ایرفرانس برنامه پروازها به ایران رو پس از ۸ سال معطلی از سر می‌گیرد

دانلود پایان نامه

شرکت هواپیمایی ایرفرانس-کی ال ام از ۲۹ ام فروردین ماه سال جاری، پس از هشت سال پروازهای تهران-پاریس خود رو از سر می گیرد. این شرکت وسطای سال میلادی گذشته، از سرگیری پروازهای راه پاریس-تهران رو با در نظر گرفتن لغو به تحریم های ایران و افزایش درخواست مسافران اروپایی واسه سفر به ایران، پرسود خونده بود. با سایت ما همراه باشین تا در این باره بیشتر بدونیم.

پروازهای ایرفرانس از تهران به پاریس و برعکس از ۱۷ ام ماه آوریل سال جاری (۲۹ فرودین ماه) پس از ۸ سال از سرگرفته می شه. پیش از این رادیو یوروپ وان گزارش داده بود، تحقیقات ایرفرانس حکایت از اون داره که با در نظر گرفتن افزایش درخواست گردشگران فرانسوی واسه سفر به ایران، خط پروازی پاریس- تهران از مسیرهای پرسود این شرکت هواپیمایی هستش. پیش از اون هم مسوولان «اتحادیه کارفرمایان» فرانسه موسوم به مدف (Medef)، بازگشایی این خط رو یه «نیاز» خونده بودن. 

این از سرگیری البته واسه شرکت ایرفرانس بی کناره هم نبوده و بعضی از مهمانداران این ایرلاین، به پوشیدن لباس برابر با قوانین ایران و حجاب سر در محدوده جغرافیایی ایران اعتراض کرده ان.

پروازهای ایرفرانس از تهران سه روز در هفته انجام می شه. به دلیل افزایش درخواست مسافران از اروپا به ایران و برعکس، پروازهای ایرفرانس تو تهران از ۱۷ آوریل سه بار در هفته به مقصد پاریس و  در روزای دوشنبه، پنجشنبه و شنبه در ساعت های ۷:۴۵ انجام می شه. جالبه بدونین مسافران این پروازها ساعت ۱۱:۲۵ به مقصد می رسد.

ایر فرانس

ایر فرانس (Société Air France SA) یه شرکت هواپیمایی واسه فرانسه و یکی از بزرگترین شرکت های خطوط هوایی دنیاس. مقر ایر فرانس در ترمبلی فرانسه در شمال پاریس قرار داره. این شرکت عضو مؤسس اتحادیه جهانی اسکای تیم (Skyteam) است. اين شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۰ به ۳۲ مقصد در داخل فرانسه پرواز می کرد. هم اینکه این شرکت به ۱۵۴ مقصد در دنیا که در ۹۱ کشور قرار دارن واسه جابجایی بار پرواز می کنه.

مرکز پروازهای این شرکت فرودگاه شارل دوگل پاریسه. فرودگاه های اورلی پاریس، لیون- سنت اگزوپری، فرودگاه ساحلی نیس هم به عنوان هاب ثانویه خدمت می کنن. ایر فرانس در ۷ اکتبر سال ۱۹۳۳ از ترکیب ایر ارینوت، ایر یونیون، شرکت پرتال هوایی عمومی، شرکت بین المللی ناوبری فرانسه و حمل و نقل آرینه تشکیل شد. در طول زمان جنگ سرد ایر فرانس یکی از ۳ خطوط اصلی ایرلاین های غرب بود. ایر فرانس در سال ۲۰۰۳ با ترکیب شدن با KLM تبدیل به ایر لاین ملی فرانسه شد.

ایر فرانس

در اکتبر سال ۲۰۰۱ شرکت ۱۲٫۵۳ میلیارد یورو در اومد داشت. ایر فرانس در سال ۲۰۰۴ با دادن ۲۵ درصد پروازهای اروپا، عنوان بزرگترین ایرلاین اروپا رو از اون خود کرد. ایر فرانس در پروازهای کوتاه مدت (پایین ساعت) از ایرباس های A۳۲۰ و هواپیماهای جت و در پروازهای طولانی مدت معمولاً از هواپیماهای ایرباس و بویینگ پهن پیکر به کار گیری می کنه. از ایرباس های A۳۸۰ که بزرگترین و مجهزترین هواپیماهای مسافربری جهانه، واسه اولین بار در ۲۰ نوامبر ۲۰۰۹ در راه فرودگاه شارل دوگل پاریس تا فرودگاه جان اف کندی نیویورک به کار گیری شد.