دانلود متن کامل پایان نامه رشته کامپیوتر با موضوع کنترل لوازم خانگی با تلفن

دانلود پایان نامه

متن کامل پایان نامه رشته : کامپیوتر-سخت افزار

 با عنوان : کنترل لوازم خانگی با تلفن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده فنی مهندسی

پایان نامه کارشناسی

 مهندسی کامپیوتر-سخت افزار

عنوان:

کنترل لوازم خانگی با تلفن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

***ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد

یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل و با فرمت ورد موجود است***

چکیده:

این پروژه یک مدار است که به عنوان اتوماسیون منزل مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد آن به این صورت است که این مدار به خط تلفن وصل میشود و پس از برقراری ارتباط و در صورت صحیح بودن پسوورد کاربر می تواند لوازم منزل را کنترل کند(روشن و خاموش کردن)

مقدمه:

DTMF(1-1 چیست؟

DTMF  مخفف Dual-tone multi-frequency بوده و سيستمي جهت ارسال سيگنال از طريق خطوط تلفن به مراكز سوئيچينگ در باند فركانس صوتي (شنيداري) مي باشد كه مي تواند هم به منظور مشخص كردن شماره ي مورد نظر جهت ايجاد ارتباط از طريق مراكز سوئيچينگ مورد استفاده واقع شود، هم اينكه نقش انتقال فرامين را به اين مراكز يا ساير دستگاه هاي مخابراتي ايفا نمايد.

اين سيستم نيز كاربرد هاي ديگري در ايستگاه هاي تلويزيوني دارا مي باشد، بدين نحو كه فرستنده ي اصلي مي تواند در زمان نمايش تبليغات، سيگنال هاي DTMF را براي ايستگاه هاي واسطه محلي ارسال نمايد تا آن ايستگاه بتواند تبليغات محلي خود را در آن زمان به نمايش در آورد. همچنين در برخي سيستم هاي جاسوسي نيز مي توان فرامين خاموش يا روشن كردن دوربين ها و يا ساير سيستم هاي واسطه را از اين طريق ارسال نمود. ابتدا لازم است با مشخصات خط تلفن و نحوه شماره گیری ان اشنا شویم.

2-1) سرویس خط تلفن شهری[1](PSTN) :

هر خط تلفن از یک زوج سیم مسی تشکیل شده است.گاه این زوج سیم توسط کابلی سه سیمه به منازل می رسد که سیم فولادی ضخیم تنها نقش استحکام کابل را بر عهده دارد. در اصطلاح این دو سیم را سیمهای  Aو B یا TIP و RING می نامند. که نامگذاری دوم به تاریخچه اختراع تلفن باز می گردد.

در حالت عادی که خط مشغول نیست یا وضعیت ON HOOK یک ولتاژ DC بین دو سیم وجود دارد و هیچ جریانی از خط نمی گذرد (یا جریانی با حداکثر 5µA  از ان عبور می کند.) این ولتاژ به طور کلی در حدود 48  ولت است و بسته به عواملی از جمله استاندارد محلی مرکز مخابرات تغییر می کند.

در یک مرکز مخابرات محلی [2](LEC) منابع تغذیه DC که معمولا از نوع سوئیچینگ هستند‚ولتاژ DC لازم را از برق AC فراهم می کنند . ولتاژ DC تنظیمی , روی 50 ولت یا بیشتر قرار می گیرد. تعدادی باتری بزرگ (برای مثال 24 باتری 2ولت سری معادل 48 ولت ) نیز به صورت شناور در مدار هستند که در هنگام قطع برق وارد مدار می شوند و از قطع شدن شبکه تلفن جلو گیری می کنند.

با بالا رفتن بار خط در ساعات پر ترافیک شبانه روز , جریان مصرفی برق بالا می رود و در نتیجه از ولتاژ منابع تغذیه کاسته می شود .برای مثال در یک مرکز مخابرات محلی 40000  شماره ای ممکن است 600 امپر جریان از منابع تغذیه کشیده شود. به محض برقراری ارتباط میان دو نفر, ولتاژ خط از 48 ولت به 8 ولت کاهش می یابد و جریانی در حدود 20 میلی امپر از خط می گذرد. در حقیقت ولتاژ حالت تماس هنگامی که خط اشغتل می شود به طور کلی بین 6 تا 15 ولت است.جریانی که در حالت تماس از خط کشیده می شود در حدود 10 تا 65 میلی امپر و مقاومت DC دستگاه تلفن بین 200 تا 300 اهم است.

هنگامی که گوشی گذاشته می شود (وضعیتOn Hook ) ولتاژ 48- خط را تغذیه می کند . دلیل استفاده از ولتاژ منفی در مقابل ولتاژ مثبت به مسائل الکتروشیمیایی باز می گردد . هنگامی که سطح ولتاژ سیم نسبت به زمین منفی است , واکنشهای الکتروشیمیایی کمتر باعث خوردگی سیمها می شوند . اندازه این ولتاژ نیز در بعضی کشورها متفاوت است . این کشورها از ولتاژ دیگری در محدوده 36 تا 60 ولت استفاده می کنند . در هر حال این ولتاژ با مشغول شدن خط و شارش جریان افت پیدا می کند . به محض وقوع این رخداد ولتاژ Ring از 48- به 28- ولت و ولتاژ Tip به 20- ولت خواهد رسید و این به این معناست که ولتاژ خطبه 87dc کاهش یافته است .

در این حالت سیگنال صوتی با باند فرکانسی صوتی می تواند روی خط قرار گیرد. پهنای باند خطوط انتقال تلفن شهری در حدود 3 تا 4/3 کیلو هرتز است که در مقایسه با پهنای باند صدای انسان به وضوح کمتر است. اما از انجا که اغلب فرکانسها ی صدای انسان در محدوده 300 هرتز تا 4 کیلو هرتز متمرکز شده اند بیشتر فرکانسهای صوتی انتقال می یابندو تن صدای افراد تغییر چندانی نمی کند .با این حال صداهای زیر دارای فرکانس بالاتر نسبت به صداهای بم تغییر بیشتری می کنند . هر گونه اطلاعات دیگری نیز که بخواهد از طرف مبدا یا مقصد روی خط قرار گیرد به صورت فرکانسهای صوتی انتقال می یابد. برای مثال اگر در حین صحبت کردن دو نفر عددی فشار داده شود این عدد به صورت فرکانس مورد نظر در می اید و متنند صوت و بدون هیچ تداخلی روی خط قرار می گیرد.

فرکانس بوق ازاد و بوق اشغال و بوق انتظار با هم تفاوت دارند ولی معمولا در حدود 400 تا 425 هرتز در نظر گرفته می شوند. سیگنال رنگ (Ringing Signal)  هم یک سیگنال AC با ولتاژ محلی Vrms 90 است که حدودا برابر با Vac 110 می باشد.

در کشورهای مختلف این ولتاژ بین 40 تا Vac 150 متغیر است. این سیگنال در ایران بسته به سوئیچ استفاده شده در مرکز مخابرات بین 70 تا Vac 110 است . این سیگنال روی ولتاژ DC خط سوار شده و با نوسان خود زنگ تلفن را به صدا در می اورد. فرکانس سیگنال زنگ بین 20 تا HZ 40 است که تناوب ان حدود یک ثانیه ممتد و چهار ثانیه قطع می باشد. شایان ذکر است تمتمی مقادیر گفته شده تقریبی هستند و در استانداردهای گوناگون متفاوتند. برای مثال فرکانس زنگ در کشور انگلستان HZ 25  وبا تناوب 4 ثانیه ممتد و 2 ثانیه قطع به صدا در می اید. 

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

 با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

تعداد صفحه :53

قیمت : 4800 تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نشان داده می شود

و به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :  

     فقط پیامک        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما

  serderehi@gmail.com

ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

---  -- ----