دانلود پایان نامه رشته مهندسی برق : بررسی سبکهای فرزند پروری والدین و پرورش خلاقیت

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی برق

با عنوان : بررسی سبکهای فرزند پروری والدین و پرورش خلاقیت

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه جامع علمی کاربردی

مرکز علمی کاربردی بهزیستی لرستان

عنوان:

بررسی سبکهای فرزند پروری والدین و پرورش خلاقیت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

عنوان    صفحه

فصل اول کلیات.. ۱

مقـــدمه. ۲

سوالات پژوهش… ۴

فرضیات تحقیق. ۵

فصل دوم. ۶

ادبیات و پیشینه پژوهش… ۶

منابع. ۱۲

مقـــدمه

     استقلال و تداوم یک جامعه به آموزش و پرورش آن بستگی دارد و تعلیم و تربیت هر جامعه ای می تواند نه تنها از انحطاط و رکود جامعه جلوگیری کند بلکه توسعه دهنده آن در جهت ترقی و پیشرفت نیز باشد.

     پیشرفت در هر جامعه ای در گرو تعلیم و تربیت رسمی و انتقال صحیح مواریث فرهنگی به نوباوگانی است که امروزه در مدارس گوناگون بر اساس اهداف خاص و خط مشی های تعیین شده به وسیله برنامه ریزان، به جذب و کسب این داده های علمی مشغولند. بدیهی است که این نسل جدید در راه اجتماعی شدن از طریق آموزش و پرورش با مشکلات و معضلاتی که باعث عدم موفقیت آنان در راه رسـیدن به اهـــداف می شوند، مواجه هستند. نظام آموزش و پرورش ما نیز در این زمینه با دشواریهایی روبروست. ازمهمترین این دشواریها، “افت تحصیلی” است. شناخت و بررسی افت تحصیلی وتحقیق در زمینه علل وعوامل بوجود آورند. آنها میتواند اطلاعات دقیق و جامعی از نارسایی ها و معایب نظام موجود آموزش و پرورش را به ما ارائه دهد. به دنبال زمینه های لازم جهت انجام تحقیق تحت عنوان پایان نامه دوره کار شناسی ارشد برنامه ریزی درسی وجود افت تحصیلی در آموزش و پرورش ناحیه ۲ شـــیراز بنظر می رسد که با بررسی علل افت تحصیلی در دوره آموزش متوسطه ( دبیرستان های پسرانه ) مقطع اول دبیرستان ناحیه ۲ آموزش و پرورش می توان قدمی در راه شناخت نارســـایی های نظام موجود برداشـــت و بدین وسیله در طراحی نظام مطلوبی که مســئولین و دست اندرکاران تعلیم و تربیت کشور برای ارائه آن در تلاش وکوشش می باشند شریک و سهیم شد. مسلما شناخت دقیق عوامل و دستیابی به راه حل های متناسب با اوضاع اجتماعی– فرهنگی و اقتصادی منطقه میتواند اثرات مطلوبی نیز درکاهش هزینه های آموزشی که دولت متحمل می گردد داشته باشد. در این راستا، ابتدا مسئله افت تحصیلی به صورت کمی و کیفی مورد تعریف و مطالعه قرار می گیرد و سپس مراحل انجام این تحقیق و نتایج بدست آمده ارائه می گردد.

     از جمله مسائل مهمی که معمولا جوامع درحال رشد در آموزش و پرورش با آن مواجه هستند، مسئله افت تحصیلی می باشد. به نظر می رسد که این ضایعه در اثر نارسایی آموزش و پرورش در انجام برخی از رسالت هایش ایجاد می شود. وقتی از افت به عنوان آفت و اتلاف در آموزش و پرورش صحبت می شود در حقیقت هر گونه عاملی است که بازده کار مدرسه خانواده و اجتماع را از لحاظ رسیدن به اهداف آموزش و پرورش کاهش میدهد. (توما[۱]،۱۳۷۸، ص ۱۲) به بیان دیگر افت تحصیلی یک فرایند چند بعدی است که شامل تعامل بین فرد و موسسه آموزشی است. (تینتو، ۱۹۷۵، ص ۱۰۳)  

     متخصصان و برنامه ریزان تعلیم و تربیت دو عامل؛ ترک تحصیل و تکرار پایه تحصیلی را به عنوان معیارهای اساسی افت تحصیلی انتخاب کرده اند. (مشایخ، ۱۳۸۶، ص ۹۸)

     عارضه افت تحصیلی علاوه بر اتلاف هزینه های اقتصادی، بهای وقت تلف شده دانش آموزان و زیان وارده به اقتصاد کشور به علت تاخیر در ورود نیروی کار به بازار کارست، و همچنین علاوه بر اتلاف منابع مالی و مادی و انسانی، اثرات روحی و روانی سوئی نیز برای دانش آموزان و والدین آنها دربر خواهد داشت. هر ساله تعداد قابل توجهی از دانش آموزان در دوره های مختلف تحصیلی دچار افت می شوند، که این امر در هر سال تعداد زیادی از امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و بودجه آموزش و پرورش را تلف نموده و نتیجه ای به بار نمی آورد. ” افت تحصیلی موجب ناامیدی، افسردگی، وازدگی، فساد اخلاقی و گاه تحقیر و اهانت به دانش آموزان می گردد و این امر موجب برهم خوردن تعادل در محیط خانواده می شود. (محمودی راد، ۱۳۸۳، ص ۴۹)

   البته لازم به یادآوری است که محقق به دنبال شناخت این عوامل نمی باشد و هدف تعیین تاثیر هر یک از عوامل بر افت تحصیلی   می باشد، در نتیجه ضروری به نظر می رسد به منظور پی بردن به اهمیت عوامل افت تحصیلی و تاثیر آنها، در اینجا این موارد ذکر شود.

     علل و عوامل افت تحصیلی را می توان به دو دسته تقسیم نمود:

الف) علل و عواملی که خارج از نظام آموزشی هستند از قبیل: ۱- خصوصیات فردی ۲- عوامل خانوادگی دانش آموزان مانند همه انسانها از لحاظ هوش و استعداد، علاقه به تحصیل و میزان مطالعه و درک یکسان نیستند. بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که خصوصیات جسمی، علاقه به تحصیل و میزان مطالعه و درک مطلب در وضعیت درسی و عملکرد دانش آموزان مؤثر بوده است. (کان، ۱۳۷۶، ص۳۸) در زمینه ی خصوصیات فردی؛ علاقه و انگیزه دانش آموز نسبت به تحصیل و چــگونگی گذراندن اوقات فراغت دانش آموز در رابطه با عوامل خانوادگی؛ روابط خانوادگی، وضعیت اقتصادی، سطح سواد والدین، اعتیاد در خانواده، می تواند از عوامل مربوط به افت تحصیلی باشند.

     ب) علل و عوامل داخلی نظام آموزشی: این عوامل عمدتا مربوط به خود نظام آموزشی هستند که می توان آن ها را در سه مقوله بررسی کرد: ۱- علل مرتبط به معلم. ۲- علل مرتبط با خصوصیات و شرایط آموزشی. ۳- علل مرتبط با نحوه عملکرد نظام آموزشی و برنامه تحصیلی.

     در زمینه با علل مربوط به معلم، ارزشیابی و روش تدریس معلم می توانند از عوامل مربوط به افت تحصیلی باشند. همچنین خصوصیات و شرایط آموزشی، عوامل سازمانی مانند تعداد زیاد دانش آموزان یا نامناسب بودن فضای فیزیکی می توانند از عوامل مربوط به افت تحصیلی باشند. (سازمان آموزش و پرورش، ۱۳۸۷، ص ۷۸)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :۱۷

قیمت : ۴۸۰۰ تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----

آدرس : تهران – خیابان انقلاب – بین چهار راه ولیعصر و دانشگاه تهران – خیابان ابوریحان – پلاک ۹۳ – تیم برنامه نویسی فناوران ایده پرداز

مطالب مشابه

دانلود متن کامل پروژه رشته روانشناسی با موضوع دَرخودماندِگی یا اوتیسم
دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع کودک آزاری
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی : بررسي ارتباط بين سطح سواد والدين و افت تحصيلي
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی : بررسی رابطه بین ویژگیهای شخصیتی و تعهد سازمانی با عملکرد شغلی کار...
دانلود متن کامل پروژه رشته روانشناسی با موضوع رابطه ي فقر و خشونت
دانلود پایان نامه رشته روانشناسی با موضوع تست ناميدن اسامي و افعال