دانلود پروژه کارشناسی رشته برق با موضوع دستگاه جوش اینورتری 50 تا 150 آمپری

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه

با عنوان : دستگاه جوش اینورتری 50 تا 150 آمپری

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

دستگاه جوش اینورتری 50 تا 150 آمپری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده

ساخت دستگاه جوش اینورتری (dc-dc) که قابلیت جریان دهی از 50 تا 150 آمپری را دارد و یکی از مزیت های آن استفاده از هسته فریتی به جای هسته آهنی می باشد که قابلیت کارکرد در فرکانس های بالا دارامی باشد.

مقدمه:

ایندوتر جوشکاری جایگزین ترانسفورماتور جوشکاری محصول است. نیمه رساناهای مدرن اجازه می‌دهند ترانسفورماتور شبکه‌ی سنتی با منبع سوئیچی جایگزین شود که بسیار سبکتر و کوچکتر بوده و امکان کنترل راحت و آسان جریان از طریق پتانسیومتر را دارد. مزیت آن:

جریان خروجی DC است. جریان سیستم (DC) خطر کمتری نسبت به AC دارد و از خاموشی جرقه جلوگیری می‌کند. برای این اینورتر، توپولوژی‌ای انتخاب کردم که در میان اینورترها متداولترین نوع است. اینورتر مستقیم با دو سوئیچ

ولتاژ خط ورودی از فیلتر EMI عبور کرده و در ظرفیت زیاد یکنواخت می‌شود.

از آنجائیکه پالس سوئیچ – روشن دشوار و تحمل ناپذیر است یک مدار راه انداز نرم وجود دارد. پس از روشن بودن خازن‌های فیلتر اولیه که از طریق مقاومت‌ها شارژ می‌شوند، متعاقباً رله ی سوئیچ ON حذف می‌شوند. همانند، سوئیچها ترانزیستورهای IGBT استفاده می‌شود. این ترانزیستورها از طریق آی سی‌هایMAU.327 که آی سی تغذیه ی گیت درایومان می‌باشد، آی سی گیت درایومان TLP250 است کنترل می‌شود. مدار کنترل UC3842 می‌باشد.

فرکانس کارمان است. مدار کنترل توسط یک منبع 24 ولت تقویت می‌شود (شارژ موبایل). برگشت جریان به دلیل جریانهای زیاد، با استفاده از ترانسفورماتور T301 است. جریان خروجی را می‌توان با پتانسیومتر P1 کنترل کرد که آستانه برگشت را مشخص می‌کند، ولتاژ آستانه سومین پین UC38A2 (جریان سنسور) 1 ولت است.

دستگاه‌های برقی را باید خشک کرد. بیشتر گرما در دیودهای خروجی پراکنده می‌شود.

قابل ذکر است که ماکزیمم جریان دیود پائینی دو برابر جریان دیود بالائی است. محاسبه‌ی اتلاف IGBT پیچیده‌تر است چون علاوه بر اتلاف رسانایی، اتلاف شیچینگر هم وجود دارد. افت ترانزیستور تا 50 ولت است. افزودن یک فن خوب است. ترانسفورماتور سوئیچینگ T3.3 روی هسته ی فریتی EE پیچیده می‌شود و سیم پیچی اولیه 20 دور با استفاده از سیم با ضخامت انجام می‌شود و بهتر است که از 20 سیم استفاده شود. سیم پیچی ثانویه 6 دور با ضخامت انجام می‌شود.

سیم پیچی ترانسفورماتور T301 به این صورت است که روی هسته ی حلقه ای شکل (تروئید) ساخته شده است. سیم پیچی اصلی با 75 دور سیم به عنوان سیم پیچ ثانویه کار می‌کند. سیم پیچ اولیه 1 دور سیم دارد. به جهت تمام سیم پیچ‌های ترانسفورماتور باید توجه کرد. L301 نیز روی هسته‌ی حلقه ای شکل (تروئید) ساخته شده است که توسط 12 دور و به ضخامت 3 میلی متر پیچانده شده است. همان طور که می‌دانیم برگشت ولتاژ روی جوشکاری اثر نمی گذارد ولی روند مصرف و اتلاف گرما در حالت استراحت اثر دارد.

تعداد صفحه :54

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----