دانلود متن کامل پایان نامه رشته معماری با موضوع موزه مادر

متن کامل پایان نامه رشته : معماری

با عنوان : موزه مادر

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشکده هنر،گروه معماری

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی(B.A)

گرایش:معماری

عنوان:

موزه مادر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده:

موزه محلی معین برای به نمایش گذاردن اشیاء و آثار مختلف در یک مکان بصورت متمرکز است.

در این نوشته آشنایی با تاریخچه موزه و انواع موزه ها مورد تحلیل قرار گرفته است.

و نیز سعی شده است که به تحلیل نمونه های داخلی و خارجی و نیز انواع موزه ها اشاره شود همچنین به تحلیل برخی از سازه های پیشنهادی در طرح اشاره نمود تا بتوان با کسب شناخت به طراحی موزه قدم گذاشت.

زمین بستر رویش است که حیات در دامن پر نعمت آن معنا میابد و چون مادری دلسوز گونه های متفاوت موجودات را در آغوش خود می پروراند.

استفاده از عنصر زمین به عنوان مادر طبیعت اصل اساسی طراحی بوده و از این رو مبنای طراحی خطوطی است الهام گرفته از عوارض زمین.

بهشت زير پاي مادران است

پس بر ما لازم است تا هميشه به اين گوهر زيبا ومقدس احترام داشته و عملي را انجام ندهيم كه باعث رنجش ايشان گردد. پس ما چرا به پدر ومادر خود احترام نكنيم؟ ما چرا تابع امر مادر نبوده يا از سخن هاي مادر ترک اطاعت كنيم؟

مقدمه

هر انسان از اوان طفوليت الي آخرين ساعت حيات خويش در فكر وانديشه اين گوهر زيبا وگرانبها مي باشد زمانيكه انسان پا به عرصه حيات و زندگي ميگذارد همين مادر است كه طفل خويش را با يك عالم مشكلات زندگي تربيت وپرورش داده باشد که مصدر خدمت براي خود وجامعه خويش گردد. شب زنده داري هاي مادر در اوان طفوليت بخاطر صحت وسلامتي طفلش وباخبري از آن هزاران تكاليف جدي ديگر كه هر لحظه حيات طفل را به مخاطره مي اندازد يكي از اعمالي به حساب ميرود كه هر انسان داراي ضمير روشن هر قدر مصدر خدمت براي مادر خويش گردد بازهم ناچيز خواهد بود. و آرزوي هميشه گي مادر باخبري از طفلش است . مادر مقدس ترين موجود روي زمين به شمار رفته و زيبا ترين وگرانبها ترين هديه الهي است كه براي هركس به ارمغان آورده است. هر لحظه اطاعت و احترام به اين موجود پاك ومقدس وظیفه هر انسان روشنفكر مي باشد و هركس اگر خواهان كسب رضاي خداوند متعال(ج) باشد بايد به بهترين صورت مطیع و فرمانبردار مادر باشد. تلخ ترين لحظه عمر، لحظه از دست دادن مادر است در حالی که آغوش مادر گرم ترين جاي براي زيستن است. مادر نه بلكه کودک خودرا نه ماه در شكم خود حمل ميكند بلكه بيخوابي هاي مادر كه برطفلش ميكشد اصلاً جبران نشود. پيامبر اكرم (ص) مي فرمايد كه اگر من مادر خودرا به آغوش خود گرفته هفتاد دور خانه خدارا طواف كنم باز هم ناچيز خواهد بود . يك شب بيخوابي مادر جبران نميشود، يعني زحمات كه مادر بر اولاد خويش ميكشد جبران ناپذير است. مادر تمام زندگي اش را فداي اولاد خويش ميكند تا فرزندان خوب و سالم به جامعه تحویل دهد.از این رو:

 1-1-تعریف موزه

   موزه محل غیر انتفاعی است که اهداف آموزشی داشته و بوسیله ی جمعی متخصص اداره می شود. از جمله وظایف اصلی هر موزه جمع آوری و نگه داری آثار است .

هدف اولیه از پیدایش موزه ها به مفهوم نوین و به روش شناخته شده امروزی ایجاد مکان هایی برای نگه داری اموال شخصی و یا ثروتهای صرفاًملی بوده است.

اشتیاق به گردآوری اشیاءزیبا ،گرانبها و کمیاب و یا صرفاً غریب امری است که ریشه در نهاد و سرشت آدمی داشته و دارد.

   همه ی تمدن ها از ابتدایی ترین تا پیشرفته ترین آنها در تمایل به گردآوری اشتراک داشته اند.

   از ارضای بنیادی غریزی گرد آوری در طی زمان به استفاده از مجموعه آثار در جهت برآوردن نیازها به مطالعه می رسیم.

   موزه ها به عنوان مؤسساتی در جوامع نوین وظیفه دارند ا شیایی را که به لحاظ ارزش

شان گرامی داشته می شوند را نگه داری نموده و تا سرحد امکان از ویرانی وزوال مصون بدارندودرقالب اینگونه اشیاءهمان نقشی را برعهده دارند که کتابخانه ها در برابر کتب و بایگانی در قبال اسناد رسمی ایفا می کنند .

   جوامع این اشیاء را نه به انگیزه احتکار بلکه به منظور بهره گیری از آنها محفوظ می دارند.

   موزه ها به وجهی سازمان یافته اند که از گنجینه هایشان در جهت اهداف فرهنگی استفاده شود.

   به دیگر سخن موزه ها از خلال ارزشهایی که آنها را فرا می گیرند و به صور مرتبی بیان می دارند منظری عینی از جهان سه بعدی را در ذهن بازدید کنندگان خود متبادر می سازند و به آنان امکان می دهند که روح نافذ خویش را در مورد میراث خود بکار بسته و از این راه به کنجکاوی خود میدان عمل دهند.

1-2- هدف نمایش

   هدف از نمایش ایجاد تسهیل تماس مستقیم بین فرد و شیء است ،خواه فرد یک کودک دبستانی باشدیا یک بزرگسال و خواه شیء نمونه ای متعلق به علوم طبیعی و یا یک اثر هنری باشد،لذا باید در نظر داشت که:

آنچه مسلم است موزه تنها وسیله ی ارتباط عینی نیست ، بلکه هدف اساسی آن القاء تأثیر فرهنگی و هنری و ایجادرابطه بصری از طریق برخورد مستقیم با اشیاء دو بعدی به صورت رویارویی یک جهت با اشیاء سه بعدی از راه برخورد چند جهت است.

   از این رو موزه نقشهای اجتماعی متعددی را ایفا نموده است،از قبیل ارائه بازتابی از قدرت دولت یا مذهب ارائه میدان گسترده ای در جهت پژوهش دانشگاهیان و محققین منفرد ،ارائه تصویری از علائق متنوع قشرهای فرهیخته جامعه ،ارائه نمادی از ثروت و پایگاه اجتماعی گرد آورنده ها …..وارائه یک بنیاد فرهنگی در تجلیل از یک شهر یا کشور.

   موزه حتی نقش مهمتری را ایفا نموده و قادر است با بیدار کردن روح خلاقی که در هر یک از ما نهفته است توان هنری و قصد فکری ما را برانگیزاند .

   از این رو نخستین وظیفه ی هر موزه ای مشخص ساختن مخاطب خویش و در یافتن نیازهای آن ،اعم از کلی و جزئی است و با مستند قراردادن طبقات اجتماعی ،اقلیت ها و سطح فکری آحاد این جامعه برنامه ی هر موزه ای با ملاحظه گسترده و دیدگاه مجموعه هایش تبیین گردیده و دامنه فعالیت ها و توانائی های مالی جامعه مزبور می تواند در راستای تحقق اهداف و برنامه های فوق تأثیر شگرفی داشته باشد.

   موزه برای آن که بتواند از عهده ایفای نقش اجتماعی ،آموزشی و فرهنگی خود برآید،   نمی بایستی صرفاً به گردآوری بپردازد بلکه باید سلامت میراثی را که در اختیارش نهاده شده را تاًمین نماید .

   از همین روست که وظیفه نگهداری که از وظایف دیرینه موزه هاست بسیار اهمیت می یابد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :124

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09128346577        info@payan20.ir

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  info@payan20.ir

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

شماره کارت :  6037997149778160 بانک ملی به نام محمد علی رودسرابی