دانلود متن کامل پایان نامه رشته کامپیوتر با موضوع بررسی پرتال های جاوا

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : مهندسی کامپیوتر – نرم افزار

با عنوان : بررسی پرتال های جاوا

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پروژه کارشناسی

مهندسی کامپیوتر – نرم افزار

موضوع :

بررسی پرتال های جاوا

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده

در این پروژه موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته است

–       نحوه نمایش مجتمع

–  سر صفحه ها[1] و ته صفحه[2] یکسان با نمونه های رنگی که شامل ایکون ها و لوگوها میباشد که به کاربرد حس یکسانی و هم شکلی می دهد.

–  یک پورتلت[3] نرم افزار خاصی است که در بخشی از پنجره یک جستجوگر اجرا می گردد .

–       یک پورتلت در عمل یک نرم افزار تحت وب[4] است.

–       یک صفحه پرتال شامل تعدادی پورتلت می باشد.

مقدمه

یک وب پرتال وب سایتی است که به عنوان نقطه دسترسی به مجموعه ای از اطلاعات در شبکه جهانی اینترنت عمل می کند . پرتال ها اطلاعات را از منابع متفاوت در روش یکسان شده ارائه می دهند. جدای از استاندارد موتور جستجو, پرتالها خدمات خاصی همچون اخبار، قیمت های سهام و سایر گونه های اطلاع رسانی را در بر می گیرد. پرتالها روشی را برای شرکت ها فراهم می کند تا کنترل دسترسی,نحوه نمایش و نحوه عملکرد را برای سیستم هایی که در عمل از هم جدا هستند را به صورت مشترک برای کاربران خود داشته باشند.

یک پرتال شخصی[5] وب سایتی است که در شبکه جهانی اینترنت که قابلیت های شخصی سازی و تغییر محتوا را برای بازدیدکنندگان و کاربران فراهم می کنند,این سایت برای استفاده از نرم افزار های توزیع شده طراحی میشود و انواع گوناگون از سخت افزارها را در بر می گیرد که خدمات خاص را از منابع گوناگون به وجود می آورد . علاوه بر این پرتالهای تجاری برای تسهیم هماهنگی در مکان های کاری طراحی می شوند نیاز برای پرتالها نیز توانایی کارکردن در سکوهای گوناگون را چون کامپیوترهای مشخص و PDA ها و تلفن های همراه را دارد.

یک وب پرتال یا پرتال شخصی میتواند با سیستم های اطلاع رسانی مختلف ترکیب شود.

چرا پرتال ها به وجود می آیند؟

در بسیاری از موارد داشتن نرم افزار ای متمرکز برای دسترسی به نرم افزار های دیگر به منظور به اشتراک گذاشتن منابع و اطلاعات بین این نرم افزار ها امری الزامی می باشد.در این صورت کاربران با دسترسی های متفاوت و برای استفاده از برنامه های مختلف ترجیح میدهند که یک روش دسترسی به همه این موارد از طریق اینترنت داشته باشند.آنها دوست دارند تا نرم افزار های مورد استفاده خود را به صورت شخصی شده درآورند.فرای این موارد مدیران سیستم دوست دارند تا ابزارهای مجتمع ای را برای اداره کلیه نرم افزار ها و کاربران آنها در اختیار داشته باشند.تمامی این موارد از طریق پرتالها به دست می آیند با توجه به اینکه تمام این نرم افزار ها اطلاعات را از طریق پرتالها به اشتراک می گذارند ارتباط بهتری انواع کاربران وجود خواهد داشت.

از دیگر مزایای پرتال ها می توان موارد زیر را نام برد :

–       یکپارجه سازی هوشمند و دسترسی به محتوی , پروسه ها و فرایندها

–       ارتباط و همکاری پیشرفته بین مشتریان ، شرکاء و کارمندان

–       دسترسی همزمان و یکپارچه به اطلاعات سیستم های مختلف

–       تغییر نحوه نمایش سایت وب توسط کاربر
خواص پرتالها به شرح زیر میباشد:

–       نحوه نمایش مجتمع

–  سر صفحه ها[6] و ته صفحه[7] یکسان با نمونه های رنگی که شامل ایکون ها و لوگوها میباشد که به کاربرد حس یکسانی و هم شکلی می دهد.

–  یک پورتلت[8] نرم افزار خاصی است که در بخشی از پنجره یک جستجوگر اجرا می گردد .

–       یک پورتلت در عمل یک نرم افزار تحت وب[9] است.

–       یک صفحه پرتال شامل تعدادی پورتلت می باشد.

توسعه پرتالهای شخصی[10]

در اواخر دهه 90 میلادی پرتالها رونق بسیار داشتند بعد از تکثیر موتور های جستجو وب در اواسط دهه 90 بسیاری از شرکتها سعی کردند تا پرتال های مناسبی را به وجود آورند و سهم بازار را به دست آورند. پرتال توجه خاصی را در این مورد به دست آورد.

بسیاری از پرتالها به صورت فهرست بندی های وب کار خود را انجام دادند از این جمله میتوان یاهو را مثال زد که موتور جستجو گر را در خود دارد و خدمات را به عنوان یک استراتژی مناسب توسعه و تقویت می کند خدماتی که نیاز به ثبت نام کاربر دارد و ایمیل آن مجانی می باشد. مشخص کردن ویژگیها و ایجاد اتاق های گفتگو نیز استفاده مستمر از پرتال را شامل می گردد.

 پرتالهای منطقه ای[11]

در راستای توستعه و تقویت پرتالهای شخصی بین المللی چون یاهو[12]، متغیرهای منطقه ای با همدیگر هماهنگ شده اند . برخی از این پرتالهای منطقه ای فراهم کننده اطلاعاتی شامل پیش بینی آب وهوا، نقشه های خیابانی و اطلاعات تجاری را برای کاربران خود فراهم کردند.

برخی از پرتالها فعالیتهای خاصی را انجام می دهند این پرتالها با یکدیگر ارتباط مناسبی را ایجاد می کنند.

پرتالهای جهانی و موضوعی و منطقه ای نه تنها از کشورهایی چون کره، هندوستان، چین، رومانی، یونان و ایتالیا می باشند بلکه در کشورهایی چون واتیکان اهمیت خاصی را دارند که برای یادگیری و چگونگی به کارگیری تجارت الکترونیکی مناسب می باشد.

پرتالهای دولتی [13]

در پایان رونق دات کام در اواخر دهه 90 میلادی بسیاری از دولتها سایتهای پرتال را برای شهروندان فراهم کردند در آمریکا پرتال اصلی usa.gov علاوه بر پرتالهای دیگر فعال می باشند. در انگلستان نیز پرتالهای اصلی عبارتند از direct.gov.uk که برای شهروندان و businesslink.gov.uk که مربوط به امور تجاری می باشد.

بسیاری از پرتالهای فعال در آمریکا, دسترسی مستقیم را به ابزارهای تجارت الکترونیک, آژانس ها ، تجارت و ساختارهای مناسب نیز هماهنگ میکند.

یکی از اصلی ترین مشکلات این پرتال ها عدم برآورده کلیه نیاز های کاربران آنها می باشد به این صورت که اطلاعات مورد نیاز در چندین پرتال غیر متمرکز وجود دارند و اطلاعات به صورت مجتمع قابل بازیابی و استفاده نمی باشند.

پرتالهای مجتمع [14]

این پرتالها در دهه 90 موفقیت چشمگیری به دست اورند دسترسی به اطلاعات متنوع شرکتی از طریق جستجوگر وب روش کاری جدید بود, اینترانت به سرعت رشد کرد و شبکه ای اصلی وظایف خاص خود را ارائه دادند، البته دیدگاه یکپارچه سازی اطلاعات شرکتی به گونه ای بود که کاربران شخصی سازی را نیز مدنظر داشتند شبکه های اصلی نیز در جستجوی مطرح کردن قابلیت های متعددی برای کاربران با استفاده از اینترانت داشتند.

دهه 90 زمان نوآوری برای مفهوم پرتالهای مجتمع بودند بسیای از شرکتها تولید ابزارهایی را برای کمک به شبکه های اصلی در هدایت اطلاعات، نرم افزار و داده ها شروع کردند.

پرتالهای شرکتی امروزه قابلیت های ارزش افزوده را برای تجارتهایی دارند. قابلیتهایی چون هدایت جریانات کاری افزایش مشارکت بین گروههای کاری و اجازه دادن به خالقان موضوعات با هماهنگی بخشهای تکنولوژی اطلاعاتی از این نمونه می باشد .

علاوه بر این بیشتر پرتالهای امروزه دسترسی به منابع اطلاعاتی داخلی و خارجی را با استفاده از سرویس هایی همچون هویت سنجی[15] و ورود مجتمع[16] بسیار آسان می سازند.

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :69
قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     09124404335        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----