دانلود پایان نامه رشته مکانیک : طراحی یک سیستم خبره و هوشمند جهت عیب یابی وتعمیرات ماشین فرز عمودی

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : مکانیک

با عنوان :  طراحی یک سیستم خبره و هوشمند  جهت عیب یابی وتعمیرات ماشین فرز عمودی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی  

پایان نامه کارشناسی

مهندسی  مکانیک

عنوان:

طراحی یک سیستم خبره و هوشمند

جهت عیب یابی وتعمیرات ماشین فرز عمودی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده

دنیای امروز، دنیای پیشرفت، سرعت، تکنولوژی و سیستم می­باشد. صنعت حاضر برای بقا و ماندگاری در بین رقبا نه نتها باید از تکنولوژی و فناوری بالایی برخوردار باشد، بلکه باید از مدیریت سیستمی و کنترل­های نوین و خودکار برای کاهش خطا، افزایش سرعت عکس العمل و تطابق با تغییرات سریع محیطی حاضر کمک بگیرد. مفاهیمی از قبیل هوش مصنوعی، طراحی به کمک کامپیوتر، دیدگاه سیستمی به محیط اطراف و کل مجموعه­ها، سیستم خبره و …  از جمله مواردی هستند که ما را در دستیابی به اين اهداف یاری می­رسانند.

این پروژه ابتدا به معرفی هوش مصنوعی و زیر مجموعه­های آن از جمله سیستم خبره، اجزا و کاربردهای آن می­پردازد. سپس کاربردهای سیستم خبره را در صنعت بیان می­کند. سپس به طراحی سیستم خبره به عنوان یک پروژه طراحی و ساخت می­نگرد و با دیدی تحلیل­گر به تقسیم مراحل مختلف  اجرا و اجزای پروژه ساخت سیستم خبره می­پردازد و مدلی ارایه می­دهد.

در مرحله بعدی سیستم تعمیرات نگهداری ماشین فرز عمودی را تشریح می­کند، و با نگرشی سیستماتیک به طبقه بندی روش تعمیرات و رفع عیوب دستگاه می ­پردازد، سپس در بخش بعدی شرح کامل مراحل کار، قوانین و فلوچارت سیستم ارایه می­شود، که در خاتمه  به  سیستم خبره عیب یابی و تعمیرات نگهداری در قالب صفحات وب، و در نرم افزار VPX منتهی می­گردد. 

مقدمه‏ای بر سیستم خبره

در اين فصل ابتدا به طور مختصر هوش مصنوعي و تاريخچه آن بيان مي‏شود و در ادامه به معرفي سيستم خبره به عنوان شاخه‏اي از سيستم خبره و نحوه طراحي و انواع مختلف آن مي‏پردازيم.

1 -1  نگرشي بر هوش مصنوعي

 نوع بشر نام علمي مرد خردمند[1] را به خودش نسبت داده است. زيرا قابليت‌هاي ذهني و حسي ما براي زندگي روزمره، بسيار مفيد هستند. حوزه هوش مصنوعي[2] سعي دارد تا موجوديت‌هاي هوشمند را درک کند و قادر به ساخت آنها گردد. هوش مصنوعی[3]  محصولات مهم و مؤثر زيادي حتي در مراحل اوليه توسعه‌اش، توليد کرده‌است. اگرچه هيچ ‌کس نمي‌تواند آينده را به ‌طور مشخص پيش‌بيني کند، اما آشکار است که کامپيوترهايي با سطح هوشمندي در رديف انسان (و حتي بهتر از آن) تأثير بسزايي بر روي زندگي روزمره ما و همچنين بر روي تمدن آينده خواهد گذاشت.

هوش مصنوعي يا به اختصار AI روشي است جهت هوشمند ساختن کامپيوتر. اين منظور زماني برآورده مي‌شود که قادر باشيم چگونگي تفکر انسان در زمان تصميم‌گيري يا حل مساله را بررسي کرده و آن را پس از تقسيم‌بندي به مراحل پايه‌اي در قالب يک برنامه کامپيوتري ارايه کنيم. هوش مصنوعي وسيله‌اي است ساده و سازمان‌يافته براي طراحي برنامه‌هاي تصميم‌گيري پيچيده.

يک برنامه کامپيوتري استاندارد مي‌تواند تنها پاسخگوي مسائل خاصي باشد که براي آنها برنامه‌ريزي شده‌است. اگر يک برنامه استاندارد نياز به تصحيح يا بازنگري جهت افزايش اطلاعات جديد داشته باشد، تمامي برنامه بايد جستجو شود تا محل مناسب جهت افزودن اطلاعات يا انجام تغييرات پيدا گردد. اين نه تنها اتلاف وقت است بلکه ساير بخش‌هاي برنامه نيز ممکن است تحت تاثير قرار گرفته و اشتباهاتي در آنها رخ دهد. در مقابل هوش مصنوعي همان‌طور که از اسمش پيداست، در واقع کامپيوتر را قادر به تفکر مي‌سازد. با ساده کردن برنامه‌هايي که کنار هم گذاشته مي‌شوند، هوش مصنوعي پايه آموختن انسان را تقليد کرده و به جذب اطلاعات جديد جهت به‌کارگيري در مراحل بعدي مي‌پردازد. فکر انسان مي‌تواند اطلاعات جديد را بدون تغيير در روند کار مغز و بدون ايجاد اختلال در اطلاعات ذخيره شده قبلي جذب نمايد. يک برنامه هوش مصنوعي نيز مشابه اين کار مي‌کند.

1-2  تاريخچه‌اي از هوش مصنوعي و سيستم‌هاي خبره

اولين کاري که به ‌طور جدي در حيطه هوش مصنوعي شناخته مي‌شود توسط وارن‌مک‌کلود[4] و والتر‌پيتز[5] (1943) انجام شد. آنها از سه منبع استفاده کردند: دانش فيزيولوژي پايه و عملکرد نورون در مغز، تحليل رسمي منطق گزاره‌ها متعلق به راسل[6] و وايت‌هد[7] و تئوري محاسبات تورينگ[8]. آنها مدلي از سلول‌هاي عصبي مصنوعي را ارايه کردند که هر سلول داراي دو ويژگي روشن و خاموش بود؛ با يک کليد که روشن بودن آن در پاسخ به تحريک تعداد کافي نورون همسايه اتفاق مي‌افتاد. وضعيت يک سلول عصبي «حقيقتاً مشابه يک گزاره که محرک کافي برايش منظور شده» بود. مک‌کلود و پيتز همچنين پيشنهاد کردند که شبکه‌هاي به درستي تعريف شده، قادر به يادگيري هستند.

دونالد‌هب[9] در سال 1949 قانون ساده بهنگام‌سازي براي تغيير تقويت اتصالات بين نورون‌ها را تعريف کرد که از طريق آن يادگيري ميسر گردد.

در همين سال‌ها نويل[10] و سيمون[11] برنامه‌اي استدلالي به‌نام «LT»[12] طراحي کردند که در مورد آن اين‌گونه ادعا کردند، « ما برنامه‌اي کامپيوتري خلق کرده‌ايم که قابليت تفکر غير عددي دارد و از اين‌رو مشکل ذهن-‌ ‌‌‌تن[13] را حل‌ کرده‌ايم.» موفقيت‌هاي زود هنگام نويل و سيمون با «GPS»[14] ادامه يافت. بر‌خلاف ال.تي، اين برنامه از نو طراحي شد تا پروتکل‌هاي حل مساله به روش انسان را تقليد کند. با وجودي که گروه محدودي از مسائل مي‌توانست مورد عمل قرار گيرد، نرم افزار روشي را در پي‌گرفت که مشابه انسان، براي حل مسائل به زير اهداف توجه شود. بنابراين، «GPS» شايد اولين برنامه براي تجسم يافتن « تفکر انساني»[15] بود.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :181

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----