دانلود پایان نامه رشته مهندسی کامپیوتر با موضوع طراحی و ساخت دفترچه تلفن دیجیتال

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی کامپیوتر – سخت افزار

با عنوان : طراحی و ساخت دفترچه تلفن دیجیتال

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

  مهندسی کامپیوتر – سخت افزار

عنوان پروژه :

طراحی و ساخت دفترچه تلفن دیجیتال

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده:

در این پروژه ما بوسیله یک میکرو کنترلر AVR Atmega32 که محصولی از شرکت ATMEL می باشد اقدام به ساخت یک دفترچه تلفن دیجیتال کرده ایم . ما از یک صفحه کلید (key pad) 4×4  برای وارد کردن اطلاعات استفاده کرده ایم . مثلاً ذخیره کردن یک شماره تلفن جدید که شامل قسمت نام می باشد که می تواند ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد باشد و قسمت شماره تلفن که فقط شامل اعداد می باشد ، و یا جهت جستجوی یک شماره تلفن از روی نام آن و یا پاک کردن و ایجاد تغییر در یک شماره تلفن و . . .   . برای ذخیره دائمی شماره های تلفن نیاز به یک حافظی دائمی داریم که با قطع برق اطلاعات آن از بین نرود که برای این کار ما از حافظ ی  EEPROM خود میکرو کنترلر استفاده کرده ایم که در ادامه به تفضیل در مورد آن توضیح خواهیم داد . برای نمایش اطلاعات از یک  LCD 2×16 کاراکتری استفاده نموده ایم که همانطور که از نامش پیداست دارای دو سط نمایش می باشد که هر سطرش قادر به نمایش 16 کاراکتری می باشد . همچنین از یک زنگ (Buzz ) برای ایجاد هشدارهای مورد نیاز استفاده کرده ایم مثلاً هنگام زدن هر کلید به مدت یک دهم ثانیه صدای زنگ به صدا در میاید که به معنای تایید فشرده شدن کلید می باشد . در ضمن ما از فرکانس 1MHz کلاک داخلی خود میکرو کنترلر استفاده نموده ایم .

تفاوت microprocessor  با microcontroller  :

میکرو کنترولر یک پردازنده است که در یک قطعه کوچک ساخته شده است.یک میکرو پروسسور به همراه وسایل جانبی یک میکرو کامپیوتر است .وقتی تمام این قطعات داخل یک تراشه سیلیکونی قرارمی گیرد؛ میکرو کنترولر نامیده می شود.میکرو کنترولر در حقیقت یک کامپیوتر تک تراشه ارزان قیمت است.تک تراشه بدین معنی که تمامی اجزای کامپیوتر از جمله پورت های ورودی و خروجی ، واحد پردازشگر مرکزی  و سایر ملزومات آن تماما در یک تراشه کوچک جای گرفته اند.ایده اصلی فشرده سازی ، کاهش حجم و هزینه و همچنین سهولت قرار گرفتن در مدارات پیچیده تر و بزرگتر است.

میکرو کنترولر ها معمولا در مواقعی استفاده می شوند که توانایی پردازش بالایی لازم نباشد و در عوض حجم کوچکی  و مصرف انرژی کم مد نظر باشد . در ادامه به تشریح قسمت های مختلف میکرو کنترلر AVR atmega32 می پردازیم البته به دلیل زیاد بودن حجم مطالب بیشتر سعی می کنیم به توضیح قسمت هایی بپردازیم که در این پروژه از آنها استفاده نموده ایم .

ساختار کلی میکرو کنترلر AVR Atmega32 :

میکرو کنترلر AVR Atmega32 یک میکرو کنترلر 8بیتی می باشد با معماری RISC می باشد . بدین معنی که تمامی رجیسترهای ، DATA BUS  و خانه های حافظه آن بصورت 8بیتی می باشد . این میکرو دارای 32 رجیستر 8بیتی با کاربرد عمومی نیز می باشد (R0 تا R31 ) . علاوه بر این ها این میکرو دارای 8 پورت 8بیتی نیز می باشد (PORTA ، PORTB ،  PORTC ، PORTD ).

همانطور که مشاهده می شود این میکرو چهل پایه دارد که از این چهل پایه 32 عدد مربوط به چهار پورت 8بیتی آن می باشد که در شکل کاملاً مشخص می باشد . نکته ای که وجود دارد این است که برخی از پایه های میکرو دارای دو کاربرد می باشد به عنوان مثال پایه های پورت A (PA0 تا PA7 ) علاوه بر اینکه می توانند به عنوان ورودی و خروجی در قالب پورت A استفاده شوند می توانند به عنوان ورودی مبدل آنالوگ به دیجیتال نیز استفاده شوند . میکرو ATMEGA32 دارای مبدل آنالوگ به دیجیتال می باشد که هر کدام از بیت های پورت A می توانند به عنوان یک ورودی مجزا از تولید کننده یک ولتاژ آنالوگ ( مثلاً ولتاژ خروجی از یک سنسور ) مورد استفاده قرار گیرند که البته ما در این پروژه از این قابلیت یعنی مبدل آنالوگ به دیجیتال  یا Analog to Digital Convertor (ADC ) استفاده نکرده ایم . این میکرو دارای یک پایه reset می باشد که با ولتاژ صفر فعال می شود و یا به عبارتی active low می باشد . همانطور که در شکل مشخص است میکرو دارای دو پایه VCC و دو پایه GND می باشد که یکی از پایه های منبع تغذیه و زمین مربوط به خود میکرو می باشد و دیگری مربوط به همان مبدل ADC می باشد که در صورت استفاده باید به ولتاژ مناسب متصل شود . ولتاژ ورودی این میکرو 5ولت می باشد که البته در برخی مدلهای low power میکرو با 3.5 ولت نیز کار می کند . دو پایه XTAL1 و XTAL2 نیز مربوط به کریستال خارجی می باشد . میکرو کنترلر Atmega32 دارای 8MHz کلاک داخلی می باشد یعنی تا فرکانس 8MHz نیازی به استفاده از کریستال خارجی نمی باشد . کلاً این میکرو تا فرکانس 16MHz را پشتیبانی می کند که اگر فرکانس بیشتر از 8 مگاهرتز باشد باید برای تامین کلاک از کریستال خارجی استفاده کنیم که در اینصورت می توانیم پایه های کریستال را به این دو پایه متصل نماییم . سایر پایه ها نیز که در واقع کاربرد ثانویه هر کدام از پایه های قبلی می باشند چون در این پروژه استفاده نشده اند از توضیح آنها می پرهیزیم . البته دیتا شیت میکرو کنترلر AVR Atmega32 را در انتهای این متن آورده ایم که تک تک آنها را توضیح داده است .

در ادامه به توضیح قسمتهای مهم این میکرو می پردازیم .

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :317

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی