دانلود متن کامل پایان نامه رشته کامپیوتر – سخت افزار با موضوع دماسنج و سیستم اعلام حریق وایرلس

متن کامل پایان نامه رشته :   کامپیوتر – سخت افزار

با عنوان :  دماسنج و سیستم اعلام حریق وایرلس

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی ومهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی کامپیوتر –سخت افزار

عنوان پروژه :

دماسنج و سیستم اعلام حریق وایرلس

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده:

هدف از انجام این پروژه نمایش دمای محیط بر روی LCD به صورت وایرلس و فعال کردن یک رله زمانی که دما به مقدار مشخصی رسید می باشد که این دما را می توان به صورت دستی از طریق یک صفحه کلید مقدار دهی نمود. همچنین همانطور که از عنوان پروژه مشخص است این سیستم قادر خواهد بود در صورت افزایش ناگهانی دما که ممکن است بر اثر آتش سوزی رخ داده باشد هشدار دهد.

مدار این پروژه از دو بخش تشکیل شده است .بخش فرستنده که در آن سنسور دمای  LM35DZ به میکروکنترولر متصل شده وبا استفاده از مبدل آنالوگ به دیجیتال یا ADC ،دما که یک سیگنال آنالوگ می باشد به سیگنال دیجیتال تبدیل شده و توسط ارتباط سریال و یک ماژول فرستنده HM-TR به سمت بخش گیرنده فرستاده می شود.در سمت گیرنده سیگنال ارسال شده توسط یک ماژول HM-TR  دریافت شده و به یک میکروکنترولر داده می شود و بر روی یک LCD که به میکروکنترولر متصل است نمایش داده می شود. در این بخش دو LED وجود دارد که یکی زمانی که دما به طور ناگهانی بالا رود ودیگری زمانی که دما از مقدار یکه خودمان مشخص کرده ایم بالاتر رود روشن می شوند.

تفاوت microprocessor  با microcontroller  :

میکرو کنترولر یک پردازنده است که در یک قطعه کوچک ساخته شده است.یک میکرو پروسسور به همراه وسایل جانبی یک میکرو کامپیوتر است .وقتی تمام این قطعات داخل یک تراشه سیلیکونی قرارمی گیرد؛ میکرو کنترولر نامیده می شود.میکرو کنترولر در حقیقت یک کامپیوتر تک تراشه ارزان قیمت است.تک تراشه بدین معنی که تمامی اجزای کامپیوتر از جمله پورت های ورودی و خروجی ، واحد پردازشگر مرکزی  و سایر ملزومات آن تماما در یک تراشه کوچک جای گرفته اند.ایده اصلی فشرده سازی ، کاهش حجم و هزینه و همچنین سهولت قرار گرفتن در مدارات پیچیده تر و بزرگتر است.

میکرو کنترولر ها معمولا در مواقعی استفاده می شوند که توانایی پردازش بالایی لازم نباشد و در عوض حجم کوچکی  و مصرف انرژی کم مد نظر باشد . در ادامه به تشریح قسمت های مختلف میکرو کنترلر AVR atmega32 می پردازیم البته به دلیل زیاد بودن حجم مطالب بیشتر سعی می کنیم به توضیح قسمت هایی بپردازیم که در این پروژه از آنها استفاده نموده ایم.

که در شکل کاملاً مشخص می باشد . نکته ای که وجود دارد این است که برخی از پایه های میکرو دارای دو کاربرد می باشد به عنوان مثال پایه های پورت A (PA0 تا PA7 ) علاوه بر اینکه می توانند به عنوان ورودی و خروجی در قالب پورت A استفاده شوند می توانند به عنوان ورودی مبدل آنالوگ به دیجیتال نیز استفاده شوند . میکرو ATMEGA32 دارای مبدل آنالوگ به دیجیتال می باشد که هر کدام از بیت های پورت A می توانند به عنوان یک ورودی مجزا از تولید کننده یک ولتاژ آنالوگ ( مثلاً ولتاژ خروجی از یک سنسور ) مورد استفاده قرار گیرند که البته ما در این پروژه از این قابلیت یعنی مبدل آنالوگ به دیجیتال  یا Analog to Digital Convertor (ADC ) استفاده نکرده ایم . این میکرو دارای یک پایه reset می باشد که با ولتاژ صفر فعال می شود و یا به عبارتی active low می باشد . همانطور که در شکل مشخص است میکرو دارای دو پایه VCC و دو پایه GND می باشد که یکی از پایه های منبع تغذیه و زمین مربوط به خود میکرو می باشد و دیگری مربوط به همان مبدل ADC می باشد که در صورت استفاده باید به ولتاژ مناسب متصل شود . ولتاژ ورودی این میکرو 5ولت می باشد که البته در برخی مدلهای low power میکرو با 3.5 ولت نیز کار می کند . دو پایه XTAL1 و XTAL2 نیز مربوط به کریستال خارجی می باشد . میکرو کنترلر Atmega32 دارای 8MHz کلاک داخلی می باشد یعنی تا فرکانس 8MHz نیازی به استفاده از کریستال خارجی نمی باشد . کلاً این میکرو تا فرکانس 16MHz را پشتیبانی می کند که اگر فرکانس بیشتر از 8 مگاهرتز باشد باید برای تامین کلاک از کریستال خارجی استفاده کنیم که در اینصورت می توانیم پایه های کریستال را به این دو پایه متصل نماییم . سایر پایه ها نیز که در واقع کاربرد ثانویه هر کدام از پایه های قبلی می باشند چون در این پروژه استفاده نشده اند از توضیح آنها می پرهیزیم . البته دیتا شیت میکرو کنترلر AVR Atmega32 را در انتهای این متن آورده ایم که تک تک آنها را توضیح داده است .

در ادامه به توضیح قسمتهای مهم این میکرو می پردازیم .

انواع حافظه در میکرو کنترلرهای خانواده AVR    :

یکی از تفاوتهای عمده میکرو کنترلر و میکرو پروسسورها وجود حافظه درون میکرو کنترلرها می باشد . میکرو کنترلرها بویژه میکرو کنترلرهای خانواده AVR شرکت ATMEL و باز بویژه میکرو کنترلر ATMEGA32 دارای سه نوع حافظه درون تراشه خود می باشد .

  • In system programmable FLASH memory
  • SRAM
  • EEPROM

می توان گفت تقریباً در تمامی خانواده های میکرو کنترلرهای AVR این سه نوع حافظه و یا حداقل دو نوع اول وجود دارد که در ادامه به توضح تک تک آنها خواهیم پرداخت .

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :87

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی