دانلود پایان نامه رشته شیمی با موضوع خصوصیات الیاف نانو کربن

متن کامل پایان نامه

با عنوان : خصوصیات الیاف نانو کربن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی و مهندسی

پایان نامه کارشناسی

مهندسی شیمی – نساجی وعلوم الیاف

عنوان

خصوصیات الیاف نانو کربن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

چکیده:

ساخت الیافهای پیشرفته برای ادامه دادنهای ساخت محافظ از بیشترین توجه برخوردار بودند. این فصل روی شکل شناسی مکانیکی پلیمر کربن از طریق ذوب ریسی و همچنین از طریق نانو لوله متمرکز میشود.

خصوصا این فصل بر روی:

بهینهسازی پردازش مذاب برای بهتر شدن نانو لوله متمرکز خواهد شد.

اثر درجه کشش روی مرفولوزی و خواص مکانیکی

اثر نانو لوله در مرفولوزی و خواص مکانیکی روی نوع و شکل

مقدمه

کربن نانو لوله مانند برگه نازک و بشکل ماسوره های بی درز گردانده شده است و قطر آن حدودا یک الی ده نانو متر میباشد با طولهای بالا.نانو لوله بخاطر ساختمان و خواصی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.دانشمندان درسال ۱۹۹۱ طی یکسری آزمایشهای مقدماتی دریافتند که نانو لوله های کربن دارای خواص مکانیکی خاص هستند مثلا ضریب هدایت برق آنها پایین است. و ضریب هدایت گرمائی آنها بالا است و در حدود ۱۷۵۰ الی ۵۸۰۰ میباشد.اگر چه کربن نانو لوله دارای نمایشهای استثنائی روی مقیاس نانو است اما ایجاد کردن یک ماده دیر پا که کربن نانو لوله است باعث میشود که خاصیتهای ریز آن مشخص نگردد.

نانو لوله کربن را بصورت جمع پلیمرهای عادی در آورده اند بطوری که پر کننده باشند . مشابه دیگر ترکیبهای خرد شده دریک ماده بین سلولی در لیف پلیمر پشم.محققان فنهای مختلف و متفاوت زیادی بکار برده اند برای متفرق کردن نانو لوله بصورت جمع ماتریس پلیمر بسطح صافی از نانو لوله که پلیمرهای نانو لوله را بپوشاند.

ساختار و خواص پلیمری الیاف نانولوله کربن با استفاده از ذوب شدن در حال چرخش:

ساخت الیافهای پیشرفته برای ادامه دادنهای ساخت محافظ از بیشترین توجه برخوردار بودند. این فصل روی شکل شناسی مکانیکی پلیمر کربن از طریق ذوب ریسی و همچنین از طریق نانو لوله متمرکز میشود.

خصوصا این فصل بر روی:

بهینه سازی پردازش مذاب برای بهتر شدن نانو لوله متمرکز خواهد شد.اثر درجه کشش روی مرفولوزی و خواص مکانیکی

اثر نانو لوله در مرفولوزی و خواص مکانیکی روی نوع و شکل

کربن نانو لوله مانند برگه نازک و بشکل ماسوره های بی درز گردانده شده است و قطر آن حدودا یک الی ده نانو متر میباشد با طولهای بالا.نانو لوله بخاطر ساختمان و خواصی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.دانشمندان درسال ۱۹۹۱ طی یکسری آزمایشهای مقدماتی دریافتند که نانو لوله های کربن دارای خواص مکانیکی خاص هستند ( ۱،۲) مثلا ضریب هدایت برق آنها پایین است. و ضریب هدایت گرمائی آنها بالا است و در حدود ۱۷۵۰ الی ۵۸۰۰ میباشد. اگر چه کربن نانو لوله دارای نمایشهای استثنائی روی مقیاس نانو است اما ایجاد کردن یک ماده دیر پا که کربن نانو لوله است باعث میشود که خاصیتهای ریز آن مشخص نگردد.نانو لوله کربن را بصورت جمع پلیمرهای عادی در آورده اند بطوری که پر کننده باشند . مشابه دیگر ترکیبهای خرد شده دریک ماده بین سلولی در لیف پلیمر پشم.(۲۱-۱۶)

محققان فنهای مختلف و متفاوت زیادی بکار برده اند برای متفرق کردن نانو لوله بصورت جمع ماتریس پلیمر بسطح صافی از نانو لوله که پلیمرهای نانو لوله را بپوشاند.(۱-۸)

تولید پلیمر الیاف نانولوله کربن:

نوع(۲۲) اکسون موبیل نوع ۳۱۵۵ پلی پروپیلن – با یک میزان جریان مذاب ۳۶ گرم بر ده دقیقه و تراکم ۹/۰ گرم بر سانتیمتر مکعب و توزیع وزن مولکولی ۸/۲ است چنانچه ماده بین سلولی در لیف پشم بکار برده شده باشد.

(۲۷) WMNT ها توسط نانو- لب تهیه شده اند. اینها نانو لوله های تولید شده پلاسما هستند (۲۳،۲۴)که از تغییر افزایش خلا شیمیای بوجود میاید.از اسیتیلن .آمونیاک با ذره های کاتالیزور آهنی و ترکیبات اولیه سیلیس استفاده کرده اند.

قطر چنانچه مشخص شده است حدود بیست الی پنجاه نانو متر است و طول آن مابین ۵ الی ۲۰ میکرو متر میباشد.گلوله های پلی پرو پیلن توسط کارخانه ای در آسیا تولید شده است که این گلوله ها ی پلی پروپیلن را پودر میکنند و بصورت آرد تا اندازه های خیلی ریز ۱۰ هرتز در میاورند و مابین هر دوره یک دقیقه فاصله قرار میدهند برای خشک شدن آنها.(۲۵،۱۴)

مخلوط سازی گرد پلی پروپیلن خشک یک ترکیب نانو با یک نسبت معین بدست میاید .(۳۸-۳۵،۲۶)

پریبلند یک اکسترودرپیچشی دوقلو است که پردازش شده برای ده دقیقه و صد دور و دویست درجه سانتیگراد.در این شرایط که قبلا در آزمایشگاه کنترل شده است پس از ده دقیقه ترکیب توسط یک استوانه با فشار خارج میشود و به این صورت نمونه های آرایش یافته ای ایجاد شده اند. اگر بطور مخصوصی از این دستگاهها استفاده کنند قابلیت چند لا کنی فیتیله را هم خواهند داشت. که تشکیل شده از دستگاه ماشین فاخ سه نورد پلی پروپیلن که یک موتور دور متغییر نیز دارد. نورد ها بصور مستقل تحت کنترل میباشند.(۲-۸)

توصیف حرارتی :

یک تحلیل گر حرارتی بنام پرکین المر عادت داشت که درصد وزن نانو لوله را در ترکیت تعیین بکند. تقریبا بیست میلی گرم از هر نوع لوله را در حدود ۲۵ تا ۹۵۰ درجه سانتیگراد گرم کرد بدلیل بالا بودن ثبات گرمائی بالای کربن – نانو لوله ماده ای بین سلولی در لیف پشم پلیپروپیلن(۴۰-۳۹-۲۶) چندین صد درجه در محیط نیتروزن تنزل خواهد داشت .(۳-۸)

تعداد صفحه :۴۹

قیمت : ۴۸۰۰ تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     ۰۹۳۰۹۷۱۴۵۴۱ فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----

آدرس : تهران – خیابان انقلاب – بین چهار راه ولیعصر و دانشگاه تهران – خیابان ابوریحان – پلاک ۹۳ – تیم برنامه نویسی فناوران ایده پرداز

مطالب مشابه

پایان نامه کارشناسی رشته شیمی : اندازه گیری ضریب نفوذ آمين آزيد در هوا و ارائه مدل مربوطه جهت انبارد...
پایان نامه کارشناسی رشته شیمی : بررسی عملکرد مبدل های حرارتی صفحه ای در صنعت
پایان نامه کارشناسی رشته شیمی : مطالعه تجربی جداسازی اتیلن گلیکول از پسابهای آبی بوسیله فرایند تقطیر...
پایان نامه کارشناسی رشته شیمی : تولید همزمان برق، حرارت و سرما CHP & CCHP
دانلود پایان نامه کارشناسی رشته شیمی با موضوع کاتالیست Y/Pt -Al2O3
دانلود پایان نامه مهندسی شیمی با موضوع مدلسازی و تشکیل هیدرات گازی
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *