دانلود متن کامل پروژه رشته روانشناسی با موضوع روانشناسی نوزادان

متن کامل پایان نامه رشته : روانشناسی 

با عنوان : روانشناسی نوزادان

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

عنوان :

روانشناسی نوزادان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

زماني كه نوزاد متولد مي‏شود، والدين عكس‏العمل‏هاي گوناگوني از خود نشان مي‏دهند، بعضي‏ها از خوشحالي فرياد برمي آورند و عده‏اي با اين احساس كه ممكن است نتوانند فرزندشان را درست تربيت كنند، دلواپس و نگران مي‏شوند. بنابراين بسياري از عكس‏العمل‏هاي ما به صورت آگاهانه و يا ناخودآگاه با عكس‏العمل‏هاي والدين‏مان نسبت به ما در كودكي ارتباط دارد.
زماني كه مادر پس از تولد اولين نوزاد خود از بيمارستان به خانه برمي گردد، روابط خانوادگي نيز تغيير پيدا مي‏كند. پدر خانواده كه قبل از تولد كودك، محبت همسرش تمام وقت متوجه او بوده است، درمي يابد كه همسرش زمان درازي را صرف نوزاد مي‏كند. او ناگهان احساس مي‏كند كه قادر نيست نقش همسر و يا پدر را بازي كند.
اگر پدري از توجه همسرش به فرزند، ناراحت و عصباني مي‏شود و يا در خود هيچ كششي نسبت به نوزاد احساس نمي‏كند، بايستي براي پيدا نمودن دليل آن به جستجوي خاطراتي بپردازد كه در زمان كودكي نسبت به تولد خواهر يا برادرش، احساس مي‏كرده است.

از طرفي بسياري از پدرها فكر مي‏كنند كه مراقبت از نوزاد، تنها وظيفه و مشغوليات مادر است و آنها نبايد در اين كار دخالت نمايند. در حالي كه اين برداشت اشتباهي است و پدران بايستي از بدو تولد نوزاد، در امر مراقبت و مواظبت او دخالت نمايند. زيرا تا نوزاد را در آغوش نگيريم و در غذا خوردن، تعويض پوشك و…. او دخالت نكنيم نمي‏توانيم به طور عميق به او وابسته شويم.
پنج سال اول زندگي، جهت پرورش و شخصيت كودك از مهمترين سال‏هاي رشد اوست و از ميان اين سال‏ها، اولين سال تولد مهم‏تر از بقّيه سال‏ها مي‏باشد. زيرا عامل بنيادي شكل بندي شخصيت  كودك در اين سال تعيين مي‏شود و اين شكل بندي در ارتباط با ادراك و تصوري است كه كودك از خود پيدا مي‏كند.
 
از تولد تا  18ماهگي: كودك در اين فاصله سنّي به دنياي اطراف خود اعتماد مي‏كند يا نسبت به آن بي‏اعتماد مي‏شود. اگر پدر و مادر نيازهاي كودك را مرتفع نسازند، احساس اعتماد و اطمينان در كودك شكل مي‏گيرد و اگر نيازهاي او برآورده نشود، كودك نسبت به محيط زندگي خود نامطمئن مي‏شود.
از  18ماهگي تا  3سالگي: اگر نيازهاي رشدي كودك بر طرف شده باشد، او به احساسي از استقلال و خود مختاري مي‏رسد. اما اگر نيازهاي رشدي كودك بر طرف نشده باشد، در او احساسي از خجالت ايجاد مي‏شود. اگر شما پدر و مادر كودك تازه به راه افتاده هستيد به طور همزمان او را جالب و نيز خسته كننده مي‏بينيد. در اين سن كودك، فاقد هر گونه ذهن منطقي است و ممكن است خودش را به خطر اندازد.
از  3تا  6سالگي: مرحله‏اي است كه كودك يا صاحب ابتكار مي‏شود با تحت تأثير احساس گناه قرار مي‏گيرد. كودك در اين سن و سال، منطقي‏تر از كودك نوپاست. صرف وقت كردن با او جالب است. مي‏تواند حرف شما را درك كند و در فعاليت‏هايي با شما مشاركت داشته باشد و اغلب مي‏خواهد محدوديت‏هاي خود را بيازمايد.
6تا  12سالگي: كودك احساس انگيزه و يا احساس حقارت پيدا مي‏كند. هر دو اين حالات بستگي به اين دارد كه با او در مرحله قبلي رشد چگونه رفتار شده است. اشخاصي كه از انگيزه و تلاش برخوردارند، مطالب و نقطه نظرهاي جديد را به راحتي مي‏آموزند و نسبت به طرز كار و علل انجام آنها كنجكاوند..و كساني كه احساس حقارت دارند، نسبت به كم و كيف و چگونگي انجام كارها بي علاقه‏ اند.
12تا  20سالگي :اين سال‏ها به سال‏هاي نوجواني مشهور است. دوراني است كه در آن بچه‏ها با مباحث هويت  دست به گريبان هستند. كساني كه احساس هويت قوي دارند از يك برداشت باثبات در قبال خويشتن برخوردارند كه به سادگي تغيير نمي‏كند.اما كساني كه در زمينه هويت با بحران رو به رو هستند، برداشت با ثباتي از خود ندارند.
زماني كه كودك اولين قدم‏ها را برداشته و بتواند راه برود، كنجكاويش جهت شناخت اشياء و دنياي اطرافش بسيار زياد مي‏شود. او مي‏خواهد به همه جا سر بكشد و همه چيز را لمس كند و پدر و مادر را مجبور مي‏كند كه پيوسته مواظب و مراقب او باشند. كسب اين تجارب باعث مي‏شود كه او نسبت به محيط اطراف اعتماد پيدا كرده يا برعكس بي اعتماد و ترسو شود.
اگر محيط اطراف كودك به صورتي باشد كه نتواند كنجكاوي‏هايش را ارضاء كند (مثلا در خانه‏اي كه اشياء گران قيمت در اطراف كودك باشد و پدر و مادر اجازه ندهند به آنها دست بزند بدون آن كه محلي برايش در نظر بگيرند كه او بتواند آزادانه در آنجا بازي كند)، او كنجكاو بودن را كه موتور اصلي كشف دنيا و محيط اطراف است، از دست مي‏دهد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :27

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی