دانلود پایان نامه رشته معماری با موضوع تبلور باغ ایرانی در زندگی شهری

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : معماری

با عنوان : تبلور باغ ایرانی در زندگی شهری

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه ازاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی
پایان نامه کارشناسی

مهندسی معماری

عنوان:

تبلور باغ ایرانی در زندگی شهری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده 1

هدف تحقیق: 2

اهمیت موضوع: 2

سابقه پژوهش های انجام شده در زمینه موضوع پروژه و جنبه نوآوری پروژه: 2

روش تحقیق و چگونگی انجام آن: 3

محل سایت و اهمیت انتخاب آن: 3

 چکیده

زندگی ایرانی همواره با طبیعت ارتباطی عمیق داشته است، تا آنجا که تصورات پادشاهان از بهشت که بر اساس تشابیه کتب آسمانی[1] در ذهن آنان شکل گرفته بود به صورت فضایی محصور برای محل زندگی آنان در قالب باغ ایرانی تجلی یافت.

کیفیاتی همچون هوای خوش و خنک (در حاشیه کویر) ، حضور آب، صدای آب، تلألو آسمان در آب و … در کنار مسائلی چون محرمیت، شفافیت، وحدت در کثرت و … موجود در معماری ایرانی به تجربه آمد و با گذشت زمان کیفیاتی که در باغ وجود داشت به خانه ی ایرانی وارد شد. در خانه ی ایرانی، حوض به نشانه ی حضور آب و حیاط به منظور حضور طبیعت شکل گرفته است و تلفیق طبیعت با زندگی ایرانی به باغ های پادشاهان محدود نمی گردد.

تهران روزگاری امتداد سبز دامنه ی البرز و محل تمرکز باغ ها و مسیل رود ها و قنات ها بوده است. متأسفانه امروز تنها پاره-پاره هایی از این باغات باقی مانده و رودخانه ها به محل تخلیه فاضلاب و قنات ها به جوی هایی کثیف و پر از لجن مبدل شده اند. در گذشته تهران از هفت دره ی وسیع و اصلی تشکیل می شد که در محوریت هر کدام از آن ها رودی جریان داشت و از هر یک از این رودخانه ها، شاخه های کوچکتری انشعاب می یافت که از لابه لای پستی بلندی های طبیعی تهران عبور می کرد. با گذشت زمان در حاشیه این رودخانه ها، مراکز و مجتمع های زیستی شکل گرفت. بعدها ایرانیان قنات هایی ساختند، که به مرور زمان بافتی متراکم در امتداد حرکت آن ها به وجود آمد چرا که آبرسانی به وسیله قنات ها انجام می گرفت.

هم اکنون در تهران این بافت ها به بافت هایی به غایت متراکم مبدل شده اند با خط القعری که خیابانی باریک است و اثری از فضاهای سبز شهری حتی در حیاط خانه ها، دیده نمی شود. تلاشی باید آغاز گردد تا چنین بافت هایی که زندگی در آن ها معنی خود را باخته است به بافت هایی تبدیل گردند که انسان هایی که در سطوح پایین جامعه بسر می برند بتوانند در فضایی که زندگی از کیفیت بالاتری برخوردار است زندگی کنند تا سطح زندگی در جامعه و سطح فرهنگ و… ارتقاء یابد. محله هایی همچون محله حسن آباد که چنین شرایطی دارند در تهران فراوان اند بنابراین ایده های این پروژه به صورت الگو ارائه می شوند. به بیانی دیگر محله حسن آباد به عنوان الگویی برای ارتقاء کیفیت زندگی و تغییر سیمای شهری تهران طراحی می گردد.

هدف تحقیق:

هدف از این تحقیق همانطور که از نام آن بر می آید ارتقاء کیفیت زندگی در بخش هایی از شهر تهران است که زندگی در آن ها رنگ باخته ، امنیت وجود ندارد، جوانان تفریحی نداشته و جذب اعتیاد می شوند، بچه ها فضایی برای توسعه خلاقیت و استعداد هایشان ندارند، میزان جرم‌خیزی بالاست و در یک کلام سطح کیفی زندگی بسیار پایین است. بشر ایرانی که روزگاری در باغ هایی که بازتابی از بهشت بوده اند به سر می برده است در چنین فضاهایی نمی گنجد چرا که چنین شرایطی با هیچ‌ یک از آموزه ‌های ایرانی و انسانی هماهنگی ندارد و فرسنگ ‌ها از استانداردهای جهانی فاصله دارد.

[1] .جنات تجری من تحتها النهار

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :14
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----