دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر با موضوع مکانیزاسیون فعالیت های مطب پزشکی تحت وب

متن کامل پایان نامه رشته : کامپیوتر – نرم افزار

با عنوان : مکانیزاسیون فعالیت های مطب پزشکی تحت وب

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی کامپیوتر- نرم افزار

عنوان پروژه:

مکانیزاسیون فعالیت های مطب پزشکی تحت وب

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده:

از آنجا که سیستم های دستی برای انجام عملیات بایگانی و انجام اعمال محاسباتی مستلزم صرف هزینه های زمانی و مکانی و اختصاص چندین فرد برای انجام پیگیری امور است ، لذا احتیاج به یک سیستم مکانیزه با قابلیت های بایگانی اطلاعات و پردازش اطلاعات و همچنین ارائه گزارشات مستمر امری انکارناپذیر می نماید.

در مورد اداره امور مطب پزشک نیز به علت مراجعه روز افزون بیماران و به خاطر افزایش تعداد پرونده ها ، بی نظمی و عدم رعایت نوبت ، محاسبات مالی به صورت دستی موجب نارضایتی بیماران و گرفتن حداقل چند ساعت از وقت مطب خواهد بود. لذا طراحی یک سیستم مکانیزه موجب صرفه جویی در فضای لازم برای نگهداری پرونده ها ، مراجعه بیماران به مطب بر اساس ساعت تعیین شده ، امکان نظارت و کنترل بیشتر بر روی محاسبات و… خواهد شد.

با ایجاد یک سیستم مکانیزه و سازمان دهی شده ، انجام امور مالی و بایگانی و… با سرعت بالا و کاملآ بدون اشتباه و با حداقل پرسنل امکان پذیر خواهد شد که این خود باعث صرفه جویی در هزینه های مالی و زمانی می شود.

در این پروژه سعی شده است در فصل اول ابتدا توضیح مختصری در رابطه با نحوه پیاده سازی طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم مطب آن ، که در واقع نحوه کارکرد سیستم مکانیزه مطب است ، پرداخته شود . در فصل دوم آشنایی کلی با زبان و پایگاه داده سیستم گنجانده شده است. سعی گردیده در این پایان نامه تمام مراحل جمع آوری اطلاعات لازم جهت طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم ، نحوه پیاده سازی سیستم و همچنین فاز برنامه نویسی و توضیح برنامه آماده شده پرداخته شود.              

مقدمه:

در دنیای امروز اطلاعات عامل کسب قدرت می باشد اگر سازمانی بخواهد قدرتمند و مطلوب باشد باید مطلع باشد. وجود این امر استفاده از کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف را توسعه بخشیده است. مدیران موسساتی که می خواهند سازمانی را با راندمان بالا و مطلوب داشته باشند سعی بر این دارند تا با استفاده از ابزارهای کارآمد و اساسی سیستم سازمان خود را برای دستیابی به موقع آمار و اطلاعات از جنبه های مختلف کامپیوتری کنند

پروژه حاضر در مورد مکانیزاسیون مطب پزشکان می باشد. این پروژه در جهت تسهیل در دسترسی به پرونده های بیماران برای پزشک معالج و برای تعیین وقت قبلی و امور منشی گری مطب طراحی شده است. بسیاری از پزشکان در رابطه با سابقه بیماران خود تشکیل پرونده می دهند که برای تعیین نوع درمان بیماران بسیار حائز اهمیت می باشد ولی این سیستم نیاز به مدیریت و فضای بسیار می باشد.

سیستم منشی گری در مطب پزشکان روش های خاص خود را دارا می باشد که دارای پیچیدگی های مخصوص به خود است که برای مکانیزاسیون این دو سیستم در قالب یک سیستم واحد برنامه ای تحت زبان برنامه نویسی ASP.NET و C#.Net و پایگاه داده Microsoft SQL Server با استفاده از متدولوژی RUP و ابزار مدل سازی UML طراحی شده است. سیستم تهیه گزارشات مطب نیز با استفاده از نرم افزار Crystal report ، طراحی شده است. این برنامه طوری طراحی شده است که قابلیت فراخوانی سوابق قبلی بیماران را به پزشک معالج نمایش می دهد. این برنامه دارای گزارشات متعددی است که پزشک می تواند برنامه کاری خود را تعیین و برنامه ریزی کند.

تحلیل ، طراحی و پیاده سازی سیستم مکانیزه مطب پزشکان

آشنایی با طراحی سیستم مطب:

برای آشنایی با طراحی سیستم ، قسمت های مختلف برنامه به صورت موضوعی در ذیل ذکر شده است :                         اطلاعات بیماران                                            اطلاعات پزشک و مطب                                    گزارشات روزانه                                            بیمه های طرف قرارداد                                        ….             

اطلاعات بیماران:                           اکثر کارهای مرتبط با بیماران در این قسمت از برنامه انجام می گیرد که در ذیل آورده شده است :

اضافه کردن بیمار جدید:

با مراجعه یک بیمار به کلینیک، مشخصات فردی او از قبیل: نام، نام خانوادگی، سن، جنسیت و… در این قسمت ثبت می شود .                                

در این برنامه به هر بیمار یک شماره پرونده منحصر به فرد اختصاص داده می شود که از این پس با این شماره شناخته خواهد شد.

حذف بیمار از سیستم:

در صورت نیاز می توان بیمار را از سیستم حذف نمود.

   ویرایش اطلاعات بیمار:

در این قسمت می توان مراجعات مختلف یک بیمار به کلینیک را ثبت نمود. یعنی مراجعات بیمار در تاریخ های مختلف و با بیماری های مختلف، همگی در این قسمت لیست شده اند و می توان این مراجعات را در اثر مرور زمان ویرایش کرد و یا تکمیل نمود.                                    

جستجوی بیمار :

در این قسمت می توان بیماری را بر اساس فیلدهای مختلف از قبیل: شماره پرونده، نام و نام خانوادگی جستجو کرد. این قسمت در زمانی که تعداد بیماران کلینیک زیاد شود، بسیار سودمند است.

وقت دهی:

در این قسمت می توان به بیماران وقت داد. این بخش به دو قسمت تقسیم می شود:

بیماران دارای پرونده:

یعنی بیماری که قبلآ به کلینیک مراجعه کرده و برای او پرونده تشکیل شده است . رزرو کردن وقت برای این گونه بیماران بسیار ساده می باشد و نیاز به تایپ کردن نام بیمار ندارد، بلکه بیمار از لیست مربوطه انتخاب می شود.                          

بیماران بدون پرونده:

برای اینگونه بیماران، با تایپ کردن نام بیمار، می توان برای او وقت رزرو کرد. که با اولین مراجعه این بیمار به کلینیک، برای او پرونده تشکیل خواهد شد.

وقت های رزرو شده:

در این قسمت می توان کلیه ی وقت های رزروشده برای کلیه بیماران (دارای پرونده و بدون پرونده) را مشاهده نمود. ویا می توان وقت های رزروشده را بازه ی زمانی خاص یا روز خاصی مشاهده کرد. همچنین در این قسمت می توان وقت های رزرو شده را ویرایش یا در صورت نیاز حذف نمود.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :94
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  [email protected]

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----

مطالب مشابه