پایان نامه رشته مکانیک گرایش حرارت و سیالات : مبانی طراحی ، تعمیر ونگهداشت نوار نقاله های لاستیکی

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : مکانیک – حرارت و سیالات

با عنوان : مبانی طراحی ، تعمیر ونگهداشت نوار نقاله های لاستیکی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی مکانیک – حرارت و سیالات

عنوان :

مبانی طراحی ، تعمیر ونگهداشت نوار نقاله های لاستیکی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده

هدف از این پروژه بررسی و شناخت ساختمان انواع مختلف سیستمهای انتقال دهنده ی مواد بوده که ضمن بررسی عملکرد آنها اقرام به انجام محاسبات لازم جهت طراحی سیستمهای انتقال دهنده ی مواد پرداخته و نقشه های اجرایی مرتبط و نحوه ی چیدمان را به انجام میرساند

پیشگفتار

     شرکت صنایع لاستیکی سهند به عنوان نخستین تولید کننده نوارنقاله­های لاستیکی در ایران، سالهاست دانش فنی مصرف و به کارگیری نوارنقاله را با چاپ نشریات و برگزاری دوره­های آموزشی در اختیار دانش­پژوهان و مهندسین قرار داده است.

     اکنون با توجه به دوره­های آموزشی برگزار شده و با بهره گیری از منابع و مراجع متعددی که در اختیار دارد و با اتکاء به تجربه متخصصین و کارشناسان خود، نوشته­ای که در اختیار دارید را فراهم نموده است.

     هدف این شرکت از چاپ و انتشار مجموعه حاضر ارائه همه جزئیات دانش فنی نوار نقاله نیست، بلکه راهنمایی اولیه برای مصرف کنندگان، طراحان و دست­اندرکاران نوارنقاله است.

     مسئولین شرکت صنایع لاستیکی سهند به خوبی آگاهند که ارائه مطالب کتاب با شرح و بسط کامل از حیطه یک کارخانه تولید کننده نوارنقاله خارج است و به عهده مراکز علمی و دانشگاهی است. با وجود این، مجموعه حاضر می­تواند توجه مراکز علمی و دانشگاهی کشورمان را به خود جلب نماید تا در صدد برگزاری دوره­های تخصصی در این زمینه برای دانشجویان و علاقه­مندان برآیند.

     در کشور ما در سال 1368 برای نخستین بار خط تولید انبوه نوارنقاله مطابق با استانداردهای بین­المللی در کارخانه شرکت صنایع لاستیکی سهند آغاز به کار کرد. نوپا بودن صنعت نوارنقاله در ایران از یک طرف و ضرورت رشد و توسعه این صنعت از طرف دیگر، همواره مسئولین شرکت صنایع لاستیکی سهند را بر آن داشته است تا هرچه درتوان دارند به کار گیرند و تقدیم دست­اندرکاران این صنعت و مردم شریف کشورمان کنند و امیدوارند دیگران ادامه دهنده این گامهای نخستین باشند.

نوار نقاله و اجزاء آن

نوار نقاله لاستیکی به رغم ظاهر ساده آن محصولی مهندسی و پیچیده است . شناخت دقیق نوار نقاله و اجزاء آن نیاز به دانستن اصول پایه مهندسی دارد.

1.ساختار نوار نقاله لاستیکی

نوار نقاله از سه قسمت اصلی تشکیل شده است.

1-1 لاستیک روکش بالای نوار

لاستیک روکش بالای نوار قسمتی است که بار روی آن قرار گیرد و از منجید نوار در مقابل آسیبهای ناشی از مواد حمل شونده محافظت می کند. جنس و ضخامت لاستیک روکش بالا به نوع مواد حمل شونده و شرایط کارکرد نوار بستگی دارد. مشخصات فیزیکی مواد از قبیل دما، ریز و درشت بودن ذرات، بُرندگی یا صاف بودن و نیز مشخصات شیمیایی مواد حمل شونده در انتخاب ضخامت و جنس لاستیک روکش بالا موثرند .

1-2 منجید نوار

منجید قسمتی است که استحکام مور نیاز نوار را برای حل بار و به گردش درآوردن خود نوار و درامها و هرزگردهای ماشین نقاله تأمین می­کند. منجید از یک یا چند لایه تقویت کننده و لاستیک تشکیل یافته است. استحکام نوار بر اساس استحکام منجید آن بیان میشود.

1-3 لاستیک روکش پایین نوار

لاستیک روکش پایینی نوار قسمتی است که منجید را در مقابل سایش هرزگردها و درام­ها و سرزیر مواد

* اغلب مطالب، شکلها و جداول این مجموعه از جزوه اصول طراحی تسمه نقاله­ها شرکت صنایع لاستیکی سهند اتخاذ گردیده است.

حمل شونده محافظت می­کند. ضخامت روکش لاستیک پایین از ضخامت روکش لاستیک بالا کمتر است.

ضخامت، نوع آمیزه و شکل سطح لاستیک روکش نوار

2-1 ضخامت لاستیک روکش بالا

تعیین ضخامت لاستیک روکش بالا به طور دقیق کار مشکلی است. زیرا ضخامت لاستیک روکش بالا به عوامل متعددی مانند اندازه ذرات مواد، روش تغذیه بر روی نوار، ارتفاع قیف تغذیه، زمان یک دور گردش کامل نوار و … بستگی دارد. جدول های 1 و 2 با در نظر گرفتن عوامل اصلی موثر، مقادیر ضخامت لاستیک روکش بالا را مشخص می کنند.

آمیزه لاستیک روکش بالا و پایین

بنا بر نوع مصرف و شرایط کارکرد و محیط عمل نوار نقاله باید لاستیک روکش بالا و پایین از مواد خاصی ساخته شوند. گروه بندی زیر، عوامل موثر در شرایط کارکرد نوار را مشخص می کند. آمیزه روکش لاستیک باتوجه به تأثیر این عوامل و به منظور محافظت در برابر آسیب این عوامل طراحی میشود.

الف ) عوامل فیزیکی : سایش ـ اجسام تیره و برنده ـ حرارت

ب ) عوامل شیمیایی : اسید و باز ( با غلظتهای مختلف ) ـ روغن ـ آب و …

2-3 شکل سطح لاستیک روکش بالا

شکل سطح لاستیک روکش بالا بر اساس زاویه شیب حمل بار ونوع بار می تواند صاف یا آجدار باشد این آج­ها به شکل گریب ( متخلخل)، به شکل V یا شکلهای دیگر می توانند باشند. در شکلهای 2، 3 و 4 برخی از انواع آج­ها ارائه شده است.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :78
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----