دانلود پایان نامه رشته معدن : گزارش اکتشافی مربوط به مخلوط کوهی اقبالیه

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی معدن – اکتشاف

با عنوان : گزارش اکتشافی مربوط به مخلوط کوهی اقبالیه

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی معدن – اکتشاف

عنوان:

گزارش اکتشافی مربوط به مخلوط کوهی اقبالیه

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

  • چکیده:

محدوده مطالعاتی در غرب شهرستان ورامین و جنوب غرب شهرستان پاکدشت واقع شده است. محدوده در جنوب شهر تهران قرار دارد و جزء استان تهران می‌باشد.

آب و هوای این منطقه خشک و نیمه بیابانی است. تغییرات میزان درجه حرارت روز، شب و فصول زیاد است. حداکثر درجه حرارت در تابستان‌ها به 42 درجه بالای صفر و حداکثر آن در زمستان به 4 درجه زیر صفر می‌رسد.

پهنه رسوبی – ساختاری البرز شامل بلندی های شمال صفحه ایران است که به شکل تاقدیسی مرکب در یک راستای عمومی خاوری ـ باختری، از آذربایجان تا خراسان امتداد دارد.

موقعیت محدوده مطالعاتی از نگاه تکتونیک صفحه‌ای در شکل 5-2 مشاهده می‌شود . محدوده مطالعاتی در نقشه زمین‌شناسی 1:250،000 تهران و نقشه زمین شناسی 1:100،000 ورامین واقع شده است. شکل 5-3 موقعیت محدوده را در نقشه زمین‌شناسی 1:250،000 و شکل 5-4 راهنمای نقشه زمین‌شناسی 1:250،000 را نشان می‌دهد..

منطقه از نگاه زمین‌ساختاری در پهنه ایران‌ مرکزی جای گرفته است. با توجه به رخساره‌های گوناگون موجود در گستره ورقه، رویداد چنین فاز کوهزایی محتمل است. جنبش‌های زمین‌ساختی در زمان ائوسن موجب خروج گدازه‌های آتشفشانی در انواع حد واسط تا بازیک در بخش‌های میانی و جنوبی منطقه شده است. همین جنبش‌ها در مراحل بعدی و تکامل یافته‌تر موجب قرار گرفتن واحدهای رسوبی و تخریبی و تشکیل واحدهای مارن، مارن قرمز و گچدار، گچ و شیل (هم‌ارز سازند قرمز زیرین) در این منطقه شده است.

به رسوباتی که اندازه آنها بین 0.06 تا 2 میلی متر می‌باشد، اصطلاحا شن و ماسه می‌گویند. مصارف عمده شن و ماسه در تهیه بتون‌های سیمانی و آسفالت است. شن و ماسه در رودخانه هایی که سنگ‌های غنی از کانی‌های رسی، میکا و گچ دارد، پیدا می‌شود. شن و ماسه در اندازه‌های معینی جهت تهیه بتن، سیمانکاری، جاده سازی و آسفالت کاری به کار می‌رود. شن و ماسه بستر رودخانه‌های بزرگ، تراس‌های رودخانه ای یا بستر قدیمی رودخانه‌ها که معمولاً دانه‌بندی آنها از ذرات ماسه ریز تا قطعه سنگ به قطر 20 سانتی‌متر می‌باشد، می‌توانند بعنوان ماده اولیه کارگاه‌های تهیه شن و ماسه مورد استفاده قرار گیرند. رودخانه‌ها در هنگام عبور از مناطق کوهستانی سنگهای بستر خود را تخریب کرده و با خود حمل می‌نمایند. مواد تخریب شده در حین حمل نیز خرد شده و طی مسیر گرد شدگی حاصل می‌نمایند. این مواد حمل شده در بعضی از قسمت‌های مسیر رودخانه جائی که سرعت و فشار جریان آب کم می‌شود، باقی گذاشته می‌شوند و تشکیل ذخایر شن و ماسه را می‌دهند.

ذخایر مصرف شونده بعنوان اجزاء سیمان باید تمیز یعنی عاری از گل، میکا و مواد ارگانیکی باشند. رس اگر بصورت دانه‌های پراکنده باشد ممکن است مضر ولی اگر بصورت کلوخه‌های پراکنده یا لایه ای باشد که بشود آنها را حذف کرد و یا اگر به مقدار کم بوده و بتواند شسته شود، قابل تحمل خواهد بود.

مشخصات موثر شن و ماسه که هنگام استفاده از آن در نظر گرفته می‌شود، شامل مقاومت در مقابل برودت و گرما در شرایط خشک و مرطوب مقاومت شیمیایی آن، شکل، اندازه دانه‌ها، وزن مخصوص، میزان تخلخل و جذب آب، مواد مضر و مواد رنگی و‌… می‌باشد. این مشخصات با انجام آزمایش روی نمونه‌های اخذ شده از معدن به دست می‌آید
 مقدمه

بخش معدن و تولیدات معدنی زیربنای تولید ملی می‌باشد و همیشه از تولیدات و صنایع معدنی به عنوان زیربناهای توسعه یاد می‌شود که خود باعث توسعه سایر بخش‌های صنعتی خواهد شد. صنعت معدنکاری در توسعه بخش‌های اقتصادی و اجتماعی کشورمان به دلیل اشتغال‌زایی و درآمدزایی از اهمیت روزافزونی برخوردار است.

به دلیل کاربری مخلوط کوهی در مواد اولیه آسفالت و بتن،مخلوط های کوهی از اهمیت زیادی برخوردار است.

شن و ماسه ی بدست آمده از مخلوط های کوهی برای قابل استفاده بودن در تولید آسفالت باید دارای ویژگی های خاصی باشد.این ویژگی ها عبارتند از مقاومت در مقابل برودت و گرما در شرایط خشک و مرطوب، مقاومت شیمیایی آن، شکل، اندازه دانه‌ها، وزن مخصوص، میزان تخلخل و جذب آب، مواد مضر و مواد رنگی و‌ غیره. این مشخصات با انجام آزمایش روی نمونه‌های اخذ شده از معدن به دست می‌آید.

ذخایر مصرف شونده بعنوان اجزاء سیمان باید تمیز یعنی عاری از گل، میکا و مواد ارگانیکی باشند.

این گزارش به معرفی کامل مخلوط کوهی اقبالیه در جنوب استان تهران میپردازد و آنرا از جهات گوناگون زمین شناسی،موقعیت جغرافیایی در نقشه های زمین شناسی و توپوگرافی وهزینه های مربوطه جهت عملیات اکتشافی مورد بررسی قرار میدهد.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :36
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  [email protected]

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----

مطالب مشابه

پایان نامه رشته معدن : بررسی آسیب های زیست محیطی معدن بوکسیت جاجرم و کارخانه فرآوری آلومینای جاجرم
دانلود پروژه رشته معدن : بررسی روشهای استخراج و فرآوری سنگ ساختمانی تراروتن حاجی آباد
پایان نامه رشته معدن : تحلیل و بررسی کاربرد استخراج زیرزمینی در معادن سنگ های نما
دانلود پایان نامه رشته معدن گرایش اکتشاف با موضوع افیولیت ها
دانلود پایان نامه رشته معدن گرایش اکتشاف با موضوع بررسی کانی کائولینیت در معدن زنوز
پایان نامه رشته معدن : گزارش مطالعات ژئوفیزیک به روش مگنتومتری در محدوده اکتشافی سنگ آهن