دانلود پایان نامه رشته معدن : تركيب شيميايي سنگهاي معدني در صنعت سيمان با تاكيد برآهك

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی معدن – اکتشاف

با عنوان : تركيب شيميايي سنگهاي معدني در صنعت سيمان با تاكيد برآهك

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران شرق

مهندسي معدن ( گرايش اكتشاف)

پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی

عنوان پایان نامه:

تركيب شيميايي سنگهاي معدني در صنعت سيمان با تاكيد برآهك

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

مقدمه :

     صنايع معدنكاري و كشاورزي صنايع پايه كشورهاست. به كمك صنايع كشاورزي ميتوان مواد اوليه خوراكي ، پوشاكي و تا حدودي بعضي مصالح ساختماني را تامين كرد ، ولي به كمك صنعت معدنكاري مواد اوليه مورد نياز صنايع مختلف تامين ميشود.

     مواد اساسي ساختمان سازي نظير سنگهاي طبيعي ، ماسه ،‌ رس و مواد اوليه سيمان ، به كمك كارهاي معدني تامين ميشود.

براي در صنعت معدنكاري پس از انجام كارهاي اكتشافي و پس از آن انجام عمليات استخراجي      مواد خام بدست آمده بهره برداري بايد مورد فراوري قرار گيرند كه اين امر خود بخش مهمي از سلسله امور معدنكاري است و انجام آن ملزم به دانستن علم فراوري مواد ميباشد.

     در اين پروژه سعي شده است تا ضمن مطالعه مواد اوليه سيمان ، انواع آن شرح داده شود و روشهاي تهيه آن با توجه به نوع آهك استخراجي مشخص شود.

برخودلازم ميدانم كه ازاساتيد محترم دانشكده فني دانشگاه آزاداسلامي واحد تهران جنوب كه اينجانب را در تهيه اين اين پروژه مورد راهنمايي قراردادند صميمانه سپاس گذاري نمايم.                                                                              

1- كليات

1-1- سيمان ها : مواد چسبنده اى هستند که قابليت چسبانيدن ذرات به يکديگر و بوجود آوردن جسم يک پارچه از ذرات متشکله را دارند. اين تعريف از سيمان داراى آن چنان جامعيتى است که مى تواند شامل انواع چسبها از جمله چسبهاى مايع که در چسبانيدن قطعات سنگ يا سنگ و فلزات به يكديگر به كار ميروند باشد. نمونه اى از اين چسبها در صنعت سيمان در کار گذاشتن آجر نسوز درکوره سيمان مورد مصرف دارد و خاصيت اصلى آن اين است که آجر نسوز (که يک جسم سراميکى است) را به بدنه کوره( آهن ) مى چسباند، همچنين انواع سيمانهاى ديگرکه دردندانپزشکى مورد مصرف دارند، از جمله چسب ها مى باشد. آنچه که از کلمه سيمان در اين متن مورد نظر است، آن نوع از سيمان ها است که داراى ريشه آهکى مى باشند. به عبارت ديگر سيمان هايى که ماده اصلى تشکيل دهنده آنها آهک و ماده اوليه اصلى آنها سنگ آهک است. بر اين اساس سيمان ترکيبى است از مصالح آهکی ، رس ، سیلیس و ساير اکسيدها نظير اکسيد آلومينيم ، اکسيد سيليسيم، اکسيد آهن، اکسيد منيزيم، اكسيد پتاسيم و اکسيدهاى قليايى كه در دمای ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد ساخته می‌شود. به جسم حاصل ، پس از حرارت دادن کلینکر ‌گویند و از آسیاب کردن آن به همراه مقدار مناسبی سنگ گچ سیمان بدست میآید. اندازه دانه کلینکر۲۰-۵ میلی متر و رنگ آن سبز تیره می باشدکه پس از اسياب شدن ميل ترکيب با آب داشته و در مجاورت هوا و در زير آب بمرور سخت مى گردد وداراي مقاومت ميشود.

1-2- ريشه لغوي :                        

گرفته شده است. سی‌منت ( cement )نام به    كلمه سيمان ازيك لغت لاتين  

اين كلمه به معناي چسباننده است و به هر نوع ماده اي اطلاق ميشود كه داراي خاصيت چسبانندگي مواد به يكديگر است و باعث تشكيل جسمي يكپارچه از مواد اوليه ميشود.

1-3- تاريخچه : اگرچه از زمان هاي گذشته اقوام و ملل مختلف به نحوي با استفاده از سيمان در ساخت بنا ها سود ميجستند،‌ ولي اولين بار در سال 1824 سيمان پرتلند به نام ژوزف آسيدين كه يك معمار انگليسي بود،‌ ثبت شد. به لحاظ شباهت ظاهري وكيفيت بتن هاي توليد شده از سيمانهاي اوليه به سنگ ناحيه پرتلند در دوردست انگليس،‌ سيمان به نام سيمان پرتلند معروف شد و تا به امروز براي سيمان هايي كه از مخلوط نمودن وحرارت دادن محلول آهكي و رسي و مواد حاوي سيليس ،‌آلومينا واكسيد آهن و توليد كلينكر و نهايتا آسياب نمودن كلينكر بدست مي ايد ،‌استفاده ميشود.

توليد صنعتي سيمان : براي اولين بار در تاريخ توليد صنعتي سيمان، دركشورآلمان در سال 1877 اولين مؤسسه استاندارد سيمان توسط توليد كنندگان سيمان بوجود آمد و پس از آن موسسه استاندارد در انگلستان و آمريكا ايجاد و استانداردهاي سيمان تدوين گرديد.                                           .                                                                  1-5- تاريخچه سيمان در ايران : تا قبل از سال 1314 ايران وارد كننده سيمان بود اما به دليل آنكه سيمان كالايي ارزان،سنگين و آسيب پذير بوده و هزينه حمل و نقل آن نيز در مقايسه با قيمت سيمان بسيار بالا مي باشد فكر تاسيس كارخانه توليد سيمان در ايران همزمان با شروع طرحهاي عمراني پاي گرفت. بطوريكه نهايتاٌ پس از انجام مطالعات بر روي مواد اوليه كه از سال 1307 آغاز شده بود در سال 1310 قرا ردادي بين دولت ايران و شركت ايران و سوئد جهت خريد يك كارخانه سيمان با ظرفيت 100 تن در روز از دانمارك بسته شد. كارخانه مذكور در 8 كيلومتري جنوب تهران و در امتداد كوه هاي بي‌بي شهر بانو احداث گرديد. و در سال 1312 رسماٌ افتتاح شد. اين كارخانه به نام كارخانه سيمان ري ناميده شد از سال 1312 تا سال 1315 ظرفيت توليدي سيمان كشور 100 تن در روز بود و سپس به دليل رشد تقاضا و نياز به مصرف سيمان با خريد خط دوم توليد سيمان با ظرفيت 200 تن در روز از شركت آلمان و راه اندازي آن در سال 1316 به  300تن در روز افزايش يافت.               

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :99
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی