دانلود پایان نامه رشته فناوری اطلاعات : بررسی شبکه های حسگر بی سیم د رنقاط انطباق پذیری معماری میان افزار

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : فناوری اطلاعات

با عنوان :  بررسی شبکه های حسگر بی سیم د رنقاط انطباق پذیری معماری میان افزار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی فناوری اطلاعات

عنوان

بررسی شبکه های حسگر بی سیم د رنقاط انطباق پذیری معماری میان افزار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده

بازتاب ، ثابت شده است به مکانیزمی قدرتمند برای رسیدن به انطباق نرم افزار در معماری میان افزار ، اگر چه  این مفهوم نیازمند آن است که میان افزار باز شده و آن همه اصلاح عملکرد و رفتار آن ممکن شود. این منجر به سیستم هایی می شود که به سختی  درک و آنالیز می شوند و ممکن است به سرعت باعث پایمال کردن توسعه دهندگان شود . امن تر و قابل فهم تر از روش های  مدل سازی و مطرح ،  استفاده و اجرای قسمتی از اصول بازتابنده است در حالی که محدود کردن دامنه ی ممکن از اصلاح، به عنوان میان افزار شفاف است . ما در نظر گرفتیم که با توجه به محدودیت منابع در شبکه های حسگر بی سیم ( شبکه گیرنده بی سیم ) بهتر است : محدود کردن ویژگی های بازتابنده به منظور صرفه جویی چرخه محاسباتی و کاهش ترافیک شبکه.علاوه بر این ما باور نمی کنیم همه تغییرات دروغ را در توسعه دهنده نرم افزار  و ما جدا از نگرانی های عملیاتی، اصلاح نقشه های مختلف و سطوح انتزاعی نقش های مختلف عملیاتی را معرفی می کنیم . معماری میان افزاری را فراهم می کنیم که استراتژی کنترل نقاط سازگاری  را معرفی کنیم که در دسترس هستند برای قابلیت های اولیه  تغییررفتار  میان افزار. رویکرد ما از طریق اجرای اثبات نمونه مفهوم که برای کمک به استفاده های صنعتی در حوزه تدارکات و سناریوی نیاز برای تغییر ، در  قابلیت های برنامه ریزی ظرفیت میان افزار ارزیابی شده است . نمایش نتایج نشان می دهد که چگونه تغییرات در الزامات کسب و کار ممکن است  از طریق  حمایت موثر  منجر به  معرفی  نقاط سازگاری  است.

فصل اول:ارایه کلیات پیرامون شبکه های حسگر بی سیم

شبکه های حسگر بی سیم

شبکه های حسگر بی سیم ( شبکه گیرنده بی سیم ) حمایت مستقری می کنند از ادغام داده های زیست محیطی  به برنامه های کاربردی و به طور معمول با عمر طولانی، بزرگ مقیاس و دارای منابع محدود، همچنین منوط هستند به شبکه های غیرقابل اعتماد وتحرک گره ای . در چنین محیط هایی، نرم افزار نیاز به انطباق رفتار و ویژگی های آن و کنار آمدن با تغییر زمینه و شرایط عملیاتی دارد ، نتیجه آن ، تکامل نرم افزار و پیکر بندی دوباره یک ضرورت است.  

شبکه های حسگر بی سیم یک تکنولوژی جذاب و مهم است که در سالهای اخیر مورد توجه محققین قرار گرفته است. آنها در یک سطح وسیعی از کاربردهای غیر نظامی و نظامی ، از قبیل ردگیری اشیاء ، زیر ساخت نظارتی ، دریافت محل اصلی و مراقبت از محل جنگ آن را توسعه داده اند. به طور نمونه یک WSN[1] شامل صدها هزار گره های ذره ای حسگر هستند که با کانال های بی سیم و انجام توزیع دریافت و به اشتراک گذاری فرآیند های داده ها، ارتباط دارند.

تکنیک های بسیار پیشرفته WSN بر روی کاربردهای آسان و سادهِ گردآوری داده و در بیشتر مواقع بر روی حمایت از کاربردهای یک شبکه تمرکز دارند. بنابراین معمولا طراحی پروتکل ها و کاربردهای شبکه به دقت ترکیب می شوند یا حتی مانند یک رویه یکپارچه ترکیب می شوند. به هر حال چنین رویه هایی منحصر به فرد هستند و اعمال نفوذ مستقیم تراکنش ها با سیستم عامل های جا داده شدهِ اصولی یا حتی اجزاء سخت افزاری از گره های دیگر نی به صورت انحصاری انجام می شوند. تصور ما از توسعه WSN در نهایت ، طراحی روش های کاربردی سیستمی است که بر اساس استانداردها است و قابل انتقال بر روی سیستم ها می باشد. علاوه بر این ، کاربردهای متعددی نیاز به اجرای همزمان بر روی یک WSN خواهند داشت. به طور مثال ساختار یک سیستم نظارت ممکن است نیاز به مشاهده همزمان درجه حرارت و تشعشع ، کنترل شکاف ها بر روی دیوار ، حرکت افراد و حتی ارتباط با سیستم های ساختمان های نزدیک داشته باشد.

2.1 معرفی شبکه های حسگر بی سیم

شبکه حسگر/کارانداز (حس/کار) شبکه ای است متشکل از تعداد زیادی  گره کوچک. در هر گره  تعدادی حسگر یا کار انداز وجود دارد. حس/کاربه شدت بشدت محیط فیزیکی تعامل دارد. از طریق حسگرها اطلاعات محیط را گرفته و از طریق کار اندازها واکنش نشان میدهد. ارتباط بین گره ها بصورت بی سیم است.هر گره به طور مستقل و بدون دخالت انسان کار میکند و نوعاٌ از لحاظ فیزیکی بسیار کوچک است و دارای محدودیت هایی در قدرت پردازش، ظرفیت حافظه ، منبع تغذیه،… می باشد. این محدودیت ها مشکلاتی را به وجود می آورد که منشا بسیاری از مباحث پژوهشی مطرح در این زمینه است. این شبکه از پشته پروتکلی شبکه های سنتی پیروی میکند ولی به خاطر محدودیت ها و تفاوت ها ی وابسته به کاربرد، پروتکل ها باید باز نویسی شوند امروزه زندگی بدون ارتباطات بی سیم قابل تصور نیست. پیشرفت تکنولوژی CMOS و ایجاد مدارات کوچک باعث شده است تا استفاده از مدارات بی سیم در اغلب وسایل الکترونیکی امروز ممکن شود. پیشرفت همچنین باعث توسعه ریز حسگرها شده است. این ریز حسگرها توانایی انجام حس های بی شمار در کارهایی مانند شناسایی صدا برای حس کردن زلزله را دارا می‌باشد همچنین جمع آوری اطلاعات در مناطق دور افتادهو مکان هایی مه بربی اکتشافات انسانی مناسب نیستنند را فراهم کرده است. اتومبیل ها میتوانند از ریز حسگرهای بی سیم برای کنترل وضعیت موتور، فشار تایرها، تراز روغن و…. استفاده کنند. خطوط مونتاژ میتواننداز این سنسور ها برای کنترل فرایند مراحل طول تولید استفاده کنند. در موقعیت های استراتژیک ریز حسگرها می‌توانند توسط هواپیما بر روی خطوط دشمن ریخته شوند و سپس برای رد گیری هدف(مانند ماشین یا انسان) استفاده شوند. در واقع تفاوت اساسی این شبکه ها ارتباط آن با محیط و پدیده های فیزیکی است  شبکه های سنتی ارتباط بین انسان ها  و پایگاه‌های اطلاعاتی را فراهم میکند در حالی که شبکه حس/کار مستقیما با جهان فیزیکی در ارتباط است با استفاده از حسگر ها محیط فیزیکی را مشاهده کرده، بر اساس مشاهدات خود تصمیم گیری نموده و عملیات مناسب را انجام میدهند.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :161

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----