ایرلند شمالی؛ ۱۴ حیرت زدگی طبیعت که نفس شما رو بند می‌بیاره (قسمت اول)

دانلود پایان نامه

ایرلند شمالی کشوری با چشم اندازه های باستانی و افسانه هایی بزرگه. این کشور با جاذبه های طبیعی بسیار، شما رو مسحور می کنه.

مقاله های در رابطه:

 • راهنمای سفر به ایرلند
 • سفر به شهرهای جذاب و کوچیک ایرلند

کشور ایرلند شمالی واقع در شمال غربی قاره اروپا، در سومین جزیره بزرگ این قاره، از زیباییای طبیعی چون دریاچه ها، فلات ها، تپه های کوچیک و دره هایی وسیع، برخورداره.

تنها یه ششم از جزیره ایرلند، به ایرلند شمالی تعلق داره؛ بقیه این جزیره در کشور ایرلند جنوبیه.

این مقاله به وسیله جنا سیر در تیم اکوفیلز، نوشته شده.

مناظر ایرلندی با وجود تپه های سرسبز و باشکوه و خیابون های سنگفرش، به عنوان یکی از خارق العاده ترین صحنه ها در کل اروپا به حساب می آید. سواحل طلایی و صخره های بلند اون، این چشم انداز رو بسیار عاشقونه کرده. همین موضوع این کشور رو به مقصدی ایده آل واسه سفر با دوستان تون مبدل کرده.

شما می تونید از زیباترین نقاط کشور صعود کنین، غذاهای محلی خوشمزه رو بچشید و در زمان سفر به این منطقه باستانی، داستان های اون از علم و افسانه ها رو کشف کنین.

فرهنگ غنی و میراث معماری ایرلند، این کشور رو تبدیل به یکی از بهترین جای های جهان واسه عکاسی کرده. سفر به ایرلند مثل سفر در طول زمان به عقبه.

اینجا محل الهام اشعار الهی و جای مورد علاقه نویسندگان، هنرمندان و مجسمه سازان واسه وقتی بسیار طولانی بوده. مردم این کشور، فرهنگ خود رو در هنر، موسیقی، رقص، تئاتر، ادبیات و فیلم، میدن. پس، منتظر چه هستین؟ در ادامه شما رو با ۱۴ حیرت زدگی طبیعی ایرلند آشنا می کنیم که حتما در سفر به این کشور، باید اون ها رو ببینین.

۱. گذرگاه بزرگ

گذرگاه بزرگ

عکس از برد توریستی ایرلند شمالی

هر ساله، آدمایی که به این منطقه سفر می کنن، با دیدن رمز و رازهای این گذرگاه آبی بزرگ، یکی از زیباترین حیرت زدگی های طبیعت، حیرت زده می شن. ۴۰ هزار ستون  بازالتی (سنگ آتشفشانی) مشهور، در بخش های افقی منظم، امتداد دارن. اون ها در کانتی آنتریم (County Antrim) در ساحل شمالی ایرلند شمالی، کشف شدن.

تحقیقات نشون داده؛ این تغییرات و شکل گیری ستون های بزرگ به وسیله فوران آتشفشون در ۵۰ میلیون سال قبل، به وجود آمده. این چشم انداز، فهم ما رو از گذشته زمین شناسی زمین، گسترش می دهد. در این گذرگاه بزرگ، شما خود رو در راس افسانه ای بزرگ می بینید و زیبایی های ساحلی نورانی رو تشویق می کنین. پس، وسایل کوهنوردی خود رو ورداشته و آماده سفر شید!

۲. صخره های موهر

دوست دارین به دیدن محبوب ترین جاذبه طبیعی ایرلند برید، مکانی فوق العاده با چشم اندازی جادویی که بیشتر از یه میلیون سال، قلب ها رو مسحور خود کرده؟

در صخره موهر، شما طبیعت رو در خالص ترین و دست نخورده ترین شکل خود، کشف می کنین. در این صخره های ناهموار، بوی نمک در هوا و سنگ های باستانی رو پایین پاتون، حس می کنین. شما باید حتما در طول سفر در ایرلند، از این صخره ها بازدید کنین.

اون ها در لبه جنوب غربی منطقه بورن (جاذبه طبیعی دیگری که بعدا در مورد اون میگیم) در کانتی کلر (County Clare)، قرار دارن. سفر به این حیرت زدگی خارق العاده طبیعی، فرصتی تکرار نشدنی واسه عکاسیه.

۳. حلقه گالین (Ring of Gullion)

حلقه گالین

عکس از برد توریستی ایرلند شمالی

حلقه گالین، جزو مناطق برجسته طبیعی خوشگل (AONB) به حساب می آید و چشم انداز اون از زمین ها که به وسیله بوته های پرچین و دیواره های سنگی تقسیم شده با پس زمینه ای از کوه های بلند در دوردست، بسیار برجسته می کنه.

این منطقه به عنوان اواین حلقه زمین شناسی در جهان، که از اون نقشه ورداری و روی اون تحقیقات انجام شد، شناخته می شه. زمین شناسا واسه سال ها از حلقه گالین به عنوان مدلی واسه رصد فعالیت های آتشفشانی منطقه، به کار گیری می کردن.

این سرزمین، الهام بخش داستان ها، موسیقی و شعر غنی بوده. نقشه فرهنگی و راهنمای سفر خود رو در دست بگیرین و در این چشم انداز خوشگل و تاریخی، قدم بزنین و اون رو کشف کنین.

 • سفری تاریخی به ایرلند: ۵ هزار سال در ۵ روز
 • زیباترین جاذبه های گردشگری ایرلند (قسمت اول)
 • ۴. بورن (Burren)

  بورن

  عکس از کری بس دیشنز

  بورن منطقه ای در کانتی کلر در جنوب شرقی ایرلند، به صخره های موهر بسیار نزدیکه. اینجا چشم اندازی از بستر سنگی با پیاده رویی ترک خورده از صخره ها، سنگ های آهکی، غارها، فسیل ها و  اشکال جور واجور سنگی دوره یخبندانه. اینجا باستانی واسه جستجو و کشف بسیار مناسبه.

  چیزی که اینجا خاص رو بسیار خارق العاده می کنه، تنوع گونه های زیستی اینه. ۲۶ گونه از ۳۳ گونه پروانه موجود در ایرلند، در این منطقه یافت می شن؛ هم اینکه گونه ای که منحصر به اینجاس: بورن سبز!

  کلمه بورن به معنی جای سنگیه. واقعا درست به نظر می آید، نه؟

  شما روی زمینی خواهید ایستاد که میلیون ها سال به وجود آمده. از این حیرت زدگی طبیعی واسه دیدن تصاویری باور نکردنی و سفر در زمان به عقب، دیدن کنین! تجربیات سفرتون شک نداشته باشین به یادماندنی و منحصر به فرد هستن.

  ۵. کوهستان سلیو لیگ (Slieve League)

  کوهستان سلیو لیگ

  عکس از گرگ کلارک

  سلیو لیگ، کوهستانی در ساحل آتلانتیک در کانتی دونگال (County Donegal) است. با ۶۰۱ متر ارتفاع، این منطقه دارای بعضی از بلندترین صخره های دریایی در  ایرلنده. به عنوان یکی از مشهورترین های طبیعی، این ارتفاعات به شما، چشم اندازه هایی محشر از آتلانتیک، کوه های سلیگو (Sligo) و خلیج کوچیک دونگال رو پیشنهاد می دهد. این ارتفاعات بر فراز اقیانوس، به شکل باورنکردنی ای، تازه و خوش منظره هستن!

  اینجا مکانی مقدس، پر از آرامش و غرق در سکوته. این بناهای تاریخی بخش بزرگی از میراث فرهنگی ایرلندی هستن. وقتی از کوه ها بالا می روید، به تاریخ، خاطرات مذهبی و جای های مسیحی اون، احترام بذارین. چمدون خود رو واسه راهی ساحلی و فوق العاده و کوهنوردی در بلندترین کوه های ایرلند، آماده کنین.

  ۶. کوهستان کروگ پاتریک (Croagh Patrick)

  کوهستان کروگ پاتریک

  عکس از ایدن کلارک

  کروگ پاتریک با نام مستعار ریک، کوهی با ۷۶۴ متر ارتفاعه و مکانی مهم واسه زیارت کردن در کانتی مایو (County Mayo) در ایرلند به حساب می آید. این کوه، مقدس ترین کوه اینجاس. سنت زیارت از کروگ پاتریک از ۵۰۰۰ سال قبل از زمان سنگی تا به امروز وجود داشته. اهمیت زیارتی اون به زمان کفر بازمی شه، وقتی که مردم واسه جشن برداشت، در دامنه این کوه گرد هم می اومدن.

  هر ساله، بیشتر از یه میلیون نفر به اینجا سفر می کنن؛ همین موضوع کروگ پاتریک رو در بالا لیست جاذبه های طبیعی ایرلند واسه بازدید قرار داده. این کوه واسه همه، جذابه؛ واسه کوهنوردان، مسافران، قدیم شناسا، عاشقان طبیعت، عکاسان و رویاپردازان.

  در طول سفر به ایرلند، حتما به کروگ پاتریک برید و در جشن مقدس اون شرکت کنین! مطمئن باشین این یه خاطره سفر به یادماندنی واسه شما هستش!