دانلود پایان نامه رشته مهندسی برق : بررسی سبکهای فرزند پروری والدین و پرورش خلاقیت

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی برق

با عنوان : بررسی سبکهای فرزند پروری والدین و پرورش خلاقیت

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه جامع علمی کاربردی

مرکز علمی کاربردی بهزیستی لرستان

عنوان:

بررسی سبکهای فرزند پروری والدین و پرورش خلاقیت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

عنوان    صفحه

فصل اول کلیات.. 1

مقـــدمه. 2

سوالات پژوهش… 4

فرضیات تحقیق. 5

فصل دوم. 6

ادبیات و پیشینه پژوهش… 6

منابع. 12

مقـــدمه

     استقلال و تداوم يك جامعه به آموزش و پرورش آن بستگي دارد و تعليم و تربيت هر جامعه اي مي تواند نه تنها از انحطاط و ركود جامعه جلوگيري كند بلكه توسعه دهنده آن در جهت ترقي و پيشرفت نيز باشد.

     پيشرفت در هر جامعه اي در گرو تعليم و تربيت رسمي و انتقال صحيح مواريث فرهنگي به نوباوگاني است كه امروزه در مدارس گوناگون بر اساس اهداف خاص و خط مشي هاي تعيين شده به وسيله برنامه ريزان، به جذب و كسب اين داده هاي علمي مشغولند. بديهي است كه اين نسل جديد در راه اجتماعي شدن از طريق آموزش و پرورش با مشكلات و معضلاتي كه باعث عدم موفقيت آنان در راه رسـيدن به اهـــداف مي شوند، مواجه هستند. نظام آموزش و پرورش ما نيز در اين زمينه با دشواريهايي روبروست. ازمهمترين اين دشواريها، “افت تحصيلي” است. شناخت و بررسي افت تحصيلي وتحقيق در زمينه علل وعوامل بوجود آورند. آنها ميتواند اطلاعات دقيق و جامعي از نارسايي ها و معايب نظام موجود آموزش و پرورش را به ما ارائه دهد. به دنبال زمينه هاي لازم جهت انجام تحقيق تحت عنوان پايان نامه دوره كار شناسي ارشد برنامه ريزي درسي وجود افت تحصيلي در آموزش و پرورش ناحيه 2 شـــيراز بنظر مي رسد كه با بررسي علل افت تحصيلي در دوره آموزش متوسطه ( دبيرستان هاي پسرانه ) مقطع اول دبيرستان ناحيه 2 آموزش و پرورش مي توان قدمي در راه شناخت نارســـايي هاي نظام موجود برداشـــت و بدين وسيله در طراحي نظام مطلوبي كه مســئولين و دست اندركاران تعليم و تربيت كشور براي ارائه آن در تلاش وكوشش مي باشند شريك و سهيم شد. مسلما شناخت دقيق عوامل و دستيابي به راه حل هاي متناسب با اوضاع اجتماعي– فرهنگي و اقتصادي منطقه ميتواند اثرات مطلوبي نيز دركاهش هزينه هاي آموزشي كه دولت متحمل مي گردد داشته باشد. در اين راستا، ابتدا مسئله افت تحصيلي به صورت كمي و كيفي مورد تعريف و مطالعه قرار مي گيرد و سپس مراحل انجام اين تحقيق و نتايج بدست آمده ارائه مي گردد.

     از جمله مسائل مهمي كه معمولا جوامع درحال رشد در آموزش و پرورش با آن مواجه هستند، مسئله افت تحصيلي مي باشد. به نظر مي رسد كه اين ضايعه در اثر نارسايي آموزش و پرورش در انجام برخي از رسالت هايش ايجاد مي شود. وقتي از افت به عنوان آفت و اتلاف در آموزش و پرورش صحبت مي شود در حقيقت هر گونه عاملي است كه بازده كار مدرسه خانواده و اجتماع را از لحاظ رسيدن به اهداف آموزش و پرورش كاهش ميدهد. (توما[1]،1378، ص 12) به بيان ديگر افت تحصيلي يك فرايند چند بعدي است كه شامل تعامل بين فرد و موسسه آموزشي است. (تينتو، 1975، ص 103)  

     متخصصان و برنامه ريزان تعليم و تربيت دو عامل؛ ترك تحصيل و تكرار پايه تحصيلي را به عنوان معيارهاي اساسي افت تحصيلي انتخاب كرده اند. (مشايخ، 1386، ص 98)

     عارضه افت تحصيلي علاوه بر اتلاف هزينه هاي اقتصادي، بهاي وقت تلف شده دانش آموزان و زيان وارده به اقتصاد كشور به علت تاخير در ورود نيروي كار به بازار كارست، و همچنين علاوه بر اتلاف منابع مالي و مادي و انساني، اثرات روحي و رواني سوئي نيز براي دانش آموزان و والدين آنها دربر خواهد داشت. هر ساله تعداد قابل توجهي از دانش آموزان در دوره هاي مختلف تحصيلي دچار افت مي شوند، كه اين امر در هر سال تعداد زيادي از امكانات، تجهيزات، نيروي انساني و بودجه آموزش و پرورش را تلف نموده و نتيجه اي به بار نمي آورد. ” افت تحصيلي موجب نااميدي، افسردگي، وازدگي، فساد اخلاقي و گاه تحقير و اهانت به دانش آموزان مي گردد و اين امر موجب برهم خوردن تعادل در محيط خانواده مي شود. (محمودي راد، 1383، ص 49)

   البته لازم به يادآوري است كه محقق به دنبال شناخت اين عوامل نمي باشد و هدف تعيين تاثير هر يك از عوامل بر افت تحصيلي   مي باشد، در نتيجه ضروري به نظر مي رسد به منظور پي بردن به اهميت عوامل افت تحصيلي و تاثير آنها، در اينجا اين موارد ذكر شود.

     علل و عوامل افت تحصيلي را مي توان به دو دسته تقسيم نمود:

الف) علل و عواملي كه خارج از نظام آموزشي هستند از قبيل: 1- خصوصيات فردي 2- عوامل خانوادگي دانش آموزان مانند همه انسانها از لحاظ هوش و استعداد، علاقه به تحصيل و ميزان مطالعه و درك يكسان نيستند. بررسي هاي به عمل آمده نشان مي دهد كه خصوصيات جسمي، علاقه به تحصيل و ميزان مطالعه و درك مطلب در وضعيت درسي و عملكرد دانش آموزان مؤثر بوده است. (كان، 1376، ص38) در زمينه ي خصوصيات فردي؛ علاقه و انگيزه دانش آموز نسبت به تحصيل و چــگونگي گذراندن اوقات فراغت دانش آموز در رابطه با عوامل خانوادگي؛ روابط خانوادگي، وضعيت اقتصادي، سطح سواد والدين، اعتياد در خانواده، مي تواند از عوامل مربوط به افت تحصيلي باشند.

     ب) علل و عوامل داخلي نظام آموزشي: اين عوامل عمدتا مربوط به خود نظام آموزشي هستند كه مي توان آن ها را در سه مقوله بررسي كرد: 1- علل مرتبط به معلم. 2- علل مرتبط با خصوصيات و شرايط آموزشي. 3- علل مرتبط با نحوه عملكرد نظام آموزشي و برنامه تحصيلي.

     در زمينه با علل مربوط به معلم، ارزشيابي و روش تدريس معلم مي توانند از عوامل مربوط به افت تحصيلي باشند. همچنين خصوصيات و شرايط آموزشي، عوامل سازماني مانند تعداد زياد دانش آموزان يا نامناسب بودن فضاي فيزيكي مي توانند از عوامل مربوط به افت تحصيلي باشند. (سازمان آموزش و پرورش، 1387، ص 78)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :17

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی