دانلود پایان نامه کارشناسی رشته حسابداری : رسیدگی واعتبار دهی معاملات الکترونیکی

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه

با عنوان :  رسیدگی واعتبار دهی  معاملات الکترونیکی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

پایان نامه کارشناسی رشته حسابداری

با موضوع :

رسیدگی واعتبار دهی  معاملات الکترونیکی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده

امروزه یکی از مهمترین تغییرات محیط اقتصادی پدیده­ای تحت عنوان تجارت الکترونیک می­باشد.از آنجا که در محیط الکترونیک اغلب شواهد ومدارک فقط به صورت الكترونيك در دسترس خواهد بود، اعتبار دهی و رسیدگی به این مدارک وشواهد با استفاده از شیوه ها ی سنتی مشکل به نظر می رسد از این رو تغییر در رویه­های گذشته حسابرسی احساس می شود .تجارت الکترونیک به عنوان یکی از پیامدهای فناوری اطلاعات برای حسابرسان واستفاده کنندگان از اطلاعات مالی دارای فرصت ها و تهدیدهایی است دراین مقاله تلاش شده است این فرصتها وتهدیدها مطرح گردیده و در نهایت اهمیت وچگونگی حسابرسی مستمر به عنوان یک از راهکارهای اعتبار دهی به اطلاعات ومدارک تجارت الکترونیک مورد بررسی قرار گیرد.

مقدمه:

یک از الزامات توسعه اقتصادی وجود اطلاعات شفاف ومطمئن است. حسابرسان با دانش و تجربه خود قادر به ايجاد چنين فضائي مي­باشند.بيش از صد سال است كه حسابداران حرفه­اي خدمات حسابرسي و اعتبار­دهي[1]­را ارائه مي­دهند.

امروزه حسابرسي نقش­ مهم و حساسي در جوامع به عهده دارد. يكي از نقش­هاي حسابرسي ايجاد ارزش افزوده براي شركت از طريق كاهش هزينه جذب سرمايه و يا افزايش در قيمت سهام شركت است. با توجه به اهميت حسابرسي، توجه به خطرات مربوط به حسابرسي نيز ضروري به نظر مي­رسد. يكي از اين چالشها ، گسترش تجارت الكترونيك[2] مي­باشد.

حسابرسی را بازرسی جستجو گرانه مدارک وسایر شواهد زیر بنای گزارشات مالی نامیده اند. حسابرسان بابررسی مدارک پرسش وجستجو از مدارک داخل وخارج شرکت واجرای سایر روشهای رسیدگی ، شواهد لازم را برای تعیین مطلوبیت وقابلیت اتکاء صورتها ی مالی گرد آوری می کنند .

از انجا که فناوري اطلاعات وتجارت الکترونیک اطلاعات گوناگوني در اختيار كاربران قرار مي­دهد نياز به صورت­هاي مالي سنتي كاهش يافته و در نتيجه كفايت حسابرسي سنتي نيزمورد تردید است.

فناوري­هاي مربوط به تجارت الكترونيك، فرآيندهاي خريد،فروش، ارائه خدمات به مشتريان و حتي نحوه سرمايه­گذاري در شركت­ها را تحت تاثير قرار مي­دهد(ابوموسي2004). در نتيجه فناوري اطلاعات، نحوه تهيه، حسابرسي و استفاده از صورت­هاي مالي را تغيير مي­­دهد. اين تغييرات خطرات جديدي را متوجه حسابرسي مي­كند.

تجارت الكترونيك شامل تمام فعاليت­هاي تجاري است كه با استفاده از برنامه­هاي كاربردي[3] كامپيوتري انجام مي­شود. اين فعاليت­ها مي­تواند شامل:فروش مستقيم الكترونيكي[4]، مديريت ارتباط با مشتري[5]، مديريت زنجيره تامين[6] و استفاده از اينترنت به عنوان ابزاري براي انجام مبادلات تجاري می باشد. تجارت الكترونيك مبادله اطلاعات تجاري بدون استفاده از كاغذ است. بطور كلي واژه تجارت الكترونيك اشاره به معاملات الكترونيكي دارد كه از طريق شبكه هاي ارتباطي انجام مي پذيرد. (تهراني، آذر و صابري، 1380)

بولتن شماره 3 هيئت رويه­هاي حسابرسي[7] تحت عنوان “تجارت الكترونيك؛ شناخت ريسك­ صورت­هاي مالي(2001 )”، راهكارهاي مناسبي براي حسابرسي تجارت الكترونيك ارائه داده است(پرايس2001). يكي از مفروضات مهم حسابرسي در اين­چنين محيطي طراحي صحيح فرآيندهاي حسابرسي است چون اغلب شواهد فقط به صورت الكترونيك در دسترس خواهد بود. حسابرسان مستقل بايد بتوانند صحت[8] و كفايت[9] اين­چنين شواهدي را ارزيابي كنند.

امنيت تجارت الکترونيک و اينترنت[10]

تجارت الکترونيکي از طريق اينترنت در سالهاي اخير بسیار افزايش یافته است. بسياري از سازمانها، سيستم هاي تجارت شرکت به شرکت (BZB) و شرکت به مصرف کننده (BZC) را با استفاده از تجهيزات اينترنتي راه اندازي کرده اند . رقابت و موقعيت نيروهايي هستند که افراد را به اين سوق داده و موجب پيشرفت اين نوع تجارت مي شوند. اما رشد سريع در زمينه پيشرفت تکنولوژي جديد، زمينه ايجاد مشکلات و افزايش اهميت برخي مشکلات قديمي تر را فراهم مي نمايد.

اينترنت موجب تسهيل ارتباطات از طريق ايميل مي شود. امروزه ايميل به عنوان معيار ميزان پيشرفت و پاسخگويي براي تقريباً هر سازماني محسوب مي شود. به همين صورت، وب سايت ها و موتورهاي جستجو، معياري را براي ارائه اطلاعات در مورد يک سازمان و توليدات و خدمات آن ايجاد مي کنند. و در بسياري موارد، وب سايت وسيله اي براي ارائه اطلاعات و معرفي محصولات و خدمات محسوب مي شود.

براي مفيد واقع شدن لازم است اطلاعات، منتشر ودر دسترس قرارگیرد، البته در دسترس قرار گرفتن ممکن است خطراتي نيز دربرداشته باشد. ویژگی دنیای رقابت این است که در زمان و مکاني که اطلاعات مورد نياز باشند، از طريق برقراري ارتباط مي توان به آن دسترسي پيدا کرد و همين امر امروزه موجب گسترش تجارت الکترونيک شده است. به دليل اينکه سازمانها از طريق اينترنت و ساير شبکه هاي عمومي با يکديگر ارتباط دارند، توليدکنندگان، مشتريان و مشترکين تجاري نيز با استفاده از اين شبکه ها به سازمانها و تقريباً همه افراد ديگر در سرتاسر جهان دسترسي دارند. برقراري ارتباط از طريق اينترنت موجب مي شود تا اطلاعات با خطر مواجه شده و کنترل اين مخاطره از عهده سازمان خارج شود.

تعداد صفحه :16

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----