دانلود متن کامل پایان نامه رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار با موضوع سیستم انبار

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی کامپیوتر – نرم افزار

با عنوان : سیستم انبار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پايان نامه كارشناسي

مهندسی كامپيوتر- نرم افزار

عنوان :

سیستم انبار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده :

انبار مورد بحث داراي يک سيستم بزرگ و منسجم مي باشد که در آن بحث انبارداري يک نقش بزرگ را ايفا مي کند ، زيرا در صورت داشتن يک سيستم انبارداري منسجم و مرتب مي تواند سال مالي خود را با موفقيت به پايان برساند . فعاليت اين بخش طوري مي باشد که در صورت به وجود آمدن مشکل حتي در يک روز، کل شرکت به مشکل بزرگي مواجه مي شود و نمي تواند کارايي خود را داشته باشد زيرا در صورت آگاهي نداشتن از ورودي و خروجي هاي شرکت عملا کاري از دست ديگر بخش ها مثلا مالي ، حسابداري و … بر

نمي آيد.

حال مي بينيم که سيستم انبارداري در اين شرکت چه نقش مهم و کليدي را ايفا مي کند. اين سيستم بايد طوري کار کند که ديگر قسمت ها با مشکل مواجه نشده و در نهايت شرکت به اهداف تعيين شده ي خود برسد.
عملکرد سیستم :

1) انباردار بايد روزانه موجوديت انبار را چک کند ودر صورت کم شدن کالايي آن را در قالب گزارشي از تعداد درخواستي وموارد ديگر در اختيار تهيه کننده­ي کالا(مامور خريد) براي تهيه کالا قرار دهد.

2) انباردار بايد طبق ليستي که روزانه به او تحويل داده مي­شود (در مورد اقلام درخواستي خريدارن کالا) اقلام مورد درخواست را جمع آوري و در اختيار تحويل دهنده­ي کالا قرار دهد.

3) انباردار موظف است روزانه عملکردي از کار آن روز را در اختيار رئيس شرکت قرار دهد.از قبيل:کالا­هاي واردشده،کالاهاي خارج شده،کالاهاي مورد نياز انبار (به دليل نبود يا کم شدن آن کالا) براي تخصيص بودجه .

4) تهيه کننده کالا با توجه به ليست ومبلغي که در اختيار او قرار مي­گيرد،اقدام به تهيه کالا مي­کند.

5) تحويل­دهنده کالا موظف است کالا يا کالاهايي را که انباردار به او تحويل داده است در اختيار خريدار قرار دهد .

مقدمه :

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند.

         هدف از اين گزارش ارائه چشم اندازي از قابليتها و افراد مرتبط و همچنين بخش هاي مرتبط با سيستم انبار مي باشد.

چون در این سیستم از زبان  C#.Net برای برنامه نویسی وSQL SERVER برای ایجاد بانک اطلاعاتی استفاده شده است لذا در این فصل به توضیح مختصری در مورد آنها می پردازیم. ابزارهای مورد استفاده در این سیستم عبارتند از:

 • SQL Server
 • Visual Studio.Net

که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

Server

1-1 مقدمه ای بر SQL Server

MS SQL Server يکی از سيستم های مديريت بانک های اطلاعاتی رابطه ای (Relational) است که توسط شرکت مايكروسافت ارائه شده است  . SQL Server از مدل سرويس دهنده – سرويس گيرنده (Client/Server) تبعيت می نمايد . در اين مدل ، درخواست های (InQuery) سرويس گيرندگان برای سرويس دهنده ارسال و در سمت سرويس دهنده بررسی و آناليز می گردند . در ادامه ، پردازش های‌ مورد نياز  بر روی اطلاعات ذخيره شده در بانک های اطلاعاتی انجام و در نهايت ، نتايج برای سرويس گيرنده ارسال خواهد شد .

MS SQL Server با استفاده از  مجموعه عناصری ( Components ) كه به صورت هدفمند اجراء می گردند ، قادر به تامين نيازها و درخواست ها  از مخازن داده (Data Storages) می باشد . مخازن داده در SQL Server به دو روش زير مديريت می گردند :

 • OLTP ( برگرفته از  OnLine Transaction Processing System )
 • OLAP ( برگرفته از OnLine Analytical Processing System )
  در مدل OLTP ، مخازن داده به صورت جداول رابطه ای که عموما” به جهت جلوگيری از تکرار و ناهمگونی اطلاعات به صورت هنجار (Normalize) درآمده اند ، سازماندهی می شوند . اين نوع از بانک های اطلاعاتی برای درج و تغییر سریع اطلاعات توسط چندین کاربر بطور همزمان مناسب می باشند .

         در مدل OLAP مخازن داده جهت تجزيه و تحليل و خلاصه سازی حجم زيادی از اطلاعات سازماندهی می شوند. مخازن داده و ارتباط بين اطلاعات در اين مدل توسط SQL Server مديريت می گردد .
يکی از اهداف مهم سيستم های مديريت بانک های اطلاعاتی ، قابليت رشد و توسعه (Scalability) است .  MS SQL Server مجموعه ای از پتانسيل ها را به منظور تامين هدف فوق ارائه نموده است كه به برخی از مهمترين آنها اشاره می گردد :

 • قابليت کار با بانکهاي اطلاعاتی حجيم (در حد ترابايت)
 • قابليت دسترسی هزاران کاربر بطور همزمان به بانک اطلاعاتی
 • قابليت خود سازگاری (Self Compatibility) . با استفاده از ويژگی فوق ، منابع مورد نياز هر كاربر (نظير حافظه ، فضای ديسک و …) به محض اتصال به سرور (Log in) به صورت اتوماتيك به وی تخصيص داده می شود  و  پس از Log off ، منابع اختصاص يافته به منظور استفاده ساير كاربران آزاد  می شوند .  
 • قابليت اعتماد و در دسترس بودن (Reliability) . با استفاده از ويژگی فوق می توان بسياری از فعاليت های مديريتی را بدون توقف سرور انجام داد (نظير BackUp) .
 • برخورداری از سطوح امنيتی بالا . بدين منظور اعتبار سنجی کاربران توسط SQL با اعتبار سنجی ويندوز تجميع می گردد . در چنين مواردی ، ضرورتی به تعريف کاربر در MS SQL نخواهد بود و اعتبار سنجی وی توسط ويندوز انجام خواهد شد .
 • پشتيبانی از حجم بالائی از حافظه در سرور (در نسخه 2000 تا 64 گيگابايت و در نسخه 2005  متناسب با حافظه ای كه سيستم عامل از آن حمايت می نمايد ) .
 • استفاده از چندين پردازنده به صورت موازی (در نسخه 2000 تا 32 پردازنده همزمان و در نسخه 2005 محدوديتی وجود ندارد )
 • پشتيباني ازلايه ها وسوکت های امنيتی نظير SSL ، خصوصا جهت استفاده در وب .

یکی ديگر از ويژگی های مهم سيستم های مديريت بانک های اطلاعاتی‌ ، ايجاد تسهيلات لازم به منظور مديريت بانك های اطلاعاتی است . SQL Server با ارائه برنامه هاي جانبی نظير Enterprise Manager  استفاده و مديريت بانک های اطلاعاتی را آسان نموده است .

MS SQL Server بطور اتوماتيک در Active Directory ثبت می شود (Register) ، بنابراين کاربران شبکه به راحتی می توانند  آن را در Active Directory جستجو و در صورت نياز به آن متصل شوند . همچنين ،  MS SQL Server توسط IIS پشتيبانی می گردد و  مرورگرها با استفاده از پروتکل HTTP  قابليت استفاده از آن را خواهند داشت .

از جمله نكات مهم در خصوص MS SQL Server ، اجرای آن به صورت يك سرويس است . بنابراين ، در صورتی كه كاربری به ماشينی كه MS SQL Server بر روی آن اجراء شده است ، Log on نكرده باشد ، همچنان سيستم در دسترس كاربران خواهد بود . علاوه بر اين ، می توان از سيستم مانيتورينگ ويندوز به منظور مانيتورينگ SQL Server استفاده نمود .

         یکی از مهمترین و شاخص ترین ویژگی های MS SQL Server که از نسخه 2000  در آن ايجاد شده است ، امکان نصب چندین نسخه SQL بر روی یک ماشین می باشد (Multi Instance) ، بطوریکه هر یک از نسخه ها  فایل های باینری مخصوص به خود را داشته و بطور جداگانه مدیریت و راهبری می گردند ، ولی تمام نسخه ها بطور همزمان اجرا می شوند (دقيقا” مشابه اين است كه چندين نسخه بر روی چندين كامپيوتر نصب شده باشد ) .

با توجه به اين كه نسخه (Instance) قراردادی فاقد نام است و سایر نسخه ها می بايست دارای نام باشند به آنها نسخه های دارای نام (Named Instance) می گويند . نسخه های دارای نام را می توان هر زمان نصب نمود (قبل  و یا بعد از نسخه قراردادی) .  ابزارهای همراه SQL نظیر SQL Enterprise Manager یک مرتبه نصب خواهند شد و در تمامی نسخه های SQL به صورت مشترك استفاده خواهند شد . 

         تاكنون نسخه های متعددی از  MS SQL Server ارائه شده است . استفاده از نسخه های  2000 و 2005  بيش از ساير نسخه ها ، متداول است . هر يک از نسخه های MS SQL Server ، در مدل های مختلف ( با توجه به نوع استفاده و اندازه سازمان متقاضی ) ، ارائه شده اند كه در يك مقاله جداگانه به بررسی‌ ويژگی هر يك از آنها خواهيم پرداخت . 

1-2معرفی SQL و دستورات عمومی آن :

توسط SQL ميتوان درون يك بانك اطلاعاتي پرس و جو كرده (Query) و نتيجه را برگرداند. بانك اطلاعاتي شامل آبجكتي به نام جدول (Table) ميباشد. ركوردها در بانكهاي اطلاعات در جداول ذخيره ميگردند. جدول شامل سطر و ستون ميباشند.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :95
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی