دانلود پایان نامه کارشناسی رشته مهندسی برق با موضوع کنترل مکان در صفحه x-y به کمک کامپیوتر

متن کامل پایان نامه

با عنوان : کنترل مکان در صفحه x-y   به کمک کامپیوتر

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی برق- الکترونیک

موضوع:

کنترل مکان در صفحه x-y   به کمک کامپیوتر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده

در این پروژه یک سیستم کنترل مکان در صفحهX-Y با استفاده از یک بازوی دوبندی طراحی شده است.حرکت هر بازو توسط یک موتور پله ای انجام می گیرد. اطلاعات موقعیت در صفحه توسط کاربر به کامپیوتر داده میشود.سپس میزان چرخش بازوها و تعداد استپ های مورد نیاز توسط کامپیوتر محاسبه شده و به پورت سریال ارسال می گردد.یک کارت واسط اطلاعات را از پورت سریال دریافت نموده و سیگنالهای مورد نیاز جهت حرکت استپرموتورها ودر نتیجه بازوها را تولید کرده و به درایور موتورها ارسال می نماید.

واژگان کلیدی:

پورت سریال ، کنترل مکان ، استاندارد RS232 ، مدارات واسط کامپیوتر ،

مقدمه

فصل اول این پایان نامه به بررسی مکانیک سیستم مورد نیاز میپردازد.اولین چیزی که نیاز داریم یک پیکربندی مکانیکی است که بتوانیم با کنترل ان به تمام نقاط یک صفحه تعریف شده دسترسی پیدا کنیم. بنابراین ابتدا به مطالعه انواع بازوهای مکانیکی پرداختیم. از بین این پیکربندی ها بازوی مکانیکی ماهر بند بند جهت اجرای پروژه ما مناسب بنظر میرسد .در بخش دوم از فصل اول سینماتیک بازوهای مکانیکی مورد بحث قرار میگیرد. سينماتيك به معنای مطالعه حرکت بدون در نظر گرفتن نیروهای به وجود اورنده ان میباشد.تعاریف مربوط به بازوهای مکانیکی مانند توصیف رابط ، توصیف اتصال رابط ، تعداد درجات ازادی و معرفی روشی برای مطالعه بازوهای مکانیکی در این فصل انجام میگیرد.سپس پارامتر های لازم جهت نماد گذاری مکانیزم روبات وبدست اوردن معادلات حرکت معرفی گردیده اند. سپس یک بازوی صفحه ای با سه رابط مورد بررسی قرار گرفته است.این بازوی صفحه ای همان چیزی است که ما جهت اجرای پروژه خود به ان نیاز داریم.در بخش سوم این فصل سینماتمک وارون مورد بررسی قرار گرفته است. برای درک مفهوم سینماتیک وارون فرض کنید بازوی مکانیکی مورد نظر ما ساخته شده است.میخواهیم نقاطی از صفحه را که قادر نیستیم با مکانیزم فوق به ان دسترسی پیدا کنیم را بیابیم. به عبارت دیگر مکان هندسی نقاطی از صفحه را که قادر به دسترسی به ان هستیم را بیابیم.با استفاده از محدودیت های بدست امده در ان بخش معادلاتی بدست می ایند که برای نوشتن برنامه کامپیوتری مورد استفاده قرار میگیرند.

در بخش چهارم از فصل اول روش های حرکت از یک نقطه به نقطه دیگر یا همان تولید مسیر مورد بررسی قرار میگیرد. برای حرکت از یک نقطه به نقطه دیگر میتوان از یک مسیر مستقیم استفاده کرد و یا در راستای یک منحنی درجه سوم یا یک مسیر سهموی حرکت کرد. ولی برای بیشتر کاربردها بهتر است مسیر یک خط راست نباشد. قابل ذکر است که در تولید برنامه کامپیوتری مسیر حرکت مستقیم فرض شده است.

در فصل دوم برنامه کامپیوتری با استفاده از فرمولهای بدست امده درفصل اول نوشته شده است.

فصل سوم به بررسی ارتباط بین نرم افزار و سخت افزار اختصاص دارد. اطلاعات مربوط به چرخش موتورهای متصل به بازوهای مکانیکی به صورت سریال از کامپیوتر دریافت شده و به سیگنالهای الکتریکی قابل فهم برای درایور موتورها تبدیل میگردند.از انجا که در برد واسط از یک میکروکنترلر 8051 برای تفسیر اطلاعات استفاده شده است در بخش اول این فصل روش تبادل سریال با استفاده از میکروکنترلر 8051 به صورت کامل تشریح شده و سپس در بخش دوم برنامه میکروکنترلری مورد نیاز بهمراه نقشه الکترونیکی برد واسط و درایور موتورها ارائه شده است.

تعداد صفحه :88

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی