دانلود پایان نامه رشته مهندسی برق با موضوع تاثیر نیروگاهای بادی بر پایداری ولتاژ شبکه

متن کامل پایان نامه

با عنوان : تاثیر نیروگاهای بادی بر پایداری ولتاژ شبکه

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد “M.Sc”

مهندسي برق- قدرت

عنوان :

تاثیر نیروگاهای بادی بر پایداری ولتاژ شبکه

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده

تولید پراکنده مفهوم جدیدی در حوزه تولید سنتی برق و بازار برق می باشد. از تولید پراکنده معمولاً به صورت تولید در محل، تولید توزیعی، تولید تعبیه شده، تولید
غیر متمرکز، انرژی غیر متمرکز یا تولید پراکنده انرژی یاد می شو. طبق تعریف IEEE از تولید پراکنده، تولید برق بوسیله تجهیزاتی صورت می گیرد که به قدری از نیروگاه های مرکزی کوچکترند که اتصال در هر نقطه نزدیک به سیستم قدرت را مقدور می سازند.

تاثیر DG بر پروفیل ولتاژ در شبکه های توزیع بررسی شد که نصب واحد های تولید پراکنده در امتداد فیدر های توزیع نیرو به دلیل تزریق بیش از حد توان اکتیو و راکتیو می تواند به بروز اضافه ولتاژ منتهی شود .

هماهنگی بین خروجی های DG و کنترل های انشعاب LTC برای امکانپذیر ساختن سطوح بالاتر منابع پراکنده امری ضروری است .در غیر این صورت ، اگر ولتاژ پست فرعی توسط ولتگردان LTC ثابت نگه داشته شود ، سطوح تزریق توان به شدت می تواند محدود شود .

اگر ولتاژ پست فرعی توسط ولتگردان LTC کنترل شود سطوح تزریق توان DG و محل DG بسیار حائز اهمیت است .انتهای فیدر با ولتاژ کمتر مقدار مجاز کار کند. از این وضعیت اغلب بعنوان « فریب دادن LTC بوسیله DG »یاد می کنند، زیرا DG با تنظیم ولتاژ کمتر از مقدار مورد نیاز برای حفظ خدمات بسنده ، LTC را گمراه می کند.

در نهایت تاثیر DG بر پروفیل ولتاژ وحالات سوئیچ شدن خازن بررسی می شود که در این حالت توجه به اصلاح تنظیمات کنترل خازن سوئیچ شونده را پیش از نصب واحد تولید پراکنده روی فیدر توزیع می طلبد.  

مقدمه

توان الکتریکی جزء لاینفک جامعه مدرن است. پس از گذشت سال ها از توسعه این صنعت، شبکه برق ایران به صورت سیستم پیچیده بزرگی شکل گرفته است. این سیستم بسیار بزرگ شامل نیروگاه بزرگ، کیلومتر ها خطوط انتقال برق ولتاژ زیاد و شبکه های توزیع متعددی است که تقریباً در سراسر ایران توان الکتریکی را به تمام مصرف کننده برق ایران می رسانند. با این وجود، سیستم برق ایران فرسوده و درهم فشرده تر می شود. بزودی این سیستم برق بدون تغییرات عملیاتی و سرمایه گذاری های ثابت بزرگ قادر به برآوردن نیازهای انرژی آینده نخواهد بود.

نیروگاه های متمرکز معمولاً بر اساس مصرف سوخت های فسیلی (زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی ) یا واکنش هسته ای استوار هستند. در مدل های تولید متمرکز مشتریان باید برق را از طریق شبکه های توزیع و شبکه های انتقال به دست آورند.این شبکه ها در چندین محل متراکم شده اند. علاوه بر مشکلات انتقال، نیروگاه های متمرکز معایب بسیار بزرگ دیگری مثل انتشار گاز گلخانه ای، زباله های هسته ای، اتلاف توان روی خطوط انتقال طویل و مسائل امنیتی دارند.

در شبکه برق آینده، شبکه های توزیع از شبکه های غیر فعال کنونی به شبکه های فعال تکامل می یابند که انواع مختلفی از منابع تولید پراکنده مثل پیل های سوختی موتورهای رفت و برگشتی، توربین های گازی پراکنده و میکرو توربین ها را در برخواهند داشت. با این وجود، هر چه تعداد واحد DG بیشتری به شبکه بسته شود، مشکلات بیشتری پدیدار می شود. در اغلب موارد مسئله عدم آشنایی با تکنولوژی DG وجود دارد که به درک خطرات و عدم قطعیت های دیگر و نیز به نبود داده ها، مدل ها و ابزارهای تحلیلی استاندارد برای ارزیابی DG یا روش های استاندارد برای گنجاندن DG در برنامه ریزی و عملیات های شبکه برق کمک کرده است]4 [-]7[.

با وجود این، DG فواید بالقوه ای را در برنامه ریزی و عملیات های شبکه برق عرضه می دارد. استفاده از DG برای برآورده سازی نیاز های سیستم محلی می تواند تراکم را در شبکه های انتقال تا حد زیادی کاهش دهد و به بهبود قابلیت اطمینان کلی شبکه برق کمک می کند. همچنین از DG می توان برای کاهش آسیب پذیری شبکه برق نسبت به تهدیدات ناشی از حملات تروریستی و سایر اشکال فاجعه آمیز قطع شبکه استفاده نمود.

مفهوم تولید پراکنده در اصل جدید نیست .در مراحل بسیار اولیه صنعت برق در اوایل قرن بیستم ، تمام احتیاجات انرژی نزدیک نقطه مصرف یا در خود نقطه مصرف تولید می شد]4[.

پیشرفت تکنولوژی و سایر پیشرفت های اقتصادی صنعت برق به نزدیک شدن صنعت برق به شبکه نیروگاه های حرارتی گیگا واتی دور از مراکز شهری شناخته شده امروزی منجر شد. همزمان ، که این سیستم تولید متمرکز داشت تکامل می یافت، برخی از مشتریان، نصب و راه اندازی واحدهای توان الکتریکی خود را به لحاظ فنی و اقتصادی ضروری دانستند. اینگونه شکلهای «سنتی» DG اساساً بعنوان توان پشتیبان یا توان اضطراری در طول خرابی ها بکار می روند.

در چند دهه گذشته، تولید پراکنده حوزه کاربردی خود را تا اندازه زیادی گسترش داده است. اینک DG نه تنها به عنوان توان پشتیبان بلکه اساساً به عنوان توان متصل به شبکه عمل می کند. پیشرفت های اخیر در تکنولوزی مواد کاربرد تولید پراکنده را تا حد زیادی توسعه داده است. هم اکنون بخشهای مهم کاربرد DG، شکلهای جدید DG یا « DG مدرن »می باشند که از منابع قابل تجدید مثل فتو ولتائیک ها، باد و پیل های سوختی استفاده می کنند ]4[. و انتظار می رود در آینده این تعداد DG به سرعت افزایش یابد.

تعداد صفحه :85

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی