دانلود پایان نامه رشته معدن : ترکیب شیمیایی سنگهای معدنی در صنعت سیمان با تاکید برآهک

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی معدن – اکتشاف

با عنوان : ترکیب شیمیایی سنگهای معدنی در صنعت سیمان با تاکید برآهک

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران شرق

مهندسی معدن ( گرایش اکتشاف)

پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی

عنوان پایان نامه:

ترکیب شیمیایی سنگهای معدنی در صنعت سیمان با تاکید برآهک

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

مقدمه :

     صنایع معدنکاری و کشاورزی صنایع پایه کشورهاست. به کمک صنایع کشاورزی میتوان مواد اولیه خوراکی ، پوشاکی و تا حدودی بعضی مصالح ساختمانی را تامین کرد ، ولی به کمک صنعت معدنکاری مواد اولیه مورد نیاز صنایع مختلف تامین میشود.

     مواد اساسی ساختمان سازی نظیر سنگهای طبیعی ، ماسه ،‌ رس و مواد اولیه سیمان ، به کمک کارهای معدنی تامین میشود.

برای در صنعت معدنکاری پس از انجام کارهای اکتشافی و پس از آن انجام عملیات استخراجی      مواد خام بدست آمده بهره برداری باید مورد فراوری قرار گیرند که این امر خود بخش مهمی از سلسله امور معدنکاری است و انجام آن ملزم به دانستن علم فراوری مواد میباشد.

     در این پروژه سعی شده است تا ضمن مطالعه مواد اولیه سیمان ، انواع آن شرح داده شود و روشهای تهیه آن با توجه به نوع آهک استخراجی مشخص شود.

برخودلازم میدانم که ازاساتید محترم دانشکده فنی دانشگاه آزاداسلامی واحد تهران جنوب که اینجانب را در تهیه این این پروژه مورد راهنمایی قراردادند صمیمانه سپاس گذاری نمایم.                                                                              

1- کلیات

1-1- سیمان ها : مواد چسبنده اى هستند که قابلیت چسبانیدن ذرات به یکدیگر و بوجود آوردن جسم یک پارچه از ذرات متشکله را دارند. این تعریف از سیمان داراى آن چنان جامعیتى است که مى تواند شامل انواع چسبها از جمله چسبهاى مایع که در چسبانیدن قطعات سنگ یا سنگ و فلزات به یکدیگر به کار میروند باشد. نمونه اى از این چسبها در صنعت سیمان در کار گذاشتن آجر نسوز درکوره سیمان مورد مصرف دارد و خاصیت اصلى آن این است که آجر نسوز (که یک جسم سرامیکى است) را به بدنه کوره( آهن ) مى چسباند، همچنین انواع سیمانهاى دیگرکه دردندانپزشکى مورد مصرف دارند، از جمله چسب ها مى باشد. آنچه که از کلمه سیمان در این متن مورد نظر است، آن نوع از سیمان ها است که داراى ریشه آهکى مى باشند. به عبارت دیگر سیمان هایى که ماده اصلى تشکیل دهنده آنها آهک و ماده اولیه اصلى آنها سنگ آهک است. بر این اساس سیمان ترکیبى است از مصالح آهکی ، رس ، سیلیس و سایر اکسیدها نظیر اکسید آلومینیم ، اکسید سیلیسیم، اکسید آهن، اکسید منیزیم، اکسید پتاسیم و اکسیدهاى قلیایى که در دمای ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی‌گراد ساخته می‌شود. به جسم حاصل ، پس از حرارت دادن کلینکر ‌گویند و از آسیاب کردن آن به همراه مقدار مناسبی سنگ گچ سیمان بدست میآید. اندازه دانه کلینکر۲۰-۵ میلی متر و رنگ آن سبز تیره می باشدکه پس از اسیاب شدن میل ترکیب با آب داشته و در مجاورت هوا و در زیر آب بمرور سخت مى گردد ودارای مقاومت میشود.

1-2- ریشه لغوی :                        

گرفته شده است. سی‌منت ( cement )نام به    کلمه سیمان ازیک لغت لاتین  

این کلمه به معنای چسباننده است و به هر نوع ماده ای اطلاق میشود که دارای خاصیت چسبانندگی مواد به یکدیگر است و باعث تشکیل جسمی یکپارچه از مواد اولیه میشود.

1-3- تاریخچه : اگرچه از زمان های گذشته اقوام و ملل مختلف به نحوی با استفاده از سیمان در ساخت بنا ها سود میجستند،‌ ولی اولین بار در سال 1824 سیمان پرتلند به نام ژوزف آسیدین که یک معمار انگلیسی بود،‌ ثبت شد. به لحاظ شباهت ظاهری وکیفیت بتن های تولید شده از سیمانهای اولیه به سنگ ناحیه پرتلند در دوردست انگلیس،‌ سیمان به نام سیمان پرتلند معروف شد و تا به امروز برای سیمان هایی که از مخلوط نمودن وحرارت دادن محلول آهکی و رسی و مواد حاوی سیلیس ،‌آلومینا واکسید آهن و تولید کلینکر و نهایتا آسیاب نمودن کلینکر بدست می اید ،‌استفاده میشود.

تولید صنعتی سیمان : برای اولین بار در تاریخ تولید صنعتی سیمان، درکشورآلمان در سال 1877 اولین مؤسسه استاندارد سیمان توسط تولید کنندگان سیمان بوجود آمد و پس از آن موسسه استاندارد در انگلستان و آمریکا ایجاد و استانداردهای سیمان تدوین گردید.                                           .                                                                  1-5- تاریخچه سیمان در ایران : تا قبل از سال 1314 ایران وارد کننده سیمان بود اما به دلیل آنکه سیمان کالایی ارزان،سنگین و آسیب پذیر بوده و هزینه حمل و نقل آن نیز در مقایسه با قیمت سیمان بسیار بالا می باشد فکر تاسیس کارخانه تولید سیمان در ایران همزمان با شروع طرحهای عمرانی پای گرفت. بطوریکه نهایتاٌ پس از انجام مطالعات بر روی مواد اولیه که از سال 1307 آغاز شده بود در سال 1310 قرا ردادی بین دولت ایران و شرکت ایران و سوئد جهت خرید یک کارخانه سیمان با ظرفیت 100 تن در روز از دانمارک بسته شد. کارخانه مذکور در 8 کیلومتری جنوب تهران و در امتداد کوه های بی‌بی شهر بانو احداث گردید. و در سال 1312 رسماٌ افتتاح شد. این کارخانه به نام کارخانه سیمان ری نامیده شد از سال 1312 تا سال 1315 ظرفیت تولیدی سیمان کشور 100 تن در روز بود و سپس به دلیل رشد تقاضا و نیاز به مصرف سیمان با خرید خط دوم تولید سیمان با ظرفیت 200 تن در روز از شرکت آلمان و راه اندازی آن در سال 1316 به  300تن در روز افزایش یافت.               

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :99
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  [email protected]

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----

مطالب مشابه

دانلود پایان نامه رشته مهندسی معدن با موضوع اصلاح روشهای استخراج و آتشباری در معدن سیمان تهران
پایان نامه رشته معدن : بررسی آسیب های زیست محیطی معدن بوکسیت جاجرم و کارخانه فرآوری آلومینای جاجرم
دانلود پایان نامه رشته معدن : بررسی چگونگی انجام ممیزی انرژی در کارخانه گچ جبل
پایان نامه رشته معدن با موضوع فرایند گزینش ماشین حفاری مناسب جهت تونل سازی
دانلود متن کامل پایان نامه رشته معدن با موضوع معدن سرب و روی انگوران
دانلود پایان نامه رشته معدن گرایش اکتشاف با موضوع بررسی کانی کائولینیت در معدن زنوز