دانلود پایان نامه کارشناسی رشته مهندسی برق : طراحی شبکه های توزیـع از دیدگاه بهینه سازی مصرف و بهبود کیفیت توان

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه

با عنوان : طراحی شبکه های توزیـع از دیدگاه بهینه سازی مصرف و بهبود کیفیت توان

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانـشگــــاه آزاد اســلامی

واحـد تهـران جنـوب

دانشـکده فنـی مهندسی

پایان نـامه کارشنـاسی

برق – قدرت مهندسی

عنوان:

طراحی شبکه های توزیـع از دیدگاه بهینه سازی مصرف و بهبود کیفیت توان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده :

بيشتر راهكارهاي صرفه‌جويي در مصرف انرژي و بهبود كيفيت توان در محل مصرف،‌ بدون هزينه يا كم‌هزينه هستند.

براي بسياري از صنايع و مشتركين كاهش هزينه‌هاي برق مصرفي از طريق روش‌هاي اشاره شده‌ جذابيت كافي به‌منظور اجراي آنها را ايجاد مي‌كند. اما حتي براي صنايعي كه هزينه برق مصرفي اهميت زيادي ندارد، توجه به‌ دو اثر ديگر حائز اهميت است: مصرف درست و بهينه موجب افزايش عمر تجهيزات الكتريكي و نيز كاهش دفعات خرابي و توقف آنها مي‌شود. خسارات توقف كار برخي از تجهيزات برقي حدود 100مرتبه بيشتر از هزينه برق مصرفي است.

به‌بيان خلاصه هم از نظر كاهش هزينه‌هاي برق مصرفي و هم از نظر قابليت اطمينان بيشتر به‌ تداوم كار و عمر تجهيزات،‌ رعايت توصيه‌ها مفيد مي‌باشند

البته راهكارهاي پرهزينه چه در زمينه بهينه‌سازي مصرف و چه در زمينه بهبود كيفيت توان،‌ بازگشت سرمايه‌ قابل قبولي حدود يك تا سه سال دارند و مشتركين دورانديش پس‌از انجام اقدامات بدون هزينه و كم هزينه، به‌تدريج راهكارهاي پرهزينه را انجام مي‌دهند. راهكارهاي پرهزينه عمدتا مرتبط با تغيير تكنولوژي يا فرايند هستند و در عين حال موجب صرفه‌جويي قابل ملاحظه‌ مي‌شوند. به‌عنوان نمونه يك موتور دائم‌كار، مي‌تواند ظرف مدت 3 تا 4ماه به اندازة قيمت خود، انرژي الكتريكي مصرف مي‌كند. ازاين‌رو بازگشت هزينه جايگزيني آن با موتوري كه 10% راندمان بهتر داشته باشد، كمتر از 3 سال بوده، پس‌از آن سود جايگزيني نصيب مشترك مي‌شود. همچنين بازگشت سرمايه‌ نصب برخي از فيلترهاي هارمونيك‌‌ها حدود 2 سال مي‌باشد.

خوشبختانه با كاهش تدريجي بهاي تجهيزات بهينه‌سازي مصرف، در كنار افزايش قيمت انرژي و افزايش حساسيت تداوم تامين برق، اجراي راهكارهاي پرهزينه هر سال ارزان‌تر و توجيه اقتصادي آنها بيشتر مي‌شود.

مقدمه:

وابستگی فزاینده جوامع امروزی به انرژی الکتریکی، لزوم دستیابی به سطح قابل قبولی از قابلیت اطمینان،کیفیت توان و ایمنی را دارای اهمیت بیشتری می کند.بهایی که مشترکین برای انرژی الکتریکی می پردازند توسط هزینه های مربوط به بخش های تولید،انتقال و توزیع تعیین می شود.در مورد مشترکین بزرگ با دیماند انرژی بالا، تعرفه های انرژی الکتریکی، مولفه اساسی در هزینه های کلی آنهاست، به گونه ای که این تعرفه در تصمیم گیری در مورد استفاده از انرژی الکتریکی و یا شکل دیگری از انرژی بسیار موثر می باشد.

در عمل تمامی مشترکین، قابلیت اطمینان منبع تغذیه الکتریکی را برای خود امری با اهمیت زیاد می دانند به این دلیل که بر جنبه های مختلف زندگی و کار آنها تاثیر گذار می باشند. ولی شرکت های برق آگاهند که از نظر فنی و اقتصادی دستیابی به چنین هدفی غیر ممکن است.

در تاسیسات الکتریکی مانند نیروگاه ها،پست های برق،شبکه های انتقال انرژی و تجهیزات الکتریکی مرتبط،در اثر کاهش استقامت دی الکتریکی و یا شکست عایقی،ضعف استقامت الکتریکی و مکانیکی در مقابل ضربات پیش بینی نشده و یا در اثر افزایش غیر مجاز درجه حرارت و یا حوادث و اتفاقات پیش بینی نشده،اشکالاتی پدید می آیند که اغلب باعث قطع انرژی الکتریکی می شوند. خطاها ممکن است بصورت اتصال کوتاه فازها و یا اتصال فاز به زمین،پارگی هادی ها و یا شکست عایقی و غیره ظاهر شوند.

تجهیزاتی که چنین اشکالاتی پیدا می کنند باید در همان محدوده بروز اشکال بلافاصله از شبکه ای که آن را تغذیه می کند جدا شوند تا از گسترش خطا و از کار افتادن بقیه بخش های سالم شبکه جلوگیری شود.

با وجود پیشرفت های چشم گیری که نصیب صنعت برق شده است، جلوگیری از بروز خطا و اتصالی در شبکه برق تقریباً امری است محال،با این همه خواسته مصرف کننده برق،انتقال و توزیع و برقراری مطمئن و بدون وقفه انرژی است. بعبارت دیگر شبکه های برق باید طوری طراحی شوند که در ضمن سادگی از پایداری قابل قبول و تا حد امکان مطمئنی برخوردار باشند.

قابلیت اطمینان یک عامل ضروری در ارتباط با کیفیت برق رسانی است.عوامل اصلی جهت قضاوت در مورد قابلیت اطمینان برق رسانی به مشترکین،تناوب قطعی ها،دورۀ زمانی هر قطعی و ارزشی که یک مشترک انرژی الکتریکی در هنگام فراهم نبودن آن در نظر می گیرد را شامل می شود.

پیکربندی شبکه

انرژی تولید شده در نیروگاه ها از طریق شبکه و پستهای فوق توزیع به نقاط توزیع انتقال می یابند.پست های کاهنده HV/MV از شبکه های HV تغذیه شده تا شبکه های مجزای فشار متوسط را تغذیه نمایند. انرژی الکتریکی مورد نیاز مشترکین بزرگ مانند صنایع فولاد،پالایشگاه هاو……..به صورت مستقیم از طریق شبکه های HV و یا MV تامین می شوند.

همانطور که در دیاگرام 1 نشان داده شده است، برق بخش عمده مشترکین در سطح فشار ضعیف و از طریق پست های توزیع MV/LV و شبکه های فشار ضعیف تامین می شوند.

دیاگرام 1 شمای کلی ارتباط نیروگاه و شبکه های مختلف تا نقاط توزیع و مصرف را نشان می دهد.

تعداد صفحه :168

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----