دانلود پایان نامه رشته مکانیک با موضوع طراحی تیرها و پل های جرثقیل های سقفی

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : مکانیک – طراحی جامدات

با عنوان :  طراحی تیرها و پل های جرثقیل های سقفی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی مکانیک – طراحی جامدات

عنوان پروژه :

طراحی تیرها و پل های جرثقیل های سقفی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده

در این پایان نامه سعی شده تا شیوه ای جدید را در طراحی معرفی نماید که آن طراحی به صورت مادولار یا پی در پی می باشد این شیوه در تمامی نرم افزار های طراحی کاربرد دارد.

این راهکار به غیر از طراحی پی در پی امکان پیاده سازی طرحا را با دادن مقدار هایی به نرم افزار را داراست. بدون اینکه ما فرآیند طراحی را دو باره از صفر شروع کنیم تمامی طرح های قبلی به طور کامل بادادن داده های جدید تغییر می کند. بدین گونه که یکی از طرحا را کشیده و ذخیره می نماییم بعد با مقید نمودن تمامی ابعاد و همچنین با فرموله کردن ابعاد می توان با دادن داده دهی دیگری تمامی طرح را تغییر داد.

در ادامه با معرفی و نقش جرثقیل های دروازه ای و همچنین محاسبات پل ها و تیر های آنها و همچنین طراحی پل ها و ریل های جرثقیل های سقفی دروازه ای به صورت مادولار با نرم افزار  و مقدار دهی در  با جزئیات این شیوه ی جدید بیشتر آشنا می شوید.

مقدمه

ساخت جرثقیل در صنایع، یکی از مهمترین موضوعات برای افزایش محصول، کاهش هزینه تولید و بالا بردن راندمان و بهره وری، بهبود و توسعه روش های جابجایی و انتقال مواد در کارگاه ها و کارخانه ها می باشد.

در میان سیستمهای جابجایی و انتقال مواد، جرثقیل ها نقشی اساسی و استراتژیک را بازی می کنند. انتخاب یک جرثقیل متناسب با شرایط کاری، علاوه بر اینکه باعث تسریع امور، افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها می شود می تواند ایمنی در کارگاه را نیز تامین کند. از سوی دیگر، خرید جرثقیلی که کارایی آن بیش از نیاز کارگاه صنعتی باشد موجب اتلاف سرمایه خواهد بود. همین امر به روشنی بیان می دارد مشاوره، طراحی و ساخت جرثقیل متناسب با کار از چه اهمیتی برخوردار است. هنگام طراحی جرثقیل، نکات زیر باید مدنظر قرار گیرند: 1- نوع جرثقیل و طرز عملکرد آن (جرثقیل سقفی، دروازه ای، بازویی و …) 2- تعداد و دفعات بارگیری 3- حداکثر وزن جابجا شده 4- شرایط کاری و پیش بینی مدت زمان عمر جرثقیل 5- حالت های اعمال بار، ابعاد کالای قابل جابجایی 6-شرایط محیطی و شرایط ویژه (دهانه جرثقیل، ارتفاع بالابری، طول مسیر و …)

در این پایان نامه به انواع جرثقیل های سقفی دروازه ای می پردازیم این جرثقیل ها در داخل سالن و زیر سقف کارگاه های صنعتی نصب شده است و در طول وعرض و ارتفاع سالن، جابجایی بار را انجام می دهد. این جرثقیل ها در انواع تک پل (با دهانه و ظرفیت محدود) و دوپل (با دهانه کمتر از 50 متر و ظرفیت نامحدود) ساخته می شود. حرکت این جرثقیل ها در طول کارگاه توسط جعبه چرخ هابر روی تیرهای دو طرف سالن انجام می پذیرد. نوع سقفی آویز این جرثقیل هامعمولا به صورت تک پل ساخته شده و حرکت طولی جرثقیل توسط جعبه چرخ های آویزبه تیرهای زیر سقف دو طرف کارگاه انجام می پذیرد.

امروزه در جهان و در بین شرکت های مختلف شاخص های گوناگون جهت اندازه گیری در زمینه های مختلف به کار گرفته می شود و هر یک از این شاخص ها برای خود جایگاه و کاربرد معینی را دنبال می نماید.
شاخص های صنعتی یکی از مهمترین معیارهای توسعه یافتگی در مبادلات اقتصادی می باشد و کشورهای قدرتمند جهانی از آن بعنوان ابزاری توانمند و پیشرفته در مقابل سایر کشورها استفاده می نمایند. اکثر کشورهای جهان در زمینه این تجهیزات بیشتر مصرف کننده بوده و هستند و کشورهای صنعتی توانسته اند حجم خوبی از صادرات خود را به این صنعت اختصاص دهند و اشتغال زایی مناسبی را ایجاد نمایند. در ایران نیز با قدمت صنعتی کمتر از نیم قرن، متاسفانه روال به همین شکل بوده، کافی است سری به بخش اطلاعات و آمار گمرک ایران زده شود تا ارقام واردات جرثقیل ها را مشاهده نمود و میزان ارزی آن را که به طور سالانه از کشور خارج می شود بدست آورد.  نخست اندیشه طراحی و ساخت برخی از تجهیزات جابجایی مواد به ویژه پر مصرف ترین آن جرثقیل های سقفی برقی در اوایل دهه 1360 شکل و قوام یافت و سپس به دنبال این فکر و ضرورتهای رو به رشد صنعت و جامعه به این نوع کالا، کار جدی در این خصوص از سوی مجموعه های صنعتی صورت پذیرفت و پس از روشن شدن اهداف، برنامه ریزی همه جانبه به منظور دستیابی به آن در دستور کار قرار گرفت. سر انجام در سال 1363 شرکت تلفر در شهرک صنعتی اشترجان واقع در اصفهان و با حدود 10000 متر مربع سالن های تولیدی تاسیس گردید تا در یک پروسه کاری مطالعات فنی و اقتصادی و بررسی های همه جانبه هسته اولیه مهندسی طراحی، محاسبه و ساخت مجموعه جرثقیل های زنجیری و سیم بکسلی و کلیه سازه های سقفی و دروازه ای و ستونی بازویی را دستور کار خود قرار دهد و جداول مربوط به طراحی و تولید در دامنه و ظرفیت های مورد نظر که عمدتا” محصولات پر مصرف جرثقیل ها در بازار بود استخراج نمود و نهایتا” منجر به اخذ موافقت نامه اصولی و پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن گردید.

از انواع جرثقیل های سقفی دروازه ای در این پروژه ما به دو نوع از پرکاربرد ترین آنها می پردازیم یعنی تک پل و دو پل و در طراحی و محاسبات آنها به قسمت های پل و ریل ها می پردازیم.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :34

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----