دانلود پایان نامه رشته برق با موضوع ترازوی دیجیتال با استفاده از میکروکنترلر ARM

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه

با عنوان : ترازوی دیجیتال با استفاده از میکروکنترلر ARM

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

 دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی برق-الکترونیک

عنوان پروژه:

ترازوی دیجیتال با استفاده از میکروکنترلر ARM

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

مقدمه :

در این پروژه با استفاده از سنسور لودسل که ترکیبی از چندین مقاومت و استرنگیج است ،سیگنال ضعیفی به عنوان سیگنال وزن در یا فت می شود،این سیگنال با استفاده از تقویت کننده ی ویژه ای تقویت شده و پس از آن در یک شبکه فیلتری فیلتر شده و پس از آن سیگنال توسط واحد مبدل میکروکنترلر به سیگنال دیجیتال تبدیل می شود.از این مرحله به بعد عملیات های فیلتر دیجیتال و خطی سازی انجام شده و در نهایت کالیبراسیون دیجیتال اتوماتیک انجام می شود.وزن بدست آمده بر روی نمایشگر LCD نمایش داده می شود و همچنین به صورت همزمان به کامپیوتر ارسال می شود.

دلیل استفاده از میکروکنترولر آرم کرتکس توانایی بالای این سری میکروکنترولر در پردازش و تبدیل سیگنال بوده و امکانات ارتباطی این میکروکنترولر ها نیز بسیار بالا می باشد به طوری که از بیشتر پروتکل های ارتباطی پشتیبانی می کند.

مقدمه

ترازوی دیجیتالی را میشود بر اساس پل وتستون مقاومتی یا خازنی و به کمک یک تراشه تقویت گر مثل (LM 308) شروع کرد و آنرا تکامل داد و مراحلی به آن افزود تا حساسیت های بالایی داشته باشد -خطی کردن آن منظور خواندن عدد از روی ترازو مشکل سر راه ماست که بر فرض وقتی آنرا امتحان میکنیم یک گرم وزن را یگ گرم بخواند و 15 گرم را 15 گرم بخواند نه بیشتر و نه کمتر ،اول از درجه های ولتر متر آنولوگ برای خواندن استفاده می کنیم بعد که تکامل یافت از تراشه مایکرو کنترولر (با پانل ال سی دی که ارزان قیمت هستند و چراغ پشت صفحه دارند آنرا عالی کنیم )میتوانیم مدل های دیگری بسازیم تا دهم گرم را هم نشان دهد .

برای شروع مقاومت متغییر مخصوصی باید بسازیم که فنری خطی داشته باشد که مقاومت آن با وزن به تناسب تغییر کند – بعد از تکمیل کردن آن ،آنرا در پل وتستون قرار دهیم و به تقویت کننده ای به نحوی وصل کنیم که برای یک گرم در خروجی تقویت کننده یک دهم ولت را ببینیم تا ترازویمان بتواند با یک باطری نه ولتی کار کند .مدار های دیگری برای نشان دادن افت ولت باطری برای تعویض آن و غیره را میشود برای هر چه عالی تر کردن آن بدان افزود.

استرین گیج(Strain gage) قطعه دیگری است که میشود بر پایه آن ،ترازوی دیجیتال را ساخت. که در فصول بعدی بیشتر با آن آشنا می شویم.

تعداد صفحه :64

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----