قابلیت اطمینان است اما اگر قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه را بصورت ضعیف بکار برد در این صورت دچار صدمه و آسیب می­شود. بنابراین، اطمینان دادن به اینکه تکامل شبکه­ی هوشمند باعث افزایش آسیب پذیری سیستم قدرت انبوه نمی­گردد مهم می­باشد اما تا حدی از اهداف قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه صنعت حمایت می­کند.

کمیته­ی برنامه ریزی NERC برای بررسی کردن کارکردهای سیستم­های هوشمندی کردن امکان یکپارچگی و مجتمع سازی موفق میسر می کند توانسته است نیروی کار شبکه­ی هوشمند (SGTF) شکل دهد. فصل SGTF هر یک از موضوعات و نگرانی­های شبکه­ی هوشمند را با توجه به قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه مشخص و توضیح می­دهد و ویژگی­های قابلیت اطمینان شبکه­ی هوشمند و نحوه­ی تأثیر احتمالی آنها بر روی برنامه ریزی سیستم قدرت انبوه و فرایندهای طراحی و عملیاتی و ابزارهایی که برای حفظ قابلیت اطمینان مورد نیاز هستند را می­سنجد.

پیشرفت نیروی کار و موافقت آن با تعریف زیر راجع­به صنعت شبکه­ی هوشمند:

شبکه­ی هوشمند- مجتمع سازی و بکارگیری کنترل و نظارت زمان واقعی، ارتباطات پیشرفته­ی حسی، و تجزیه و تحلیل و کنترل این امکان را برای جریان پویای انرژی و اطلاعات فراهم می­کند که شکل­های موجود و جدید عرضه، تحویل و استفاده از سیستم قدرت الکتریکی ایمن، قابل اطمینان و کارآمد را از طریق تولید منبع برای کاربر نهایی هماهنگ کنند بر مبنای این سنجش مقدماتی، مجتمع سازی موفق شبکه­ی هوشمند می­تواند قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه را تأمین کند. موارد زیر جزو مشاهدات کلیدی هستند:

تکامل شبکه­ی هوشمند توسط ابتکارات متوالی قانونی و منظم در آمریکای شمالی تسریع گرفته است. معرفی موفق تکنولوژی­های شبکه­ی هوشمند در مقیاس گسترده هم مزایای بالقوه را تحویل می­دهد و هم از قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه حمایت می­کند. مورد ملاحظه قرار دادن نحوه­ی برنامه ریزی، طراحی و بکارگیری سیستم برای مجتمع سازی کردن موفق ابزارها/ سیستم­های شبکه­ی هوشمند در تمامی چارچوب­های زمانی برنامه ریزی مختلف مهم می­باشد.

برای دسترسی به این هدف، صنعت به زمان کافی به منظور توسعه دادن تجربه­ی شبکه­ی هوشمند و تأمین سیستم قدرت انبوه که به منظور حمایت از عملیات معتبر طراحی و برنامه ریزی شده است نیاز دارد.

مجتمع سازی شبکه­ی هوشمند مستلزم توسعه و پیشرفت ابزارها و فنون تجزیه و تحلیلی جدید برای حمایت از برنامه ریزی و عملکردهاست.

ابزارها و فنون تجزیه و تحلیلی جدید برای طراحی و بکارگیری گروهی از سیستم­های وسیع کنترل هوشمند در سیستم قدرت انبوه مورد نیاز هستند. در هنگامی که سیستم قدرت انبوه یک سیستم غیرخطی بزرگی است که از مقدار زیادی از اینرسی برای ایجاد نیروی الکتریسیته استفاده می­کند در این صورت انشعابات و طراحی شبکه­ی هوشمند بر روی سیستم­های کنترل باید به منظور اطمینان دادن به اینکه پیشرفت­های مورد انتظار در عملکرد انجام شده است مدل سازی، شبیه سازی و طراحی گردد.

مجتمع سازی موفق ابزارها و سیستم­های شبکه­ی هوشمند باید ملاحظات قابلیت اطمینان بالقوه مانند ناپایداری، پایداری بلند مدت، پایداری اندک در سیگنال، پایداری ولتاژ و حمله­ی هدفمند cyber یا خطاهای غیرعمدی IT/ ارتباطات و موضوعات مربوط به طراحی عنصر مانند ملاحظات مدار کوچک را نشان دهد. بعلاوه، اپراتورهای شبکه­ی هوشمند نیاز به مدل­های پیشرفته­های برای مشخص کردن تأثیرات نقص بر مبنای تعدادی بیشتر از حالت و جانمایی­ها دارند.

تکنولوژی­های شبکه­ی هوشمند ویژگی سیستم توزیع را تغییر می­دهند و آنها باید در برنامه ریزی و عملکردهای سیستم قدرت انبوه هماهنگ شوند.

مجتمع سازی کردن ابزارها و سیستم­های شبکه­ی هوشمند بر روی سیستم توزیع می­تواند ویژگی­های ثابت و پویای آن را تغییر دهد. مجتمع سازی موفق سیستم­ها/ ابزارهای شبکه­ی هوشمند باید ملاحظات مربوط به قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه را که ناشی از این تغییرات است را نشان دهد. بعلاوه، اپراتورهای سیستم قدرت انبوه باید قابلیت رویت و مسیریابی را در هنگامی که ابتکارات شبکه­ی هوشمند باعث تغییر ویژگی سیستم­های توزیع می­گردد را افزایش دهند. سیستم­های امنیت و کنترل cyber مستلزم افزایش دادن قابلیت اطمینان است.

قدرت طراحی هماهنگ شبکه­ی هوشمند می­تواند حاملی را برای حمله­ی هدفمند cyber یا خطاهای غیرعمدی که سیستم قدرت انبوه را در بسیاری از نقاط مختلف ورودی و خروجی را تحت تأثیر قرار می­دهند فراهم کند مگر اینکه به دقت طراحی و بکار گرفته شود. بسیاری از سیستم­ها از تکنولوژی­های شبکه­ی هوشمند که برای عاملیت کنترل طراحی شده است و به خطاهای ناشی از سوء استفاده، ارتباطات نادرست با نقص­های سیستم تکنولوژی اطلاعات واکنش نشان نمی­دهند استفاده می­کنند. امنیت این سیستم­های کنترل می­تواند بصورت عمدی دچار نقص گردد و ممکن است به صورت غیرعمدی توسط نصب بهنگام درآوری­های نرم افزار و غیره تخریب گردد. این پیشرفت­ها مستلزم حمایت شدید از IT و آسیب پذیری­های سیستم ارتباطات است. روش­های عمیق دفاعی در هنگام سنجش ریسک می­توانند یک روش مناسب سازمانی را برای مدیریت اصول cyber فراهم کنند. استفاده از سنجش ریسک می­تواند در تعیین مقیاس­های دفاعی مناسب کمک کننده باشد.

بعلاوه، هم آهنگ سازی استاندارد بین سازمان­های پیشرفته­ی استاندارد آمریکای شمالی در کانادا و ایالات متحده­ی آمریکا برای بکارگیری موفق ابزارهای سیستم­های شبکه­ی هوشمند مهم می­باشد، در حالی که آسیب پذیری­های بالقوه­ی cyber را نشان می­دهد.

پژوهش و پیشرفت (R&D) نقش حیاتی در مجتمع سازی موفق شبکه­ی هوشمند دارد.

مدل سازی، تجزیه و تحلیل، تصمیم گیری پیچیده، چالش­های امنیتی سیستم cyber/ کنترل و طراحی سیستم­های پیچیده برگرفته شده از توان­های ورودی بسیار متغیر، همکاری نزدیک صنعت با دولت، سازمان­های R&D و دانشگاه­ها هستند که برای توسعه دادن مدل­های آینده، ساخت شبیه سازها و خلق سیستم­های آزمایش برای شناسایی و حل چالش­های بالقوه مورد نیاز می­باشند. بنابراین، R&D عنصر مهم در تکامل یافتن شبکه­ی هوشمند است و برای کسب مزایا از یکپارچه سازی ابزارها و سیستم­های هوشمند مورد نیاز هستند در حالی که قابلیت اطمینان سیستم قدرت انبوه را حفظ می­کنند.

پیشنهادات

این ارزیابی مقدماتی نتیجه می­گیرد که مجتمع سازی موفق ابزارها و سیستم­های شبکه­ی هوشمند می­تواند باعث توسعه­ی قابلیت اطمینان سیستم الکتریکی گردد. مجتمع سازی آنها منجر به تغییرات متوالی در سیستم قدرت انبوه در امتداد با اپراتورهایی می­گردد که نیاز به قابلیت رویت و مسیریابی بیشتر منابع بر روی سیستم­های توزیع دارند. نتیجه گرفته شده است که سیستم قدرت انبوه باید قابلیت اطمینان را حفظ کند. به منظور نشان دادن این موضوعات، یک نیروی کار برنامه­ی شغلی را توسعه داد که مراحل بعدی را برای مجتمع سازی موفق ابزارات و سیستم­های شبکه­ی هوشمند تعیین می­کند.

تعداد صفحه :169

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی